Tauluammunnan SM 2015

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
Y 1 Hatava Matti Tampereen Jousiampujat 635 317 318 6 6 7 6 7
Y 2 Hepola Jaakko Pohjan Jousi 627 312 315 6 6 7 7 3
Y 3 Piippo Samuli Oulun Jousimiehet 637 314 323 6 6 6 0 6
Y 4 Ekholm Pyry Robin Hood 621 315 306 6 6 6 1 0
Y 5 Mäenpää Eero Porin Jousiampujat 643 325 318 6 6 4
Y 6 Tekoniemi Antti Vaasan Diana-57 648 327 321 6 7 3
Y 7 Pyylampi Tero Tampereen Jousiampujat 644 315 329 7 6 3
Y 8 Vikström Antti Oulun Jousimiehet 644 323 321 6 6 0
Y 9 Kokkila Henri Tornion Jousiampujat 624 311 313 6 4
Y 9 Huhtala Juuso Arcus 615 305 310 6 2
Y 9 Nikkanen Markus Achilles 629 316 313 6 5
Y 9 Pietikäinen Antti Kajaanin Jousiampujat 601 296 305 7 5
Y 9 Tiainen Eetu Piili 578 295 283 6 2
Y 9 Ratilainen Samuel Arcus 625 313 312 6 5
Y 9 Sistonen Antero Tapanilan Erä 638 314 324 6 0
Y 9 Raita Riku Iitin Jousiampujat 589 299 290 6 1
Y 17 Mäkelä Marko Wilhelm Tell 550 287 263 1
Y 17 Roivas Santeri Iitin Jousiampujat 554 281 273 4
Y 17 Markkanen Mortti Arcus 574 272 302 0
Y 17 Kiviniemi Marko Achilles 552 281 271 0
Y 17 Juusola Janne Pohjan Jousi 571 284 287 0
Y 17 Jauhiainen Atte Tapanilan Erä 620 308 312 4
Y 17 Ronkanen Perttu Kymen Jousi 582 297 285 2
Y 17 Ronkanen Sampo Matias Tapanilan Erä 577 285 292 0
Y 17 Jokinen Petri Äetsän Jousiampujat 573 297 276 0
Y 17 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 560 270 290 0
Y 17 Sävel Miika Porin Jousiampujat 582 287 295 3
Y 17 Sorsa Mika Wilhelm Tell 558 278 280 0
Y 17 Rautiainen Markku Ekenäs Bågskyttar 550 266 284 0
Y 17 Helmiö Ari Robin Hood 588 289 299 4
Y 17 Tanvel Priit Arcus 562 285 277 4
Y 17 Heikkinen Reko Porin Jousiampujat 547 300 247 2
Y 33 Lehtomäki Esa Jyväs-Sulka 545 262 283
Y 34 Seppälä Sakari Pohjan Jousi 534 269 265
Y 34 Aulio Miika Wilhelm Tell 534 264 270
Y 36 Suontaka Pasi Tampereen Jousiampujat 528 253 275
Y 37 Hätönen Seppo Robin Hood 513 258 255
Y 38 Anttila Sami Sinisulat 509 260 249
Y 39 Takala Anssi Tampereen Jousiampujat 508 276 232
Y 40 Tojkander Niko Iitin Jousiampujat 504 255 249
Y 41 Suomalainen Marko Länsirajan Jousiampujat 492 225 267
Y 42 Autio Ari Tapio Tapanilan Erä 471 231 240
Y 43 Siironen Tapio Wilhelm Tell 468 263 205
Y 44 Pärnänen Jukka Arcus 466 227 239
Y 45 Vesanen Juho Robin Hood 439 213 226
Y 46 Sievinen Pauli Samuli Robin Hood 433 238 195
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
N 1 Kukkohovi Heli Oulun Jousimiehet 587 296 291 7 6 6 7
N 2 Kuoppa Taru Lahden Vasama 614 302 312 6 6 7 3
N 3 Biskop-Grahn Ann-Charlotte Achilles 581 293 288 6 6 1 6
N 4 Raivio Jonna Tapanilan Erä 606 296 310 6 6 2 4
N 5 Perälä Laura Jousi-Jussit 540 255 285 6 5
N 6 Tuokkola Mirjam Teuvan Jousiampujat 570 286 284 6 2
N 7 Sinisalo Saana-Maria Mariehamns Bågskytteförening 572 290 282 6 2
N 8 Backman Anne Riihi-Jouset 559 270 289 7 2
