Pakkaspiikki

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
Y 1 Piippo Samuli Oulun Jousimiehet 581 288 293 7 6 6
Y 2 Nikkanen Markus Achilles 555 272 283 6 6 0
Y 3 Hepola Jaakko Pohjan Jousi 549 273 276 6 4 6
Y 4 Tiitinen Meri Kajaanin Jousiampujat 532 263 269 6 0 5
Y 5 Seppälä Sakari Pohjan Jousi 521 270 251 4
Y 5 Kallatsa Jukka Lapin Jousi 526 260 266 4
Y 7 Perälä Laura Jousi-Jussit 517 260 257 1
Y 8 Rytky Johanna Tornion Jousiampujat 520 260 260 0
Y 9 Aho Tuomo Pohjan Jousi 517 257 260
Y 10 Markkanen Jari Pohjan Jousi 509 260 249
Y 11 Tolppi Aleksi Länsirajan Jousiampujat 439 205 234
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17 1 Kostiander Senja Emilia Pohjan Jousi 466 238 228
17 2 Juusola Vera Tornion Jousiampujat 420 203 217
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
50 1 Leino Jussi Pohjan Jousi 544 268 276 6 6 7
50 2 Hartikainen Pekka Lapin Jousi 547 270 277 7 6 3
50 3 Suomalainen Marko Länsirajan Jousiampujat 529 265 264 6 0 6
50 4 Lehtinen Matti Kalervo Himangan Roima 521 259 262 6 2 5
50 5 Myllylahti Sirpa Pohjan Jousi 524 263 261 4
50 6 Möttönen Juhani Oulaisten Sulka 488 242 246 1
50 7 Nahkiaisoja Tuomo Pohjan Jousi 505 244 261 0
50 7 Rannikko Seppo Juhani Lapin Jousi 519 260 259 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
60 1 Färm Erkki Oulaisten Sulka 529 269 260 6 6
60 2 Mäki-Leppilampi Aarno Achilles 502 255 247 6 2
60 3 Pentinsaari Pekka Oulun Jousimiehet 497 253 244 2 6
60 4 Kourula Tuire Pohjan Jousi 520 255 265 4 4
60 5 Närä Tapani Pohjan Jousi 493 252 241
60 6 Kinnunen Markku Pohjan Jousi 464 232 232
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YT 1 Simula Rauno Pohjan Jousi 581 291 290 143 146 146
YT 2 Rytky Lauri Tornion Jousiampujat 580 289 291 144 142 143
YT 3 Hiltunen Lasse Pohjan Jousi 568 285 283 144 143 144
YT 4 Ollakka Teuvo Lapin Jousi 560 280 280 146 142 138
YT 5 Laine Jere Oulun Jousimiehet 570 284 286 143
YT 6 Kokkila Lauri Tornion Jousiampujat 561 279 282 140
YT 7 Nevalainen Vesa-Ville Oulun Jousimiehet 548 267 281 139
YT 8 Heikurainen Aleksi Länsirajan Jousiampujat 557 281 276 136
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
NT 1 Brandt-Kokkila Karoliina Länsirajan Jousiampujat 538 267 271
NT 2 Jalkanen Satu Länsirajan Jousiampujat 398 169 229
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YV 1 Aho Vesa Pohjan Jousi 525 259 266 7 6 7
YV 2 Wirkkala Elisa Oulun Jousimiehet 528 264 264 6 6 3
YV 3 Aho Anssi Pohjan Jousi 493 239 254 5 2 7
YV 4 Ojala Jouko Lapin Jousi 425 206 219 6 0 1
YV 5 Keränen Matias Pohjan Jousi 454 233 221 5
YV 6 Åman Mauri Lapin Jousi 354 193 161 2
YV 7 Vierikko Lassi Länsirajan Jousiampujat 377 175 202 1
YV 8 Hepola Esa Pohjan Jousi 506 251 255 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15V 1 Rannikko Teemu Lapin Jousi 478 241 237
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YLB 1 Jalkanen Pekka Länsirajan Jousiampujat 381 185 196

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
TeamY 1 Pohjan Jousi Hepola J. Tiitinen M. Seppälä S. Pohjan Jousi 1602 549 532
TeamY50 1 Pohjan Jousi Leino J. Myllylahti S. Nahkiaisoja T. Pohjan Jousi 1573 544 524
TeamY60 1 Pohjan Jousi Kourula T. Närä T. Kinnunen M. Pohjan Jousi 1477 520 493
TeamYV 1 Pohjan Jousi Aho V. Hepola E. Aho A. Pohjan Jousi 1524 525 506