Itsenäisyyspäiväkilpailut

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
Y 1 Laurila Pentti Vaasan Diana-57 561 283 278 7
Y 2 Koivisto Oliver Johannes Vaasan Diana-57 530 266 264 7 1
Y 3 Häggman Viktor Vaasan Diana-57 531 256 275 3
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N 1 Biskop-Grahn Ann-Charlotte Achilles 541 274 267 6
N 2 Ketola Juuli Jousi-Jussit 504 247 257 6 2
N 3 Tuokkola Mirjam Teuvan Jousiampujat 539 267 272 4
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
11 1 Keski-Hannula Jere Vaasan Diana-57 440 223 217
11 2 Järnefelt Elias Vaasan Diana-57 372 181 191
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
13 1 Lasén Adrian Vaasan Diana-57 535 269 266 6 6
13 2 Penttinen Kalle Teuvan Jousiampujat 550 270 280 6 4
13 3 Martola Jussi Teuvan Jousiampujat 495 238 257 0 6
13 4 Smeds Ylva Vaasan Diana-57 509 253 256 2 0
13 5 Salminen Jaakko Vaasan Diana-57 415 194 221
13 6 Parkatti Arttu Vaasan Diana-57 383 193 190
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T15 1 Huhtanen Marja Kurikan Ryhti 459 230 229
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15 1 Smeds Oskar Vaasan Diana-57 566 289 277 7 6
15 2 Panttila Miska Kurikan Ryhti 572 281 291 6 2
15 3 Holm Hugo Vaasan Diana-57 540 274 266 4 6
15 4 Leikkola Markus Jousi-Jussit 545 270 275 3 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T17 1 Lehtomäki Hanna Vaasan Diana-57 516 249 267 6 6
T17 2 Koivisto Jasmin Vaasan Diana-57 504 250 254 7 0
T17 3 Leppänen Wilma Vaasan Diana-57 496 244 252 3 6
T17 4 Hämäläinen Iines Anna Sofia Vaasan Diana-57 459 247 212 2 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17 1 Ketelä Tommi Vaasan Diana-57 512 260 252 6 6
17 2 Mäki-Paavola Eetu Mikael Kurikan Ryhti 490 238 252 6 4
17 3 Lillvik Jonatan Achilles 486 248 238 0 6
17 4 Höglund Dominik Vaasan Diana-57 474 230 244 2 5
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N50 1 Suojoki Jaana Kaarina Jousi-Jussit 520 269 251
N50 2 Saarikangas Soili Jousi-Jussit 503 252 251
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
50 1 Harjunpää Isto Äetsän Jousiampujat 486 246 240
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
60 1 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 554 276 278 6 7
60 2 Leino Ilmo Jousi-Jussit 519 258 261 6 6 3
60 3 Haapaniemi Matti Achilles 477 231 246 6 0 6
60 4 Pienimäki Antti Achilles 455 220 235 6 2 2
60 5 Kankaanpää Heikki Kurikan Ryhti 507 258 249 4
60 6 Myllykangas Teuvo Achilles 461 227 234 0
60 7 Päällysaho Mikko Vaasan Diana-57 408 206 202 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
70 1 Mäki-Leppilampi Aarno Achilles 488 248 240
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YT 1 Kuusisto Kimmo Vaasan Diana-57 584 293 291 144
YT 2 Ketelä Tuula Vaasan Diana-57 549 272 277 137 136
YT 3 Lehtiniemi Jari Kurikan Ryhti 549 273 276 136
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YV 1 Pihlajaniemi Raimo Kurikan Ryhti 492 248 244 6 6 6
YV 2 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 479 248 231 6 6 0
YV 3 Laurila Olavi Vaasan Diana-57 440 224 216 6 0 6
YV 4 Harjunpää Päivi Äetsän Jousiampujat 442 228 214 6 0 4
YV 5 Tuokkola Ari Teuvan Jousiampujat 438 211 227 0
YV 6 Mattsson Oskar Sipoon Jouset 434 227 207 4
YV 7 Härmänmaa Saima Teuvan Jousiampujat 414 217 197 0
YV 8 Laurila Aila Vaasan Diana-57 349 175 174 4
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
13V 1 Järnefelt Matias Vaasan Diana-57 447 227 220
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15V 1 Posti Paavo Jousi-Jussit 503 253 250

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
TeamY 1 Diana-57 Y Laurila P. Häggman V. Koivisto O. Vaasan Diana-57 1622 805 817
Team13 1 Diana-57 J13 Lasén A. Smeds Y. Salminen J. Vaasan Diana-57 1459 716 743
TeamT17 1 Diana-57 T17 Lehtomäki H. Koivisto J. Leppänen W. Vaasan Diana-57 1516 743 773
TeamY60 1 Achilles Y60 Haapaniemi M. Myllykangas T. Pienimäki A. Achilles 1393 678 715
TeamYV 1 Diana-57 YV Ketelä T. Laurila O. Laurila A. Vaasan Diana-57 1268 647 621