N 9 Orama Sanna Tampereen Jousiampujat 461 212 249 2
N 9 Tolsa Riitta Piili 521 265 256 1
N 9 Rytky Johanna Tornion Jousiampujat 475 239 236 1
N 9 Vesa Minna Tornion Jousiampujat 477 251 226 2
N 9 Ketola Juuli Jousi-Jussit 466 227 239 2
N 9 Huikari-Roivas Kirsi Iitin Jousiampujat 487 241 246 4
N 9 Lehto Arja Iitin Jousiampujat 511 259 252 2
N 9 Kourula Laura Tampereen Jousiampujat 553 275 278 4
N 17 Tukiainen Iida Wilhelm Tell 457 212 245
N 18 Uitto Sari Vaasan Diana-57 412 215 197
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
11 1 Keski-Hannula Jere Vaasan Diana-57 658 326 332
11 2 Järnefelt Elias Vaasan Diana-57 559 267 292
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
13 1 Helin Susanna Arcus 683 344 339 6 6
13 2 Penttinen Kalle Teuvan Jousiampujat 661 329 332 7 4
13 3 Lasén Adrian Vaasan Diana-57 664 328 336 3 6
13 4 Smeds Ylva Vaasan Diana-57 621 308 313 0 4
13 5 Vuorinen Verne Robin Hood 532 270 262
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
T15 1 Ruuskanen Aleksandra Arcus 589 300 289 6 6 6
T15 2 Sorsa Elina Kymen Jousi 583 284 299 6 6 2
T15 3 Lehtomäki Hanna Vaasan Diana-57 588 296 292 6 0 6
T15 4 Koivisto Jasmin Vaasan Diana-57 603 317 286 6 0 4
T15 5 Juusola Vera Tornion Jousiampujat 474 234 240 4
T15 6 Huhtanen Marja Kurikan Ryhti 490 252 238 2
T15 7 Aho Lotta Järvenpään Jousiampujat 582 303 279 0
T15 8 Salpaoja Cecilia Arcus 528 270 258 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
15 1 Smeds Oskar Vaasan Diana-57 613 319 294 6 6 6
15 2 Salpaoja Rasmus Arcus 574 278 296 7 6 2
15 3 Leikkola Markus Jousi-Jussit 580 294 286 6 0 6
15 4 Panttila Miska Kurikan Ryhti 566 298 268 6 4 4
15 5 Holm Hugo Vaasan Diana-57 259 259 0 2
15 6 Pallonen Lauri Robin Hood 529 267 262 1
15 7 Ketelä Tommi Vaasan Diana-57 532 278 254 0
15 8 Borovkov Timofei Robin Hood 163 163 0 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
T17 1 Helin Johanna Arcus 599 301 298
T17 2 Tiitinen Meri Kajaanin Jousiampujat 444 224 220
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
17 1 Markkanen Mortti Arcus 615 302 313 6 6
17 2 Jäärni Aleksi Tornion Jousiampujat 572 291 281 6 0
17 3 Pöyhtäri Rasmus Antti Matias Himangan Roima 580 290 290 2 7
17 4 Meriaho Markku Kalevi Falcon 564 291 273 5 1
17 5 Mäki-Paavola Eetu Mikael Kurikan Ryhti 548 278 270
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
N20 1 Tuokkola Mirjam Teuvan Jousiampujat 606 306 300 7 6
N20 2 Rytky Johanna Tornion Jousiampujat 523 276 247 6 0
N20 3 Aaltonen Anna-Sofia Matintytär Arcus 556 264 292 2 6
N20 4 Kiviniemi Venla Achilles 490 248 242 3 2
N20 5 Keskimäki Ida Porin Jousiampujat 440 232 208
N20 6 Ketola Juuli Jousi-Jussit 424 205 219
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
20 1 Mäenpää Eero Porin Jousiampujat 646 327 319 6 6
20 2 Nikkanen Markus Achilles 615 309 306 6 4
20 3 Ratilainen Samuel Arcus 628 310 318 2 6
