Kemppainen-kisa

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
Y 1 Hepola Jaakko Pohjan Jousi 565 283 282 6 6
Y 2 Seppälä Sakari Pohjan Jousi 527 264 263 6 7 0
Y 3 Markkanen Jari Pohjan Jousi 502 264 238 6 0 6
Y 4 Suomalainen Marko Länsirajan Jousiampujat 515 254 261 6 3 5
Y 5 Tiitinen Meri Kajaanin Jousiampujat 207 207 0 5
Y 6 Kallatsa Jukka Lapin Jousi 488 236 252 5
Y 7 Tolppi Aleksi Länsirajan Jousiampujat 432 213 219 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N 1 Pyörre Päivi Pohjan Jousi 525 263 262 7 7
N 2 Perälä Laura Jousi-Jussit 532 270 262 6 1
N 3 Smolander Mari Pohjan Jousi 495 253 242 3 6
N 4 Aho Maria Pohjan Jousi 480 248 232 2 4
N 5 Kostiander Senja Emilia Pohjan Jousi 478 244 234
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15 1 Smolander Lauri Pohjan Jousi 549 280 269
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N50 1 Myllylahti Sirpa Pohjan Jousi 537 273 264
N50 2 Ollakka Raija Lapin Jousi 468 224 244
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
50 1 Wirkkala Elisa Oulun Jousimiehet 551 272 279 6 6 7
50 2 Rannikko Seppo Juhani Lapin Jousi 525 276 249 6 6 3
50 3 Hartikainen Pekka Lapin Jousi 563 284 279 6 4 6
50 4 Leino Jussi Pohjan Jousi 533 264 269 6 5 4
50 5 Lehtinen Matti Kalervo Himangan Roima 525 255 270 5
50 6 Möttönen Juhani Oulaisten Sulka 482 251 231 2
50 7 Jäämuru Jari Lapin Jousi 490 251 239 0
50 7 Soppela Mikael Oulaisten Sulka 490 246 244 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N60 1 Holappa Irma Pyhäjärven Pohti 510 246 264
N60 2 Kovalainen Hilkka Oulun Jousimiehet 489 241 248
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
60 1 Pentinsaari Pekka Oulun Jousimiehet 468 232 236 6 6
60 2 Simanainen Jarmo Pohjan Jousi 529 270 259 5
60 3 Kinnunen Markku Pohjan Jousi 451 229 222 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YT 1 Simula Rauno Pohjan Jousi 575 285 290 139 143 143
YT 2 Rytky Lauri Tornion Jousiampujat 577 286 291 143 141
YT 3 Kokkila Lauri Tornion Jousiampujat 562 279 283 142 141 143
YT 4 LEHTINEN VALTTERI JANNE Himangan Roima 558 276 282 139 142 138
YT 5 Korhonen Mikko Raahen Teräs-Jouset 568 285 283 139
YT 6 Ylimartimo Tapani Tornion Jousiampujat 566 285 281 138
YT 7 Heikurainen Aleksi Länsirajan Jousiampujat 545 275 270 137
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
60T 1 Hiltunen Lasse Pohjan Jousi 573 284 289 140 139
60T 2 Ollakka Teuvo Lapin Jousi 570 286 284 141 137
60T 3 Ojala Jouko Lapin Jousi 546 274 272 133 138
60T 4 Tamminen Eero Pohjan Jousi 549 271 278 133 125
60T 5 Arbelius Teuvo Oulun Jousimiehet 532 278 254
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YV 1 Aho Vesa Pohjan Jousi 501 246 255 6 6 7
YV 2 Aho Anssi Pohjan Jousi 476 232 244 6 6 3
YV 3 Keränen Matias Pohjan Jousi 465 226 239 6 2 6
YV 4 Jalkanen Pekka Länsirajan Jousiampujat 418 198 220 6 0 2
YV 5 Aho Tuomo Pohjan Jousi 437 222 215 4
YV 6 Hotti Juhani Lapin Jousi 370 211 159 2
YV 7 Vierikko Lassi Länsirajan Jousiampujat 380 186 194 2
YV 8 Kaartinen Sari Oulun Jousimiehet 408 195 213 0
YV 9 Åman Mauri Lapin Jousi 331 179 152
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15V 1 Rannikko Teemu Lapin Jousi 470 227 243

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
TeamY 1 Pohjan Jousi Hepola J. Seppälä S. Markkanen J. Pohjan Jousi 1594 None None
TeamN 1 Pohjan Jousi Pyörre P. Smolander M. Aho M. Pohjan Jousi 1500 None None
TeamY50 1 Lapin Jousi Hartikainen P. Rannikko S. Jäämuru J. Lapin Jousi 1578 None None
TeamYT 1 Tornion Jousiampujat Rytky L. Ylimartimo T. Kokkila L. Tornion Jousiampujat 1705 None None
TeamYV 1 Pohjan Jousi Aho V. Aho A. Keränen M. Pohjan Jousi 1442 None None