Nuorten tauluammunnan SM 2016

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
11 1 Ojala Milja Porin Jousiampujat 628 310 318
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
13 1 Smeds Ylva Vaasan Diana-57 624 320 304 6 6
13 2 Mäkiranta Ella Vaasan Diana-57 530 274 256 6 5
13 3 Keski-Hannula Jere Vaasan Diana-57 580 306 274 2 7
13 4 Seppänen Pyry Puijon Jousi 499 240 259 2 1
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
T15 1 Ruuskanen Aleksandra Arcus 662 338 324 6
T15 2 Helin Susanna Arcus 626 303 323 6 0
T15 3 Polo Vilma Oulun Jousimiehet 587 286 301 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
15 1 Holm Hugo Vaasan Diana-57 581 289 292 7 6 7
15 2 Smolander Lauri Pohjan Jousi 640 322 318 6 3
15 3 Panttila Miska Kurikan Ryhti 539 282 257 7 0 6
15 4 Penttinen Kalle Teuvan Jousiampujat 573 286 287 6 4 0
15 5 Karlsson Otto Vaasan Diana-57 556 260 296 3
15 6 Martola Jussi Teuvan Jousiampujat 514 249 265 1
15 7 Lasén Adrian Vaasan Diana-57 523 259 264 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
T17 1 Aho Lotta Järvenpään Jousiampujat 612 308 304 6 7
T17 2 Sorsa Elina Kymen Jousi 570 283 287 7 3
T17 3 Lehtomäki Hanna Vaasan Diana-57 547 272 275 3 6
T17 4 Koivisto Jasmin Vaasan Diana-57 528 264 264 2 5
T17 5 Huhtanen Marja Kurikan Ryhti 524 283 241
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
17 1 Mäki-Paavola Eetu Mikael Kurikan Ryhti 582 295 287 6 6 6
17 2 Meriaho Markku Kalevi Falcon 558 286 272 6 6 2
17 3 Smeds Oskar Vaasan Diana-57 612 308 304 4 6
17 4 Leikkola Markus Jousi-Jussit 577 300 277 6 5 4
17 5 Salpaoja Rasmus Arcus 548 274 274 4
17 6 Pallonen Lauri Robin Hood 529 270 259 0
17 7 Ketelä Tommi Vaasan Diana-57 475 261 214 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
N20 1 Helin Johanna Arcus 612 309 303 7
N20 2 Tuokkola Mirjam Teuvan Jousiampujat 588 305 283 6 1
N20 3 Kiviniemi Venla Achilles 420 208 212 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
20 1 Nikkanen Markus Achilles 630 315 315 6 6
20 2 Markkanen Mortti Arcus 567 283 284 6 0
20 3 Pöyhtäri Rasmus Antti Matias Himangan Roima 541 273 268 2 6
20 4 Lillvik Jonatan Achilles 485 254 231 0 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
17T 1 Kokkila Lauri Tornion Jousiampujat 647 323 324
17T 2 Numminen Kalle Robin Hood 625 309 316
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
11V 1 Mikkilä Petteri Teuvan Jousiampujat 641 316 325
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
T15V 1 Ketola Sofia Vaasan Diana-57 409 218 191
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
15V 1 Rannikko Teemu Lapin Jousi 575 285 290 6 6
15V 2 Saranpää Aleksi Oulun Jousimiehet 504 249 255 6 2
15V 3 Runsala Kim Teuvan Jousiampujat 374 196 178 0 6
15V 4 Meriaho Jaakko Falcon 439 212 227 0 4
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
17V 1 Posti Paavo Jousi-Jussit 506 257 249

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
Mixed15 1 Sekapari Holm H. Helin S. . Sekajoukkue 1207 1207 None 6
Mixed15 2 Sekapari Penttinen K. Ruuskanen A. . Sekajoukkue 1235 1235 None 6 0
Mixed15 3 Sekapari Smolander L. Polo V. . Sekajoukkue 1227 1227 None 0
Mixed17 1 Kurikan Ryhti Mäki-Paavola E. Huhtanen M. . Kurikan Ryhti 1106 1106 None 6 5
Mixed17 2 Sekapari Salpaoja R. Aho L. . Sekajoukkue 1160 1160 None 6 4
Mixed17 3 Diana Smeds O. Lehtomäki H. . Vaasan Diana-57 1069 1069 None 6 0 5
Mixed17 4 Sekapari Leikkola M. Sorsa E. . Sekajoukkue 1147 1147 None 0 3
Mixed17 5 Diana Ketelä T. Koivisto J. . Vaasan Diana-57 1003 1003 None 0
Mixed20 1 Arcus Helin J. Markkanen M. . Arcus 1179 1179 None 5
Mixed20 2 Sekapari Pöyhtäri R. Tuokkola M. . Sekajoukkue 1129 1129 None 6 5
Mixed20 3 Achilles Kiviniemi V. Nikkanen M. . Achilles 1050 1050 None 2