Ouluhalli-kisa 18m

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
Y 1 Vikström Antti Oulun Jousimiehet 584 293 291 6 6 6
Y 2 Nikkanen Markus Achilles 581 288 293 7 6 4
Y 3 LUDWIG FLINK Ruotsi 568 284 284 6 4 6
Y 4 Hepola Jaakko Pohjan Jousi 561 281 280 7 2 0
Y 5 Perälä Laura Jousi-Jussit 535 267 268 1
Y 6 Kallatsa Jukka Lapin Jousi 548 276 272 1
Y 7 Polo Esa Oulun Jousimiehet 535 268 267 0
Y 8 Markkanen Jari Pohjan Jousi 507 246 261 0
Y 9 Näsänen Arto Achilles 486 259 227
Y 10 Kuusisto Jari Oulun Jousimiehet 484 233 251
Y 11 Jokinen Jarkko Puijon Jousi 178 178 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N 1 Myllylahti Sirpa Pohjan Jousi 528 264 264 7 7
N 2 Rytky Johanna Puijon Jousi 542 272 270 3
N 3 Hellsten Linda Achilles 403 219 184 1
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
11 1 Limingoja Inka Pohjan Jousi 431 230 201
11 2 Kuusisto Eelis Oulun Jousimiehet 378 210 168
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15 1 Mäkiranta Ella Vaasan Diana-57 535 272 263 6 6
15 2 Ruuskanen Niilo Juhani Puijon Jousi 528 257 271 6 2
15 3 Lasén Adrian Vaasan Diana-57 505 249 256 4 6
15 4 Seppänen Pyry Puijon Jousi 513 268 245 2 4
15 5 Kostiander Kaapo Sakari Pohjan Jousi 466 235 231
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T17 1 Koivisto Jasmin Vaasan Diana-57 533 275 258 6
T17 2 Kostiander Senja Emilia Pohjan Jousi 486 251 235 6 5
T17 3 Polo Vilma Oulun Jousimiehet 458 231 227 2 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17 1 Ketelä Tommi Vaasan Diana-57 480 248 232
17 2 Hovila Juho Antero Himangan Roima 399 187 212
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
20 1 Pöyhtäri Rasmus Antti Matias Himangan Roima 538 268 270
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
50 1 Rannikko Seppo Juhani Lapin Jousi 513 251 262 6 6 7
50 2 Nahkiaisoja Tuomo Pohjan Jousi 505 249 256 6 7 3
50 3 Suomalainen Marko Länsirajan Jousiampujat 513 257 256 3 6
50 4 Pirttioja Ari-Pekka Achilles 512 250 262 6 5 0
50 5 Soppela Mikael Oulaisten Sulka 510 260 250 4
50 6 Sipola Heikki Oulun Jousimiehet 498 244 254 2
50 7 Seppänen Jaakko Puijon Jousi 442 222 220 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N60 1 Holappa Irma Pyhäjärven Pohti 487 246 241
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
60 1 Pentinsaari Pekka Pohjan Jousi 465 239 226 6 3 6
60 2 Pennanen Reijo Pyhäjärven Pohti 467 221 246 6 6 5
60 3 Simanainen Jarmo Pohjan Jousi 493 234 259 6 7 7
60 4 Pollari Seppo Jousi-Jussit 487 240 247 6 5 3
60 5 Myllykangas Teuvo Achilles 452 213 239 2
60 6 Kangas Tapani Länsirajan Jousiampujat 461 229 232 0
60 7 Haapaniemi Matti Achilles 419 212 207 0
60 8 Pienimäki Antti Achilles 404 204 200 0
60 9 Pollari Kerttu Jousi-Jussit 275 176 99
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
70 1 Mäki-Leppilampi Aarno Achilles 482 244 238
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YT 1 Simula Rauno Pohjan Jousi 583 291 292 144 147 144
YT 2 Kärkkäinen Tiina Oulun Jousimiehet 571 285 286 143 142 138
YT 3 Kiviniemi Ari-Pekka Achilles 574 289 285 140 141 144
YT 4 Ketelä Tuula Vaasan Diana-57 565 276 289 142 139 141
YT 5 Hiltunen Lasse Pohjan Jousi 559 280 279 141
YT 6 Nevalainen Vesa-Ville Oulun Jousimiehet 556 279 277 140
YT 7 Rytky Merja Tornion Jousiampujat 557 278 279 138
YT 8 LEHTINEN VALTTERI JANNE Himangan Roima 557 275 282 137
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
NT 1 Kaartinen Sari Oulun Jousimiehet 534 268 266
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YV 1 Hepola Esa Pohjan Jousi 502 252 250 7 6
YV 2 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 462 236 226 6 6 0
YV 3 Rannikko Teemu Lapin Jousi 483 241 242 6 4 6
YV 4 Vierikko Lassi Länsirajan Jousiampujat 429 225 204 6 3 2
YV 5 Hotti Juhani Lapin Jousi 417 204 213 4
YV 6 Åman Mauri Länsirajan Jousiampujat 356 187 169 4
YV 7 Savolainen Mikko-Antero Oulun Jousimiehet 443 227 216 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17V 1 Saranpää Aleksi Oulun Jousimiehet 443 216 227