Seniorien tauluammunnan SM

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
N50 1 Myllylahti Sirpa Pohjan Jousi 562 294 268 6 6
N50 2 Huikari-Roivas Kirsi Iitin Jousiampujat 541 266 275 6 2
N50 3 Suojoki Jaana Kaarina Jousi-Jussit 532 282 250 2 6
N50 4 Mattila Minna Oulaisten Sulka 432 233 199 4 0
N50 5 Issakainen Eeva Puijon Jousi 428 222 206
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
50 1 Rautiainen Markku Ekenäs Bågskyttar 620 310 310 6 6 7 6
50 2 Alanko Jukka Porin Jousiampujat 640 324 316 6 6 7 4
50 3 Soppela Mikael Oulaisten Sulka 591 295 296 7 6 1 7
50 4 Ruuska Tarmo Jyväs-Sulka 603 288 315 6 6 1 3
50 5 Suomalainen Marko Länsirajan Jousiampujat 597 302 295 6 4
50 6 Varesvuo Esko Jyväs-Sulka 584 293 291 6 4
50 7 Särkilampi Jari Ramses 588 294 294 6 2
50 8 Harjunpää Isto Äetsän Jousiampujat 588 289 299 6 0
50 9 Kuitunen Seppo Riihi-Jouset 556 261 295 2
50 9 Ratia Petri-Mikko Riihi-Jouset 560 278 282 2
50 9 Tarhala Vesa Kymen Jousi 586 294 292 2
50 9 Lehtinen Matti Kalervo Himangan Roima 567 286 281 2
50 9 Möttönen Juhani Oulaisten Sulka 556 277 279 2
50 9 Pihlajaniemi Raimo Kurikan Ryhti 571 274 297 3
50 9 Rannikko Seppo Juhani Lapin Jousi 583 291 292 2
50 9 Litmanen Risto Puijon Jousi 577 300 277 2
50 17 Tuokkola Rauno Kurikan Ryhti 548 276 272
50 18 Helmiö Ari Robin Hood 541 274 267
50 19 Lehtomäki Esa Jyväs-Sulka 539 262 277
50 20 Pirttioja Ari-Pekka Achilles 538 270 268
50 22 Pärnänen Jukka Arcus 512 248 264
50 23 Mattila Timo Johannes Oulaisten Sulka 337 157 180
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
N60 1 Saarikangas Soili Jousi-Jussit 570 285 285 6
N60 2 Lehto Arja Iitin Jousiampujat 568 281 287 6 2
N60 3 Inkeri Pirkko Wilhelm Tell 545 273 272 4 6
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
60 1 Nevalainen Hannu Riihi-Jouset 607 312 295 6 6 6 6
60 2 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 616 307 309 6 6 6 2
60 3 Laakso Arto Riihi-Jouset 597 302 295 7 5 2 6
60 4 Issakainen Hannu Puijon Jousi 571 287 284 6 6 2 4
60 5 Valkama Juha Tampereen Jousiampujat 551 289 262 6 5
60 6 Simanainen Jarmo Pohjan Jousi 557 267 290 6 4
60 7 Tuononen Pekka Koillis-Savon Sulka 539 272 267 6 2
60 8 Piepponen Kalevi Iitin Jousiampujat 511 260 251 6 0
60 9 Vuorinen Pekka Järvenpään Jousiampujat 482 233 249 2
60 9 Myllykangas Teuvo Achilles 511 264 247 0
60 9 Haapaniemi Matti Achilles 460 236 224 0
60 9 Pienimäki Antti Achilles 542 263 279 4
60 9 Manninen Erkki Pyhäjärven Pohti 451 213 238 0
60 9 Kankaanpää Heikki Kurikan Ryhti 515 276 239 4
60 9 Nevalainen Jukka Kymen Jousi 487 256 231 2
60 9 Särkipaju Markku Pohjan Jousi 465 207 258 3
60 17 Isopahkala Veijo Achilles 439 201 238
60 18 Lyytikäinen Seppo Liperin Taimi 438 206 232
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
70 1 Lehtonen Veikko Artemis 529 274 255 6 6 7
70 2 Inkeri Jukka Wilhelm Tell 516 254 262 6 6 1
70 3 Norha Kari Arcus 571 274 297 6 2 6
70 4 Raivio Kari Tapanilan Erä 519 266 253 6 2 5
70 5 Mäki-Leppilampi Aarno Achilles 536 279 257 4
70 6 Färm Erkki Oulaisten Sulka 565 268 297 4
70 7 Juhanka Olavi Tampereen Jousiampujat 523 256 267 4
70 8 Hallenberg Ilkka Järvenpään Jousiampujat 456 229 227 0
70 9 Hietanen Heikki Artemis 407 212 195
70 10 Perkki Kaarle Tapanilan Erä 373 206 167
