Seniorien sisäammunnan SM-kilpailut

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
N50 1 Myllylahti Sirpa Pohjan Jousi 555 278 277 6 7
N50 2 Backman Anne Riihi-Jouset 541 267 274 7 3
N50 3 Suojoki Jaana Kaarina Jousi-Jussit 524 267 257 1 6
N50 4 Huikari-Roivas Kirsi Iitin Jousiampujat 499 258 241 2 4
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
50 1 Harjunpää Isto Äetsän Jousiampujat 500 251 249 6 6 6 6
50 2 Laakso Arto Riihi-Jouset 540 275 265 6 6 6 4
50 3 Koskela Harri Jousi-Jussit 516 255 261 6 6 2 6
50 4 Ruuska Tarmo Jyväs-Sulka 524 264 260 6 6 0 0
50 5 Suomalainen Marko Länsirajan Jousiampujat 540 274 266 7 4
50 6 Smolander Tommi Pohjan Jousi 539 274 265 6 4
50 7 Nahkiaisoja Tuomo Pohjan Jousi 497 249 248 7 0
50 8 Soppela Mikael Oulaisten Sulka 512 253 259 7 0
50 9 Rannikko Seppo Juhani Lapin Jousi 491 237 254 0
50 9 Puutio Vesa Achilles 492 241 251 1
50 9 Varesvuo Esko Jyväs-Sulka 495 254 241 0
50 9 Jarkko Matti Sinisulat 512 257 255 5
50 9 Pirttioja Ari-Pekka Achilles 535 259 276 1
50 9 Rossi Hannu Äetsän Jousiampujat 517 261 256 5
50 9 Kuitunen Seppo Riihi-Jouset 509 258 251 5
50 9 Lehtomäki Esa Jyväs-Sulka 500 258 242 4
50 17 Möttönen Juhani Oulaisten Sulka 488 243 245
50 18 Lehtinen Matti Kalervo Himangan Roima 470 216 254
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
N60 1 Saarikangas Soili Jousi-Jussit 498 240 258 7 6
N60 2 Lehto Arja Iitin Jousiampujat 530 271 259 6 0
N60 3 Inkeri Pirkko Wilhelm Tell 499 256 243 3 6
N60 4 Holappa Irma Pyhäjärven Pohti 493 236 257 5 0
N60 5 Kourula Tuire Pohjan Jousi 480 237 243
N60 6 Pollari Kerttu Jousi-Jussit 299 134 165
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
60 1 Nevalainen Hannu Riihi-Jouset 541 268 273 6 6 6 6
60 2 Leino Jussi Pohjan Jousi 527 262 265 6 6 7 0
60 3 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 535 276 259 6 6 1 6
60 4 Leino Ilmo Jousi-Jussit 505 255 250 7 6 2 2
60 5 Valkama Juha Tampereen Jousiampujat 509 253 256 6 5
60 6 Juhala Lasse Porin Jousiampujat 499 251 248 6 2
60 7 Tuononen Pekka Koillis-Savon Sulka 497 244 253 6 0
60 8 Parviainen Markku Tampereen Jousiampujat 483 234 249 6 0
60 9 Piepponen Kalevi Iitin Jousiampujat 474 238 236 2
60 9 Haapaniemi Matti Achilles 477 240 237 1
60 9 Kankaanpää Heikki Kurikan Ryhti 471 229 242 0
60 9 Pienimäki Antti Achilles 469 232 237 0
60 9 Pollari Seppo Jousi-Jussit 482 245 237 2
60 9 Vuorinen Pekka Järvenpään Jousiampujat 486 235 251 4
60 9 Aaltonen Tapio Jyväs-Sulka 498 247 251 0
60 9 Myllykangas Teuvo Achilles 475 243 232 5
60 17 Pennanen Reijo Pyhäjärven Pohti 468 237 231
60 18 Nevalainen Jukka Kymen Jousi 468 230 238
60 19 Rinne Veikko Jousi-Jussit 465 223 242
60 20 Manninen Erkki Pyhäjärven Pohti 454 225 229
60 21 Lyytikäinen Seppo Liperin Taimi 437 221 216
60 22 Isopahkala Veijo Achilles 415 209 206
60 23 Kankaanpää Seppo Riihi-Jouset 373 199 174
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
70 1 Inkeri Jukka Wilhelm Tell 495 249 246 6 6 6
70 2 Norha Kari Arcus 465 225 240 6 6 2
70 3 Färm Erkki Oulaisten Sulka 504 256 248 6 0 6
