Yleisten luokkien tauluammunnan SM

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
Y 1 Nikkanen Markus Achilles 653 328 325 6 6 6 6
Y 2 Tekoniemi Antti Tampereen Jousiampujat 663 332 331 6 6 6 4
Y 3 Pyylampi Tero Tampereen Jousiampujat 658 325 333 6 7 5 6
Y 4 Vikström Antti Oulun Jousimiehet 634 316 318 6 6 2 5
Y 5 Jauhiainen Atte Oulun Jousimiehet 622 312 310 6 3
Y 6 Ronkanen Perttu Kymen Jousi 612 304 308 6 2
Y 7 Sistonen Antero Tapanilan Erä 651 322 329 6 0
Y 7 Tojkander Niko Iitin Jousiampujat 591 298 293 7 0
Y 9 Niskanen Tapani Oulun Jousimiehet 570 279 291 2
Y 9 Smolander Lauri Pohjan Jousi 566 289 277 0
Y 9 Kiviniemi Marko Achilles 553 278 275 0
Y 9 Hepola Jaakko Pohjan Jousi 599 293 306 0
Y 9 Huhtala Juuso Arcus 627 318 309 1
Y 9 Rannikko Seppo Juhani Lapin Jousi 556 275 281 2
Y 9 Ronkanen Sampo Matias Tapanilan Erä 605 301 304 5
Y 9 Kallatsa Jukka Lapin Jousi 567 280 287 0
Y 17 Suomalainen Marko Länsirajan Jousiampujat 551 273 278
Y 18 Kuusisto Jari Oulun Jousimiehet 550 293 257
Y 19 Polo Esa Oulun Jousimiehet 540 284 256
Y 20 Lehtinen Matti Kalervo Himangan Roima 531 275 256
Y 21 Aho Tuomo Pohjan Jousi 531 275 256
Y 22 Seppälä Sakari Pohjan Jousi 529 259 270
Y 23 Pirttioja Ari-Pekka Achilles 519 252 267
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
N 1 Perälä Laura Jousi-Jussit 586 295 291 6 6 6
N 2 Väyrynen Rita Oulun Jousimiehet 592 297 295 6 6 5
N 3 Biskop-Grahn Ann-Charlotte Achilles 547 274 273 7 2 6
N 4 Rytky Johanna Tornion Jousiampujat 581 288 293 6 0 2
N 5 Kourula Laura Tampereen Jousiampujat 580 292 288 4
N 6 Kiviniemi Ulla-Maija Achilles 535 276 259 4
N 7 Backman Anne Riihi-Jouset 587 289 298 3
N 8 Tuokkola Mirjam Teuvan Jousiampujat 568 288 280 0
N 9 Lehto Arja Iitin Jousiampujat 508 261 247
N 10 Bottinelli Gajane Tapanilan Erä 504 253 251
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
YT 1 Hautamäki Juho Pohjan Jousi 684 340 344 148 142 144 143
YT 2 Humalajoki Aulis Virtain Jousiampujat 689 345 344 142 145 147 140
YT 3 Juutilainen Mikko Juhani Wilhelm Tell 689 344 345 145 145 145 145
YT 4 Lehtonen Kaj Porin Jousiampujat 692 345 347 138 142 142 143
YT 5 Kokkoniemi Seppo Oulun Jousimiehet 682 343 339 140 143
YT 6 Simula Rauno Pohjan Jousi 672 335 337 142 141
YT 6 Forsberg Jere Tapanilan Erä 673 339 334 144 141
YT 8 Rytky Lauri Tornion Jousiampujat 670 338 332 144 138
YT 9 Simula Jouko Pohjan Jousi 673 335 338 135
YT 9 Salomaa Ahti Wilhelm Tell 672 335 337 139
YT 9 Kokkila Lauri Tornion Jousiampujat 672 336 336 131
YT 9 Tella Matti Robin Hood 666 339 327 129
YT 9 Holappa Mikko Tampereen Jousiampujat 667 332 335 135
YT 9 Erkkilä Toni Porin Jousiampujat 677 342 335 141