20 4 Häggman Viktor Vaasan Diana-57 567 275 292 0 0
20 5 Koivisto Oliver Johannes Vaasan Diana-57 548 278 270
20 6 Pöntinen Joonas Robin Hood 319 184 135
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
N50 1 Backman Anne Riihi-Jouset 614 304 310 6 7
N50 2 Suojoki Jaana Kaarina Jousi-Jussit 585 299 286 6 1
N50 3 Huikari-Roivas Kirsi Iitin Jousiampujat 555 295 260 4 6
N50 4 Issakainen Eeva Puijon Jousi 548 278 270 0 0
N50 5 Saarikangas Soili Jousi-Jussit 530 259 271
N50 6 Vainionpää Raili Kurikan Ryhti 78 29 49
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
50 1 Laakso Arto Riihi-Jouset 618 312 306 6 6 6
50 2 Riikonen Esa Tapanilan Erä 590 311 279 6 7 0
50 3 Kuitunen Seppo Riihi-Jouset 578 293 285 6 2 6
50 4 Pihlajaniemi Raimo Kurikan Ryhti 603 298 305 6 1 2
50 5 Soppela Mikael Oulaisten Sulka 567 284 283 2
50 6 Larm Kari Ilvesnuoli 582 294 288 0
50 6 Möttönen Juhani Oulaisten Sulka 552 276 276 0
50 6 Särkilampi Jari Ramses 570 271 299 0
50 9 Tuokkola Rauno Kurikan Ryhti 550 273 277
50 10 Harjunpää Isto Äetsän Jousiampujat 547 281 266
50 11 Lehtinen Matti Kalervo Himangan Roima 545 282 263
50 12 Manninen Erkki Pyhäjärven Pohti 475 228 247
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
N60 1 Lehto Arja Iitin Jousiampujat 592 306 286 6
N60 2 Inkeri Pirkko Wilhelm Tell 519 259 260 6 4
N60 3 Holappa Irma Pyhäjärven Pohti 437 224 213 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
60 1 Nevalainen Hannu Riihi-Jouset 621 315 306 6 6 6 6
60 2 Inkeri Jukka Wilhelm Tell 539 276 263 7 6 6 0
60 3 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 583 290 293 7 6 4 6
60 4 Tuononen Pekka Koillis-Savon Sulka 575 293 282 6 6 5 2
60 5 Luoto Jorma Wilhelm Tell 558 268 290 6 5
60 6 Martikainen Pertti Puijon Jousi 591 304 287 6 5
60 7 Issakainen Hannu Puijon Jousi 478 273 205 6 4
60 8 Piepponen Kalevi Iitin Jousiampujat 500 229 271 6 2
60 9 Kankaanpää Heikki Kurikan Ryhti 539 268 271 0
60 9 Valkama Juha Tampereen Jousiampujat 591 298 293 4
60 9 Haapaniemi Matti Achilles 493 258 235 3
60 9 Myllykangas Teuvo Achilles 509 241 268 4
60 9 Simanainen Jarmo Pohjan Jousi 580 300 280 5
60 9 Leino Jussi Pohjan Jousi 563 292 271 3
60 9 Hietanen Heikki Artemis 487 234 253 0
60 9 Vainionpää Elias Kurikan Ryhti 438 221 217 0
60 17 Hallenberg Ilkka Järvenpään Jousiampujat 418 204 214
60 18 Isopahkala Veijo Achilles 200 200 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
70 1 Juhanka Olavi Tampereen Jousiampujat 500 240 260 6 6
70 2 Norha Kari Arcus 515 242 273 6 2
70 3 Soininen Matti Oulun Jousimiehet 540 283 257 4 6
70 4 Raivio Kari Tapanilan Erä 521 254 267 4 2
70 5 Lehtonen Veikko Artemis 487 243 244
70 6 Mäki-Leppilampi Aarno Achilles 434 218 216
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
YT 1 Juutilainen Mikko Juhani Tapanilan Erä 685 344 341 144 135 144 146 139
YT 2 Laine Jere Tornion Jousiampujat 683 338 345 141 137 141 140 130