70 4 Mäki-Leppilampi Aarno Achilles 476 231 245 6 4 4
70 5 Jokinen Matti Jousi-Jussit 471 229 242 2
70 6 Raivio Kari Tapanilan Erä 462 223 239 2
70 7 Pentinsaari Pekka Oulun Jousimiehet 439 209 230 0
70 8 Juhanka Olavi Tampereen Jousiampujat 434 223 211 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
50T 1 Kokkoniemi Seppo Oulun Jousimiehet 585 295 290 144 144
50T 2 Humalajoki Aulis Virtain Jousiampujat 574 286 288 141 142
50T 3 Lehtiniemi Jari Kurikan Ryhti 553 274 279 139 143
50T 4 Kiviniemi Ari-Pekka Achilles 572 285 287 141 143
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
60T 1 Hiltunen Lasse Pohjan Jousi 565 283 282 143 142
60T 2 Vannekari Markku Porin Jousiampujat 563 278 285 141 139
60T 3 Peltola Jukka Kymen Jousi 564 280 284 140 140
60T 4 Pylkkä Urpo Vaasan Diana-57 536 268 268 137 138
60T 5 Ahvenainen Heimo Äetsän Jousiampujat 532 275 257
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
70T 1 Routamaa Hannu Äetsän Jousiampujat 567 283 284 141 143
70T 2 Sepponen Jaakko Raahen Teräs-Jouset 536 266 270 138 135
70T 3 Arbelius Teuvo Oulun Jousimiehet 530 273 257 136 137
70T 4 Saastamoinen Olli Wilhelm Tell 545 272 273 137 134
70T 5 Alho Reino Porin Jousiampujat 516 259 257
70T 6 Koivunen Osmo Kurikan Ryhti 502 253 249
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
N50V 1 Laurila Aila Vaasan Diana-57 438 218 220
N50V 2 Harjunpää Päivi Äetsän Jousiampujat 389 169 220
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
50V 1 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 502 249 253 6 6 6
50V 2 LAHTI ARTO Järvenpään Jousiampujat 489 238 251 6 6 0
50V 3 Hepola Esa Pohjan Jousi 506 250 256 6 2 6
50V 4 Ojala Jouko Lapin Jousi 448 223 225 6 2 5
50V 5 Vierikko Lassi Länsirajan Jousiampujat 382 202 180 4
50V 6 Wilhelmi Rolf Arcus 428 219 209 2
50V 7 Olkkonen Arto Jyväs-Sulka 468 238 230 0
50V 8 Pihlajaniemi Raimo Kurikan Ryhti 490 238 252 0
50V 9 Åman Mauri Länsirajan Jousiampujat 363 195 168
50V 10 Myöhänen Kaarlo Achilles 262 152 110
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
70V 1 Laurila Olavi Vaasan Diana-57 465 227 238
70V 2 Hotti Juhani Lapin Jousi 448 228 220

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
TeamY50 1 RiJo Nevalainen H. Backman A. Laakso A. Riihi-Jouset 1622 541 541
TeamY50 2 PoJo Backman A. Smolander T. Leino J. Pohjan Jousi 1621 555 539
TeamY50 3 JoJu 1 Kuivalainen P. Koskela H. Suojoki J. Jousi-Jussit 1575 535 516
TeamY50 4 JySu Ruuska T. Lehtomäki E. Aaltonen T. Jyväs-Sulka 1522 524 500
TeamY50 5 ACH Pirttioja A. Puutio V. Haapaniemi M. Achilles 1504 535 492
TeamY50 6 Sulka Soppela M. Möttönen J. Färm E. Oulaisten Sulka 1504 512 504
TeamY50 7 IJA Lehto A. Huikari-Roivas K. Piepponen K. Iitin Jousiampujat 1503 530 499
TeamY50 8 JoJu 2 Leino I. Saarikangas S. Pollari S. Jousi-Jussit 1485 505 498
TeamY50 9 PoJo2 Hepola E. Nahkiaisoja T. Kourula T. Pohjan Jousi 1483 506 497
TeamY50 10 TJA Valkama J. Parviainen M. Juhanka O. Tampereen Jousiampujat 1426 509 483
TeamY50 11 Diana Ketelä T. Laurila O. Laurila A. Vaasan Diana-57 1405 502 465