Äetsän Jousiampujat Sastamala 18m + finaalit

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
Y 1 Tanvel Priit Arcus 547 277 270
Y 2 Sävel Miika Porin Jousiampujat 530 264 266
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N 1 Aaltonen Anna-Sofia Matintytär Arcus 536 272 264 6 7
N 2 Backman Anne Riihi-Jouset 550 274 276 6 1
N 3 Helin Susanna Arcus 547 267 280 5 6
N 4 Helin Johanna Arcus 474 257 217 0 2
N 5 Laamanen Susanna Artemis 458 222 236
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
11 1 Heikkilä Eeli Artemis 233 114 119
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
13 1 Nevalainen Joanna Arcus 511 261 250 7
13 2 Ojala Meri Porin Jousiampujat 482 249 233 6 1
13 3 Ojala Milja Porin Jousiampujat 486 238 248 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T17 1 Ruuskanen Aleksandra Arcus 530 271 259
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
50 1 Kuitunen Seppo Riihi-Jouset 527 272 255 6 7
50 2 Pärnänen Jukka Arcus 507 251 256 7 3
50 3 Rossi Hannu Äetsän Jousiampujat 505 255 250 3 7
50 4 Jarkko Matti Sinisulat 504 250 254 0 3
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
60 1 Leino Ilmo Jousi-Jussit 516 251 265 6 7 6
60 2 Laakso Arto Kymen Jousi 532 271 261 6 0
60 3 Valkama Juha Tampereen Jousiampujat 508 244 264 7 5 6
60 4 Aura Antti-Pekka Porin Jousiampujat 509 256 253 6 1 2
60 5 Saarikangas Soili Jousi-Jussit 481 246 235 5
60 6 Parviainen Markku Tampereen Jousiampujat 447 217 230 1
60 7 Vuorinen Pekka Järvenpään Jousiampujat 292 147 145 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
70 1 Norha Kari Arcus 484 246 238
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YT 1 Paavola Aki Tampereen Jousiampujat 580 287 293 144 146 143
YT 2 Lehtonen Kaj Porin Jousiampujat 575 290 285 146 146 142
YT 3 Juutilainen Mikko Juhani Wilhelm Tell 587 291 296 146 145 148
YT 4 Toivanen Vili Tapanilan Erä 566 281 285 141 143 144
YT 5 Peltola Jukka Kymen Jousi 574 289 285 143
YT 6 Toivanen Martti Tapanilan Erä 562 279 283 141
YT 7 Erkkilä Toni Porin Jousiampujat 576 287 289 140
YT 8 Numminen Kalle Robin Hood 564 281 283 133
YT 9 Järvenpää Marko Riihi-Jouset 559 287 272
YT 10 Vannekari Markku Porin Jousiampujat 559 278 281
YT 11 Katila Johanna Kaarina Järvenpään Jousiampujat 551 272 279
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
NT 1 Vento Jannika Johanna Riihi-Jouset 509 257 252
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
50T 1 Antonios Jean-Pierre Arcus 569 286 283 143 141
50T 2 Rantanen Pertti Arcus 556 280 276 140 139
50T 3 Kleemola Raija Arcus 527 256 271 130 131
50T 4 Peuramäki Pertti Äetsän Jousiampujat 540 277 263 137 128
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
70T 1 Julkunen Risto Lahden Vasama 564 284 280 139
70T 2 Alava Jyrki Äetsän Jousiampujat 558 279 279 140 137
70T 3 Rautio Hannu Sinisulat 536 268 268 133
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YV 1 Kinnunen Asko Arcus 557 287 270 6
YV 2 Lehtonen Tommi Äetsän Jousiampujat 473 235 238 6 0
YV 3 Harjunpää Päivi Äetsän Jousiampujat 322 151 171 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YLB 1 Helmiö Ari Robin Hood 427 199 228