YT 3 Kilpiä Asko Saimaan Jousi 679 339 340 142 143 139 141 130
YT 4 Kokkoniemi Seppo Oulun Jousimiehet 678 335 343 140 142 145 140 129
YT 5 Kuusisto Kimmo Vaasan Diana-57 682 338 344 136 143 141
YT 6 Forsberg Jere Tapanilan Erä 688 345 343 138 138 140
YT 7 Simula Jouko Pohjan Jousi 664 337 327 138 135 139
YT 8 Juusola Toni Pohjan Jousi 682 345 337 138 136 138
YT 9 Tuupanen Petteri Tapanilan Erä 666 336 330 142 135
YT 9 Tattari Tommi Saimaan Jousi 673 335 338 139 138
YT 9 Loitokari Pekka Riihi-Jouset 687 345 342 134 131
YT 9 Paavola Aki Tampereen Jousiampujat 654 325 329 141 132
YT 9 Erkkilä Toni Porin Jousiampujat 659 325 334 139 135
YT 9 Hautamäki Juho Pohjan Jousi 679 338 341 137 134
YT 9 Lehtonen Kaj Porin Jousiampujat 675 341 334 140 138
YT 9 Järvenpää Marko Riihi-Jouset 671 330 341 142 133
YT 17 Simula Rauno Pohjan Jousi 649 332 317 131
YT 17 Vilkko Kaj Ramses 652 325 327 139
YT 17 Saarinen Timo Oulun Jousimiehet 643 318 325 132
YT 17 Kokkila Lauri Tornion Jousiampujat 658 336 322 132
YT 17 Pekander Jouni Piili 647 319 328 130
YT 17 Holappa Mikko Tampereen Jousiampujat 659 330 329 127
YT 17 Kiviniemi Ari-Pekka Achilles 666 329 337 138
YT 17 Peltola Jukka Kymen Jousi 648 329 319 136
YT 17 Tella Matti Robin Hood 637 319 318 129
YT 17 Antonios Jean-Pierre Arcus 659 329 330 129
YT 17 Hiltunen Lasse Pohjan Jousi 642 319 323 135
YT 17 Knuutila Tomi Saimaan Jousi 650 317 333 123
YT 17 Mäki Juuso Jousi-Jussit 652 329 323 137
YT 17 Korhonen Seppo Lahden Vasama 610 300 310 116
YT 17 Notko Juha Järvenpään Jousiampujat 628 319 309 0
YT 17 Vannekari Markku Porin Jousiampujat 652 327 325 135
YT 33 Rajahuhta Markku Tapanilan Erä 608 292 316
YT 34 Uusitupa Jonne Tampereen Jousiampujat 581 277 304
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
NT 1 Lantee Anne Robin Hood 664 333 331 135 142 130
NT 2 Saarinen Noora Oulun Jousimiehet 679 338 341 144 137 126
NT 3 Kärkkäinen Tiina Oulun Jousimiehet 652 333 319 142 136 128
NT 4 Ketelä Tuula Vaasan Diana-57 630 313 317 135 131 118
NT 5 Järvenpää Erja Riihi-Jouset 658 326 332 133
NT 6 Mäenpää Leila Porin Jousiampujat 647 323 324 132
NT 7 Makkonen Susanna Wilhelm Tell 628 308 320 131
NT 8 Rytky Merja Tornion Jousiampujat 610 316 294 120
NT 9 Katila Johanna Kaarina Järvenpään Jousiampujat 553 261 292
NT 10 Laukkanen Saara Tampereen Jousiampujat 484 231 253
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
11T 1 Schrader Leo Robin Hood 635 315 320
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
15T 1 Kokkila Lauri Tornion Jousiampujat 678 345 333
15T 2 Vainio Veeti Sinisulat 574 291 283
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
17T 1 Toivanen Vili Tapanilan Erä 617 308 309
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
20T 1 Laine Tuomas Tornion Jousiampujat 658 338 320
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
