Kilpailukalenteri

Vahvistettu kilpailuHaettu kilpailuHaettava kilpailu
Päivämäärä Nimi Järjestäjä Kilpailumuoto Kilpailutaso Kilpailupaikka
25.5.2019 Tupensyöjien 70/50m Piili 70m (+ ottelut) STAR Karhulan keskuskenttä, Kotka
25.5.2019 Kropsu kisa Kurikan Ryhti 70m (+ ottelut) Kansallinen Keskuskenttä Kurikka
26.5.2019 Kymppiranta 900 Iitin Jousiampujat 900 Kansallinen Kymppiranta, Uimarintie 2, Kausala
8.6.2019 Pitkämäen kisa Vaasan Diana-57 70m (+ ottelut) Kansallinen Pitkämäki, Vaasa
8.6.2019 Impivaara-kisa Arcus 2x70m Kansallinen Impivaaran jousiammuntakenttä, Turku
8.6.2019 Hopeavaskooli 2019 Lapin Jousi 70m (+ ottelut) Kansallinen Toramon Jousiammuntakenttä Toramontie 127 96440 Rovaniemi
8.6.2019 Riihimaasto Riihi-Jouset maastokierros Kansallinen Riihimäki, Riutta
9.6.2019 Kevätnuolet Äetsän Jousiampujat 70m (+ ottelut) Kansallinen Honkolan Jousiammunta kenttä, Välitie 4, 32740 Sastamala
15.6.2019 Viitaniemi Open Jyväs-Sulka 70m (+ ottelut) Kansallinen Jyväskylä
16.6.2019 Iitti Open Iitin Jousiampujat 70m Kansallinen Kymppiranta, Uimarintie 2, Kausala
29.6.2019 RajaFita Tornion Jousiampujat 1440 Kansallinen Näränperän jousiammuntarata
29.6.2019 Suvinuolet Äetsän Jousiampujat 1440 (+ ottelut) Kansallinen Honkolan Jousiammunta kenttä, Välitie 4, 32740 Sastamala
3.7.2019 Iltakilpailu Iitin Jousiampujat 70m Kansallinen Kymppiranta, Uimarintie 2, Kausala
13.7.2019 Karhukisa 2019 Porin Jousiampujat 70m (+ ottelut) Kansallinen PJA:n oma kenttä
13.7.2019 Oulu 2x70m Oulun Jousimiehet 2x70m Kansallinen Hietasaaren jousiammuntakenttä, Oulu
20.7.2019 Kymppiranta 70/50 m + finaalit Iitin Jousiampujat 70m (+ ottelut) Kansallinen Kymppiranta, Uimarintie 2, Kausala
3.8.2019 Oulu 1440 -kierros Oulun Jousimiehet 1440 Kansallinen Hietasaaren jousiammuntakenttä, Oulu
10.8.2019 Homenokan Fita Jyväs-Sulka 1440 Kansallinen Jyväskylä
17.8.2019 Kaislikon kumielukat Falcon 3D-kierros Kansallinen Björkudden, Inkoo
18.8.2019 Sastamala Fita Äetsän Jousiampujat 70m Kansallinen Honkolan jousiammunta kenttä Välitie 4, 32740 Sastamala
24.8.2019 Elonuolet 900 Teuvan Jousiampujat 900 Kansallinen Teuvan Urheilukenttä
31.8.2019 Venetsialaiskisa Achilles 70m (+ ottelut) Kansallinen Kirkonmäen urheilukenttä
26.10.2019 ArcAboa 90 nuolta Arcus 18m Kansallinen Kupittaan jousiammuntarata
2.11.2019 Kynttilä-kisa 18m Oulun Jousimiehet 18m (+ ottelut) Kansallinen Ouluhalli, Oulu
16.11.2019 Ensilumenkisa Länsirajan Jousiampujat 18m+25m yhdistetty Kansallinen Rohkihalli, Pello
16.11.2019 Marraskarhu 2019 Porin Jousiampujat 18m (+ ottelut) Kansallinen Porin Urheilutalo
23.11.2019 Iitti 18 m Iitin Jousiampujat 18m (+ ottelut) Kansallinen Ravilinna, Veteraanitie 2, Kausala
7.12.2019 Itsenäisyyspäivän kisa Vaasan Diana-57 18m (+ ottelut) Kansallinen Frilundintie 2, Vaasa
14.12.2019 Kinkkukisa Äetsän Jousiampujat 18m (+ ottelut) Kansallinen Vinkin Vapaa aika keskus Ahertajankatu 33, 38250 Sastamala
25.1.2020 Kupittaa-kisa 120 nuolta Arcus 2x18m Kansallinen Kupittaan jousiammuntarata
8.2.2020 Helminuolet 2x18m Teuvan Jousiampujat 2x18m Kansallinen Teuvan yhtenäiskoulu