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
50T 1 Pajunen Anssi Tapanilan Erä 670 338 332 145 136 140
50T 2 Olli Vesa Kymen Jousi 638 323 315 137 138 117
50T 3 Toivanen Martti Tapanilan Erä 649 328 321 136 137 136
50T 4 Antonios Jean-Pierre Arcus 638 321 317 133 132 133
50T 5 Pekander Jouni Piili 651 327 324 134
50T 6 Sokka-Matikainen Sirkka Wilhelm Tell 638 320 318 129
50T 7 Lehtiniemi Jari Kurikan Ryhti 633 313 320 126
50T 8 Notko Juha Järvenpään Jousiampujat 643 334 309 124
50T 9 Rantanen Pertti Arcus 605 296 309
50T 10 Vainio Reima Sinisulat 596 284 312
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
60T 1 Vannekari Markku Porin Jousiampujat 672 336 336 139 140 136
60T 2 Peltola Jukka Kymen Jousi 671 333 338 138 140 136
60T 3 Asikainen Kari Lahden Vasama 643 314 329 132 138 134
60T 4 Pylkkä Urpo Vaasan Diana-57 635 311 324 131 128 131
60T 5 Korhonen Seppo Lahden Vasama 624 311 313 131
60T 6 Tervo Hannu Tapanilan Erä 581 297 284 126
60T 7 Ahvenainen Heimo Äetsän Jousiampujat 589 296 293 118
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
70T 1 Routamaa Hannu Äetsän Jousiampujat 660 326 334 134 138
70T 2 Rantanen Pauli Tapanilan Erä 642 317 325 132 129 132
70T 3 Julkunen Risto Lahden Vasama 620 298 322 135 119 135
70T 4 Saastamoinen Olli Wilhelm Tell 638 319 319 130 127 129
70T 5 Rautio Hannu Sinisulat 636 323 313 127
70T 6 Sepponen Jaakko Raahen Teräs-Jouset 613 309 304 126
70T 7 Soininen Matti Oulun Jousimiehet 590 288 302 113
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
N50V 1 Laurila Aila Vaasan Diana-57 461 244 217
N50V 2 Harjunpää Päivi Äetsän Jousiampujat 408 218 190
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
50V 1 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 572 289 283 6 6 6
50V 2 Lautiainen Pasi Oulun Jousimiehet 585 289 296 7 6 4
50V 3 LAHTI ARTO Järvenpään Jousiampujat 531 275 256 6 0 7
50V 4 Ojala Jouko Lapin Jousi 522 262 260 6 2 1
50V 5 Roini Markku Robin Hood 559 287 272 4
50V 6 Wilhelmi Rolf Arcus 536 273 263 2
50V 7 Åman Mauri Lapin Jousi 467 247 220 1
50V 8 Olkkonen Arto Jyväs-Sulka 503 248 255 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
70V 1 Laurila Olavi Vaasan Diana-57 567 285 282
70V 2 Hotti Juhani Lapin Jousi 512 258 254

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2
TeamY50 1 Riihi-Jouset Nevalainen H. Laakso A. Ratia P. Riihi-Jouset 1764 1764 None
TeamY50 2 Jyväs-Sulka Ruuska T. Varesvuo E. Lehtomäki E. Jyväs-Sulka 1726 1726 None
TeamY50 3 Jousi-Jussit Kuivalainen P. Saarikangas S. Suojoki J. Jousi-Jussit 1718 1718 None
TeamY50 4 Oulaisten Sulka Soppela M. Färm E. Möttönen J. Oulaisten Sulka 1712 1712 None
TeamY50 5 Kurikan Ryhti Pihlajaniemi R. Tuokkola R. Kankaanpää H. Kurikan Ryhti 1634 1634 None
TeamY50 6 Iitin Jousiampujat Lehto A. Huikari-Roivas K. Piepponen K. Iitin Jousiampujat 1620 1620 None
TeamY50 7 Achilles Pienimäki A. Pirttioja A. Mäki-Leppilampi A. Achilles 1616 1616 None
TeamY50 8 Pohjan Jousi Myllylahti S. Simanainen J. Särkipaju M. Pohjan Jousi 1584 1584 None
TeamY50 9 Puijon Jousi Litmanen R. Issakainen H. Issakainen E. Puijon Jousi 1576 1576 None
TeamY50T 1 Tapanilan Erä Pajunen A. Toivanen M. Rantanen P. Tapanilan Erä 1961 1961 None
TeamY50T 2 Lahden Vasama Asikainen K. Korhonen S. Julkunen R. Lahden Vasama 1887 1887 None