N50T 1 Järvenpää Erja Riihi-Jouset 636 320 316 136 134
N50T 2 Mäenpää Leila Porin Jousiampujat 649 329 320 134 128
N50T 3 Kaartinen Sari Oulun Jousimiehet 596 303 293 120 116
N50T 4 Rytky Merja Tornion Jousiampujat 633 313 320 82 113
N50T 5 Kleemola Raija Arcus 580 282 298
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
50T 1 Kiviniemi Ari-Pekka Achilles 664 336 328 136 139
50T 2 Rytky Lauri Tornion Jousiampujat 669 334 335 126 135
50T 3 Helmiö Ari Robin Hood 646 327 319 134 131
50T 4 Toivanen Martti Tapanilan Erä 644 321 323 126 130
50T 5 Notko Juha Järvenpään Jousiampujat 606 298 308
50T 6 Vainio Reima Sinisulat 599 302 297
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
60T 1 Peltola Jukka Kymen Jousi 643 320 323 137 131
60T 2 Routamaa Hannu Äetsän Jousiampujat 625 304 321 128 120
60T 3 Vannekari Markku Porin Jousiampujat 660 324 336 125 127
60T 4 Hiltunen Lasse Pohjan Jousi 647 322 325 130 124
60T 5 Pylkkä Urpo Vaasan Diana-57 606 310 296
60T 6 Korhonen Seppo Lahden Vasama 600 282 318
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
70T 1 Saastamoinen Olli Wilhelm Tell 615 305 310 127 127
70T 2 Rautio Hannu Sinisulat 624 309 315 130 119
70T 3 Rantanen Pauli Tapanilan Erä 617 308 309 126 132
70T 4 Koivunen Osmo Kurikan Ryhti 559 285 274 113 108
70T 5 Julkunen Risto Lahden Vasama 557 278 279
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
YV 1 Kinnunen Asko Kajaanin Jousiampujat 605 299 306 7 7 6
YV 2 Aho Vesa Pohjan Jousi 563 287 276 6 7 2
YV 3 Ahjokivi Pasi Tapio Tapanilan Erä 602 300 302 7 3 7
YV 4 Raivio Pertti Robin Hood 579 286 293 6 3 1
YV 5 Kari Hannu Robin Hood 595 299 296 4
YV 6 Pärssinen Juha Robin Hood 554 275 279 1
YV 6 Tuominsalo Juha Wilhelm Tell 557 276 281 1
YV 8 Rosendahl Juha-Pekka Robin Hood 598 298 300 0
YV 9 Keränen Matias Pohjan Jousi 536 273 263
YV 10 Tuokkola Ari Teuvan Jousiampujat 492 246 246
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
NV 1 Vollar Jessica Järvenpään Jousiampujat 445 235 210 6 6
NV 2 Karhuneva Kaisa Järvenpään Jousiampujat 512 259 253 6 4
NV 3 Laurila Aila Vaasan Diana-57 506 242 264 2 6
NV 4 Harjunpää Päivi Äetsän Jousiampujat 419 229 190 0 0
NV 5 Kaartinen Sari Oulun Jousimiehet 398 217 181
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
13V 1 Järnefelt Matias Vaasan Diana-57 572 293 279 6 6
13V 2 Meriaho Jaakko Falcon 503 256 247 6 0
13V 3 Valtari Saku Vaasan Diana-57 372 172 200 0 6
13V 4 Jälkö Lucas Sebastian Mikael Falcon 411 223 188 0 5
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
T15V 1 Heikkilä Isabella Robin Hood 409 208 201
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
15V 1 Posti Paavo Jousi-Jussit 482 254 228
15V 2 Kuosmanen Otto Wilhelm Tell 346 189 157
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
N20V 1 Olkkonen Anna Jyväs-Sulka 410 199 211
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
