Akseli Gallen-Kallela 150v juhlanuolet

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
Y 1 Sistonen Antero Tapanilan Erä 632 318 314 6 6
Y 2 Sävel Miika Porin Jousiampujat 595 302 293 6 6 0
Y 3 Ratilainen Samuel Arcus 619 308 311 0 6
Y 4 Tanvel Priit Arcus 537 260 277 6 0 2
Y 5 Nouko Mika Ilvesnuoli 525 262 263 2
Y 6 Pärnänen Jukka Arcus 510 271 239 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
N 1 Tuokkola Mirjam Teuvan Jousiampujat 595 293 302 6 6
N 2 Backman Anne Riihi-Jouset 584 285 299 6 4
N 3 Aaltonen Anna-Sofia Matintytär Arcus 566 284 282 0 6
N 4 Rantanen Taina Arcus 495 242 253 0 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
15 1 Ruuskanen Aleksandra Arcus 604 301 303 6
15 2 Helin Susanna Arcus 552 280 272 6 4
15 3 Salpaoja Rasmus Arcus 562 274 288 4
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
T17 1 Helin Johanna Arcus 581 289 292
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
17 1 Markkanen Mortti Arcus 577 291 286
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
50 1 Larm Kari Ilvesnuoli 557 272 285 6 6
50 2 Harjunpää Isto Äetsän Jousiampujat 525 258 267 6 2
50 3 Rossi Hannu Äetsän Jousiampujat 554 275 279 0 6
50 4 Issakainen Eeva Puijon Jousi 501 248 253 0 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
60 1 Valkama Juha Tampereen Jousiampujat 537 262 275
60 2 Issakainen Hannu Puijon Jousi 445 233 212
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
70 1 Norha Kari Arcus 507 243 264
70 2 Juhanka Olavi Tampereen Jousiampujat 483 244 239
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
YT 1 Kuusisto Kimmo Vaasan Diana-57 689 344 345 141 140 140
YT 2 Humalajoki Aulis Virtain Jousiampujat 668 331 337 134 136 137
YT 3 Lehtonen Kaj Porin Jousiampujat 668 327 341 142 140 143
YT 4 Vannekari Markku Porin Jousiampujat 668 331 337 143 133 134
YT 5 Erkkilä Toni Porin Jousiampujat 654 328 326 139
YT 6 Holappa Mikko Tampereen Jousiampujat 651 330 321 133 133
YT 7 Laakso Tuomo Riihi-Jouset 618 299 319 112 130
YT 8 Mäenpää Leila Porin Jousiampujat 640 314 326 130 128
YT 9 Uusitupa Jonne Tampereen Jousiampujat 602 289 313 127
YT 10 Rantanen Pertti Arcus 618 304 314 124
YT 11 Lehtinen Riku-Ville Tampereen Jousiampujat 618 308 310 111
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
17T 1 Toivanen Vili Tapanilan Erä 602 314 288
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
50T 1 Toivanen Martti Tapanilan Erä 649 325 324 129 141
50T 2 Notko Juha Järvenpään Jousiampujat 655 329 326 134 134
50T 3 Routamaa Hannu Äetsän Jousiampujat 653 329 324 127 134
50T 4 Alava Jyrki Äetsän Jousiampujat 619 301 318 118 124
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
70T 1 Rautio Hannu Sinisulat 600 299 301 125 129
70T 2 Julkunen Risto Lahden Vasama 606 307 299 128 121
70T 3 Soininen Matti Oulun Jousimiehet 590 294 296 121 121
70T 4 Koivunen Osmo Kurikan Ryhti 541 270 271 94 103
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
YV 1 Olkkonen Arto Jyväs-Sulka 481 239 242
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
NV 1 Olkkonen Anna Jyväs-Sulka 408 211 197
NV 2 Harjunpää Päivi Äetsän Jousiampujat 397 189 208