Juniorien sisäammunnan SM-kilpailut

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
11 1 Kypärä Nuutti Vaasan Diana-57 270 133 137
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
13 1 Smeds Ylva Vaasan Diana-57 494 250 244 6 7
13 2 Podlesna Magdalena Kurikan Ryhti 445 205 240 6 3
13 3 Keski-Hannula Jere Vaasan Diana-57 476 235 241 4 6
13 4 Mäkiranta Ella Vaasan Diana-57 443 214 229 2 4
13 5 Seppänen Pyry Puijon Jousi 406 195 211
13 6 Wilhelmi Eetu Arcus 202 98 104
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T15 1 Ruuskanen Aleksandra Arcus 573 287 286 7 6
T15 2 Helin Susanna Arcus 582 288 294 6 5
T15 3 Polo Vilma Oulun Jousimiehet 414 217 197 0 6
T15 4 Jalaja Emilia Porin Jousiampujat 488 236 252 3 4
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15 1 Holm Hugo Vaasan Diana-57 558 281 277 6 6 6
15 2 Panttila Miska Kurikan Ryhti 555 278 277 6 7 0
15 3 Martola Jussi Teuvan Jousiampujat 543 271 272 6 2 6
15 4 Penttinen Kalle Teuvan Jousiampujat 544 269 275 7 1 2
15 5 Karlsson Otto Vaasan Diana-57 542 270 272 2
15 6 Smolander Lauri Pohjan Jousi 539 269 270 2
15 7 Vuorinen Verne Robin Hood 538 273 265 2
15 8 Lasén Adrian Vaasan Diana-57 541 272 269 1
15 9 Salminen Jaakko Vaasan Diana-57 508 257 251
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T17 1 Aho Lotta Järvenpään Jousiampujat 518 265 253 6 6
T17 2 Kostiander Senja Emilia Pohjan Jousi 525 268 257 7 2
T17 3 Lehtomäki Hanna Vaasan Diana-57 510 257 253 1 6
T17 4 Huhtanen Marja Kurikan Ryhti 514 254 260 2 5
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17 1 Pallonen Lauri Robin Hood 508 253 255 6 7
17 2 Mäki-Paavola Eetu Mikael Kurikan Ryhti 497 252 245 6 3
17 3 Ketelä Tommi Vaasan Diana-57 504 258 246 2 7
17 4 Meriaho Markku Kalevi Falcon 493 262 231 4 3
17 5 Leikkola Markus Jousi-Jussit 485 233 252
17 6 Salpaoja Rasmus Arcus 426 208 218
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N20 1 Tuokkola Mirjam Teuvan Jousiampujat 566 279 287 6 7
N20 2 Tiitinen Meri Pohjan Jousi 557 279 278 7 6 1
N20 3 Helin Johanna Arcus 550 271 279 6 5 6
N20 4 Ketola Juuli Jousi-Jussit 490 261 229 6 0 4
N20 5 Leppänen Wilma Vaasan Diana-57 466 233 233 5
N20 6 Hämäläinen Iines Anna Sofia Vaasan Diana-57 462 238 224 3
N20 7 Smolander Mari Pohjan Jousi 466 223 243 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
20 1 Nikkanen Markus Achilles 558 282 276 7 6
20 2 Häggman Viktor Vaasan Diana-57 541 276 265 6 5
20 3 Markkanen Mortti Arcus 548 273 275 5 6
20 4 Pöyhtäri Rasmus Antti Matias Himangan Roima 505 252 253 1 2
20 5 Valtari Santeri Vaasan Diana-57 479 254 225
20 6 Lillvik Jonatan Achilles 464 235 229
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15T 1 Kalliomäki Kalle Archery Club Ulvila 573 286 287
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17T 1 Numminen Kalle Robin Hood 566 281 285 143
17T 2 Kokkila Lauri Tornion Jousiampujat 563 279 284 140 143
17T 3 Pitkänen Tommi Archery Club Ulvila 507 261 246 123
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
20T 1 Toivanen Vili Tapanilan Erä 566 281 285
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
13V 1 Mikkilä Petteri Teuvan Jousiampujat 463 232 231
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T15V 1 Ketola Sofia Vaasan Diana-57 524 262 262 6 6
T15V 2 Miia Tuura Himangan Roima 388 184 204 2 6
T15V 3 Finnilä Oona Himangan Roima 336 206 130 0 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15V 1 Meriaho Jaakko Falcon 429 198 231 6
15V 2 Jälkö Lucas Sebastian Mikael Falcon 292 160 132 6 2
15V 3 Runsala Kim Teuvan Jousiampujat 325 169 156 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T17V 1 Härmänmaa Saima Teuvan Jousiampujat 335 206 129
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17V 1 Posti Paavo Jousi-Jussit 480 240 240
17V 2 Piikkilä Ville Teuvan Jousiampujat 366 203 163

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
Mixed15 1 TeCus 2 Penttinen K. Ruuskanen A. . Sekajoukkue 1117 544 573 6 6 5
Mixed15 2 TeCus1 Martola J. Helin S. . Sekajoukkue 1125 543 582 5 4
Mixed15 3 Diana 1 Holm H. Ketola S. . Vaasan Diana-57 1082 558 524 5 0 5
Mixed15 4 KuRy Panttila M. Podlesna M. . Kurikan Ryhti 1000 555 445 5 4 1
Mixed15 5 Diana 3 Lasén A. Mäkiranta E. . Vaasan Diana-57 984 541 443 4
Mixed15 6 Diana 2 Karlsson O. Smeds Y. . Vaasan Diana-57 1036 542 494 1
Mixed15 7 Hood Vuorinen V. Heikkilä I. . Robin Hood 966 538 428 0
Mixed17 1 HoJa Pallonen L. Aho L. . Sekajoukkue 1026 508 518 6 6
Mixed17 2 Diana Ketelä T. Lehtomäki H. . Vaasan Diana-57 1014 504 510 5 2
Mixed17 3 KuRy Mäki-Paavola E. Huhtanen M. . Kurikan Ryhti 1011 497 514 1 6
Mixed17 4 TeJa Piikkilä V. Härmänmaa S. . Teuvan Jousiampujat 701 366 335 0 0
Mixed20 1 Arcus Markkanen M. Helin J. . Arcus 1098 548 550 5 5
Mixed20 2 AcPo2 Lillvik J. Tiitinen M. . Sekajoukkue 1021 464 557 6 5 4
Mixed20 3 TeCus Salpaoja R. Tuokkola M. . Sekajoukkue 992 426 566 6 1 5
Mixed20 4 AcPo 1 Nikkanen M. Smolander M. . Sekajoukkue 1024 558 466 5 4 3
Mixed20 5 Diana 2 Valtari S. Hämäläinen I. . Vaasan Diana-57 941 479 462 4
Mixed20 6 Diana 1 Häggman V. Leppänen W. . Vaasan Diana-57 1007 541 466 0
Mixed20 7 JoJu Leikkola M. Ketola J. . Jousi-Jussit 975 485 490 0