50V 1 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 565 284 281
50V 2 Olkkonen Arto Jyväs-Sulka 464 237 227
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
70V 1 Hotti Juhani Lapin Jousi 489 237 252
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
YA 1 Kolkka Eino Lahden Vasama 417 211 206
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
YTA 1 Forsberg Jere Tapanilan Erä 685 343 342
YTA 2 Kallunki Keijo Järvenpään Jousiampujat 673 336 337
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
W1 1 Antonios Jean-Pierre Arcus 653 327 326

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
TeamY 1 Achilles Nikkanen M. Biskop-Grahn A. Kiviniemi M. Achilles 1762 1762 None 6 6 6 5
TeamY 2 PJA Mäenpää E. Sävel M. Heikkinen R. Porin Jousiampujat 1772 1772 None 6 5 5 1
TeamY 3 TJA Pyylampi T. Hatava M. Kourula L. Tampereen Jousiampujat 1832 1832 None 5 5 2 5
TeamY 4 OJM Vikström A. Piippo S. Kukkohovi H. Oulun Jousimiehet 1868 1868 None 5 1 4
TeamY 5 Arcus Ratilainen S. Huhtala J. Markkanen M. Arcus 1814 1814 None 6 4
TeamY 6 Diana Tekoniemi A. Häggman V. Koivisto O. Vaasan Diana-57 1763 1763 None 6 4
TeamY 7 PoJo Hepola J. Juusola J. Seppälä S. Pohjan Jousi 1732 1732 None 6 4
TeamY 8 Erä Sistonen A. Jauhiainen A. Raivio J. Tapanilan Erä 1864 1864 None 6 0
TeamY 9 WT Sorsa M. Aulio M. Siironen T. Wilhelm Tell 1560 1560 None 1
TeamY 9 ToJa Kokkila H. Vesa M. Rytky J. Tornion Jousiampujat 1576 1576 None 0
TeamY 9 TJA 2 Suontaka P. Takala A. Orama S. Tampereen Jousiampujat 1497 1497 None 0
TeamY 9 Jo-Ju Kuivalainen P. Perälä L. Ketola J. Jousi-Jussit 1566 1566 None 2
TeamY 9 IJA Raita R. Roivas S. Lehto A. Iitin Jousiampujat 1654 1654 None 0
TeamY 9 Hood Ekholm P. Helmiö A. Hätönen S. Robin Hood 1722 1722 None 2
TeamY 9 Arcus 2 Tanvel P. Aaltonen A. Pärnänen J. Arcus 1584 1584 None 0
TeamY50 1 RiJo Nevalainen H. Laakso A. Backman A. Riihi-Jouset 1853 1853 None
TeamY50 2 Jo-Ju Suojoki J. Kuivalainen P. Saarikangas S. Jousi-Jussit 1698 1698 None
TeamY50 3 KU-RY Pihlajaniemi R. Tuokkola R. Kankaanpää H. Kurikan Ryhti 1692 1692 None
TeamY50 4 IJA Piepponen K. Huikari-Roivas K. Lehto A. Iitin Jousiampujat 1647 1647 None
TeamY50 5 PuJo Martikainen P. Issakainen E. Issakainen H. Puijon Jousi 1617 1617 None
TeamY50 6 WT Luoto J. Inkeri J. Inkeri P. Wilhelm Tell 1616 1616 None
TeamY50 7 Achilles Myllykangas T. Haapaniemi M. Mäki-Leppilampi A. Achilles 1436 1436 None
TeamYT 1 RiJo Loitokari P. Järvenpää M. Järvenpää E. Riihi-Jouset 2016 2016 None 217 227 220
TeamYT 2 OJM Saarinen N. Kokkoniemi S. Kärkkäinen T. Oulun Jousimiehet 2009 2009 None 226 223 213
TeamYT 3 PoJo Juusola T. Hautamäki J. Simula J. Pohjan Jousi 2025 2025 None 223 221 229
TeamYT 4 ToJa Laine J. Rytky L. Kokkila L. Tornion Jousiampujat 2010 2010 None 218 219 228
TeamYT 5 SaiJo Kilpiä A. Tattari T. Knuutila T. Saimaan Jousi 2002 2002 None 214