YT 9 Laine Jere Oulun Jousimiehet 684 341 343 144
YT 9 Saarinen Timo Oulun Jousimiehet 667 332 335 138
YT 17 Kiviniemi Ari-Pekka Achilles 663 337 326
YT 18 Vannekari Markku Porin Jousiampujat 661 327 334
YT 19 Lammi Mikko Wilhelm Tell 660 329 331
YT 20 Lammela Marko Oulun Jousimiehet 657 323 334
YT 21 Ollila Marko Järvenpään Jousiampujat 656 331 325
YT 22 Verho Harri Tampereen Jousiampujat 633 315 318
YT 23 Nahkiaisoja Tuomo Pohjan Jousi 615 304 311
YT 24 Hiltunen Lasse Pohjan Jousi 588 294 294
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
NT 1 Lantee Anne Robin Hood 671 338 333 139 133
NT 2 Brandt-Kokkila Karoliina Länsirajan Jousiampujat 597 295 302 134 137 130
NT 3 Kärkkäinen Tiina Oulun Jousimiehet 660 330 330 135 130 140
NT 4 Ketelä Tuula Vaasan Diana-57 649 324 325 126 134 136
NT 5 Ollila Jaana Järvenpään Jousiampujat 652 332 320 134
NT 6 Rytky Merja Tornion Jousiampujat 602 298 304 126
NT 7 Sokka-Matikainen Sirkka Wilhelm Tell 594 294 300 125
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
YV 1 Kinnunen Asko Arcus 619 313 306 6 6 6
YV 2 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 591 302 289 6 6 6 4
YV 3 Raivio Pertti Robin Hood 586 288 298 7 6 4 6
YV 4 Aho Vesa Pohjan Jousi 592 300 292 6 0 4
YV 5 Hepola Esa Pohjan Jousi 573 280 293 7 4
YV 5 Lautiainen Pasi Oulun Jousimiehet 578 287 291 7 4
YV 7 Olkkonen Arto Jyväs-Sulka 537 281 256 6 2
YV 8 Roini Markku Robin Hood 545 267 278 6 2
YV 9 Ojala Jouko Lapin Jousi 509 239 270 3
YV 9 Hotti Juhani Lapin Jousi 474 240 234 1
YV 9 Pihlajaniemi Raimo Kurikan Ryhti 518 267 251 4
YV 9 Åman Mauri Lapin Jousi 439 237 202 1
YV 9 LAHTI ARTO Järvenpään Jousiampujat 543 265 278 0
YV 9 Dunn Alistair Jyväs-Sulka 386 183 203 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
NV 1 Aho Maria Pohjan Jousi 424 188 236

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
TeamY 1 TJA Tekoniemi A. Pyylampi T. Kourula L. Tampereen Jousiampujat 1901 1901 None 6 6
TeamY 2 OJM Vikström A. Jauhiainen A. Väyrynen R. Oulun Jousimiehet 1848 1848 None 5 2
TeamY 3 ACH Nikkanen M. Kiviniemi M. Biskop-Grahn A. Achilles 1753 1753 None 4 5
TeamY 4 PoJo Hepola J. Smolander L. Aho T. Pohjan Jousi 1696 1696 None 6 0 4
TeamY 5 OJM 2 Niskanen T. Kuusisto J. Polo E. Oulun Jousimiehet 1660 1660 None 0
TeamYT 1 WT Juutilainen M. Salomaa A. Lammi M. Wilhelm Tell 2021 2021 None 224 225
TeamYT 2 PoJo Hautamäki J. Simula J. Simula R. Pohjan Jousi 2029 2029 None 226 219
TeamYT 3 PJA Lehtonen K. Erkkilä T. Vannekari M. Porin Jousiampujat 2030 2030 None 220 224
TeamYT 4 OJM Laine J. Kokkoniemi S. Saarinen T. Oulun Jousimiehet 2033 2033 None 222 219