Itsenäisyyspäivän kilpailu

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
Y 1 Tanvel Priit Arcus 532 262 270 6 6
Y 2 Valtari Santeri Vaasan Diana-57 472 246 226 6 0
Y 3 Laurila Pentti Vaasan Diana-57 533 263 270 5 6
Y 4 Berg Heikki Jousi-Jussit 535 269 266 4 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
13 1 Mäkiranta Ella Vaasan Diana-57 526 260 266
13 2 Smeds Ylva Vaasan Diana-57 519 260 259
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
15 1 Lasén Adrian Vaasan Diana-57 554 278 276 7 6
15 2 Holm Hugo Vaasan Diana-57 562 277 285 6 5
15 3 Salminen Jaakko Vaasan Diana-57 538 258 280 1 6
15 4 Penttinen Kalle Teuvan Jousiampujat 536 268 268 2 5
15 5 Martola Jussi Teuvan Jousiampujat 535 268 267
15 6 Juntunen Antti Oskari Vaasan Diana-57 459 222 237
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
T17 1 Ruuskanen Aleksandra Arcus 534 275 259
T17 2 Lehtomäki Hanna Vaasan Diana-57 521 245 276
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
17 1 Smeds Oskar Vaasan Diana-57 528 260 268
17 2 Leikkola Markus Jousi-Jussit 473 224 249
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
N20 1 Leppänen Wilma Vaasan Diana-57 488 235 253
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
50 1 Harjunpää Isto Äetsän Jousiampujat 523 261 262
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
60 1 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 520 251 269 6 6
60 2 Kankaanpää Heikki Kurikan Ryhti 486 248 238 6 0
60 3 Leino Ilmo Jousi-Jussit 525 263 262 5 6
60 4 Saarikangas Soili Jousi-Jussit 514 259 255 2 2
60 5 Rinne Veikko Jousi-Jussit 482 243 239
60 6 Päällysaho Mikko Vaasan Diana-57 406 202 204
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
YT 1 Ingo Mathias Vaasan Diana-57 572 286 286
YT 2 Ketelä Tuula Vaasan Diana-57 558 277 281
YT 3 Alava Jyrki Äetsän Jousiampujat 553 274 279
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
11T 1 Björklund Aku Vaasan Diana-57 470 231 239
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
YV 1 Pihlajaniemi Raimo Kurikan Ryhti 503 253 250 6 6
YV 2 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 503 248 255 6 0
YV 3 Laurila Olavi Vaasan Diana-57 445 230 215 4 6
YV 4 Laurila Aila Vaasan Diana-57 372 177 195 0 0
YV 5 Harjunpää Päivi Äetsän Jousiampujat 360 197 163
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
15V 1 Ketola Sofia Vaasan Diana-57 537 267 270
15V 2 Runsala Kim Teuvan Jousiampujat 480 245 235
15V 3 Mikkilä Petteri Teuvan Jousiampujat 464 227 237
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
YLB 1 Tuokkola Ari Teuvan Jousiampujat 366 180 186

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
Team15 1 Diana-57 J15 Holm H. Lasén A. Salminen J. Vaasan Diana-57 1654 813 841
TeamY60 1 Jo-Ju Y60 Leino I. Kuivalainen P. Saarikangas S. Jousi-Jussit 1559 773 786
TeamYV 1 Diana-57 YV Ketelä T. Laurila O. Laurila A. Vaasan Diana-57 1320 655 665