TeamYT 5 PJA Lehtonen K. Erkkilä T. Vannekari M. Porin Jousiampujat 1986 1986 None 214
TeamYT 7 Hood Lantee A. Helmiö A. Tella M. Robin Hood 1947 1947 None 206
TeamYT 8 TJA Holappa M. Paavola A. Uusitupa J. Tampereen Jousiampujat 1894 1894 None 201
MixedY 1 Seka1 Ekholm P. Sinisalo S. . Sekajoukkue 1193 1193 None 6 5 6
MixedY 2 Erä Ronkanen S. Raivio J. . Tapanilan Erä 1183 1183 None 6 5 0
MixedY 3 Arcus Huhtala J. Aaltonen A. . Arcus 1171 1171 None 5 4 5
MixedY 4 Seka2 Sistonen A. Kukkohovi H. . Sekajoukkue 1225 1225 None 5 3 1
MixedY 5 TJA1 Pyylampi T. Kourula L. . Tampereen Jousiampujat 1197 1197 None 2
MixedY 6 Seka3 Tekoniemi A. Tuokkola M. . Sekajoukkue 1218 1218 None 1
MixedY 6 Achilles1 Kiviniemi M. Biskop-Grahn A. . Achilles 1133 1133 None 1
MixedY 8 Seka4 Ronkanen P. Kuoppa T. . Sekajoukkue 1196 1196 None 0
MixedY 9 Seka5 Vikström A. Ketola J. . Sekajoukkue 1110 1110 None
MixedY 10 Achilles2 Nikkanen M. Kiviniemi V. . Achilles 1105 1105 None
MixedY 11 ToJa Kokkila H. Vesa M. . Tornion Jousiampujat 1101 1101 None
MixedY 12 Jo-Ju Kuivalainen P. Perälä L. . Jousi-Jussit 1100 1100 None
MixedY 13 TJA2 Takala A. Orama S. . Tampereen Jousiampujat 969 969 None
Mixed15 1 Diana1 Koivisto J. Smeds O. . Vaasan Diana-57 1216 1216 None 6 6
Mixed15 2 Arcus Ruuskanen A. Salpaoja R. . Arcus 1163 1163 None 6 6 4
Mixed15 3 Seka1 Salpaoja C. Leikkola M. . Sekajoukkue 1108 1108 None 6 2 5
Mixed15 4 Diana2 Lehtomäki H. Ketelä T. . Vaasan Diana-57 1120 1120 None 5 2 4
Mixed15 5 KU-RY Huhtanen M. Panttila M. . Kurikan Ryhti 1056 1056 None 4
Mixed15 6 Seka2 Aho L. Pallonen L. . Sekajoukkue 1111 1111 None 2
Mixed15 7 Seka3 Sorsa E. Holm H. . Sekajoukkue 842 842 None 0
Mixed20 1 Achilles Nikkanen M. Kiviniemi V. . Achilles 1105 1105 None 6
Mixed20 2 Seka1 Häggman V. Rytky J. . Sekajoukkue 1090 1090 None 5 0
Mixed20 3 Seka2 Ratilainen S. Ketola J. . Sekajoukkue 1052 1052 None 4
MixedYT 1 Seka1 Juutilainen M. Lantee A. . Sekajoukkue 1349 1349 None 137 147 148
MixedYT 2 OJM1 Kokkoniemi S. Kärkkäinen T. . Oulun Jousimiehet 1330 1330 None 136 142 140
MixedYT 3 RiJo Järvenpää M. Järvenpää E. . Riihi-Jouset 1329 1329 None 133 137 143
MixedYT 4 PJA Lehtonen K. Mäenpää L. . Porin Jousiampujat 1322 1322 None 144 126 129
MixedYT 5 Seka2 Loitokari P. Makkonen S. . Sekajoukkue 1315 1315 None 130
MixedYT 6 ToJa Rytky L. Rytky M. . Tornion Jousiampujat 1279 1279 None 128
MixedYT 6 OJM2 Saarinen T. Saarinen N. . Oulun Jousimiehet 1322 1322 None 128
MixedYT 8 TJA Holappa M. Laukkanen S. . Tampereen Jousiampujat 1143 1143 None 125
MixedYV 1 Seka1 Aho V. Kaartinen S. . Sekajoukkue 961 961 None 5 5
MixedYV 2 Seka2 Ahjokivi P. Harjunpää P. . Sekajoukkue 1021 1021 None 5 1
MixedYV 3 Seka3 Kinnunen A. Vollar J. . Sekajoukkue 1050 1050 None 4 6
MixedYV 4 Seka4 Keränen M. Karhuneva K. . Sekajoukkue 1048 1048 None 4 2