Sisäammunnan SM

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
Y 1 Mäenpää Eero Porin Jousiampujat 574 293 281 6 6 6 6
Y 2 Aho Vesa Pohjan Jousi 568 282 286 6 6 6 5
Y 3 Vikström Antti Oulun Jousimiehet 577 287 290 6 6 5 6
Y 4 Nikkanen Markus Achilles 577 289 288 6 6 4 4
Y 5 Ihanus Petri Jyväs-Sulka 565 278 287 7 2
Y 6 Hepola Jaakko Pohjan Jousi 556 271 285 6 6 0
Y 7 Kurkio Christian Porin Jousiampujat 543 275 268 6 6 0
Y 8 Rautiainen Markku Ekenäs Bågskyttar 552 271 281 5 7 0
Y 9 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 545 273 272 7 4
Y 9 Tekoniemi Antti Tampereen Jousiampujat 559 274 285 6 5
Y 9 Sävel Miika Porin Jousiampujat 519 260 259 6 1
Y 9 Lehtomäki Esa Jyväs-Sulka 540 268 272 6 0
Y 9 Pyylampi Tero Tampereen Jousiampujat 561 282 279 1
Y 9 Piippo Samuli Oulun Jousimiehet 572 288 284 5
Y 9 Kuusisto Jari Oulun Jousimiehet 527 258 269 6 0
Y 9 Leikkola Markus Jousi-Jussit 538 270 268 6 2
Y 17 Suomalainen Marko Länsirajan Jousiampujat 502 243 259 1
Y 17 Markkanen Jari Pohjan Jousi 520 255 265 1
Y 17 Rannikko Seppo Juhani Lapin Jousi 535 262 273 2
Y 17 Näsänen Arto Achilles 481 252 229 0
Y 17 Pirttioja Ari-Pekka Achilles 481 250 231 0
Y 17 Ekholm Pyry Robin Hood 551 281 270 5
Y 17 Kallatsa Jukka Lapin Jousi 528 263 265 2
Y 17 Pöyhtäri Rasmus Antti Matias Himangan Roima 526 250 276 4
Y 17 Tanvel Priit Arcus 541 280 261 5
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
N 1 Kuoppa Taru Lahden Vasama 570 288 282 6 7 6 6
N 2 Tuokkola Mirjam Teuvan Jousiampujat 556 280 276 7 6 7 4
N 3 Ruuskanen Aleksandra Arcus 552 274 278 6 6 0 6
N 4 Matikainen Kristiina Elina Robin Hood 525 261 264 6 6 3 2
N 5 Backman Anne Riihi-Jouset 535 270 265 6 3
N 6 Lassila Ida-Lotta Saimaan Jousi 524 259 265 6 2
N 7 Rytky Johanna Puijon Jousi 557 279 278 6 2
N 8 Helin Susanna Arcus 546 272 274 6 2
N 9 Lehtomäki Hanna Vaasan Diana-57 514 249 265 0
N 9 Helin Johanna Arcus 509 266 243 5
N 9 Perälä Laura Jousi-Jussit 538 270 268 4
N 9 Biskop-Grahn Ann-Charlotte Achilles 531 271 260 5
N 9 Aho Lotta Järvenpään Jousiampujat 541 266 275 2
N 9 Bottinelli Gajane Tapanilan Erä 501 252 249 5
N 9 Nisula Satu Järvenpään Jousiampujat 488 231 257 2
N 9 Tukiainen Iida Wilhelm Tell 503 254 249 3
N 17 Lehto Arja Iitin Jousiampujat 486 241 245 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
YT 1 Humalajoki Aulis Virtain Jousiampujat 572 287 285 145 147 141 143
YT 2 Lehtonen Kaj Porin Jousiampujat 571 284 287 147 144 142 146 140
YT 3 Hautamäki Juho Pohjan Jousi 569 278 291 146 143 143 140 146
YT 4 Rytky Lauri Tornion Jousiampujat 576 286 290 142 142 144 142
YT 5 Tella Matti Robin Hood 566 284 282 140 144 142
YT 5 Simula Rauno Pohjan Jousi 578 289 289 146 142
YT 7 Laakso Tuomo Riihi-Jouset 563 282 281 141 142 140
YT 8 Loitokari Pekka Riihi-Jouset 568 283 285 141 144 138
YT 9 Tuupanen Petteri Ramses 572 287 285 142
YT 9 Immonen Jari Varkauden Jousiampujat 572 285 287 139
YT 9 Erkkilä Toni Porin Jousiampujat 566 280 286 143 142
YT 9 Forsberg Jere Tapanilan Erä 571 287 284 141 141
YT 9 Paavola Aki Tampereen Jousiampujat 584 292 292 142
YT 9 Haavisto Jari Porin Jousiampujat 589 292 297 142
YT 9 Kangasmäki Arto Simo Matias Jyväs-Sulka 568 285 283 142 138
YT 9 Järvenpää Marko Riihi-Jouset 575 285 290 139
YT 17 Uusitupa Jonne Tampereen Jousiampujat 528 257 271 132
YT 17 Jäärni Aleksi Pohjan Jousi 561 282 279 138
YT 17 Ollila Marko Järvenpään Jousiampujat 565 284 281 135
YT 17 Hottinen Joni Varkauden Jousiampujat 554 276 278 135
YT 17 Verho Harri Tampereen Jousiampujat 549 273 276 136
YT 17 Lehtiniemi Jari Kurikan Ryhti 546 273 273 134
YT 17 Mäkinen Tuomas Tampereen Jousiampujat 530 267 263 125
YT 17 LEHTINEN VALTTERI JANNE Himangan Roima 558 276 282 140
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
NT 1 Ketelä Tuula Vaasan Diana-57 561 280 281 146 141
NT 2 Lantee Anne Robin Hood 576 284 292 142 140
NT 3 Ollila Jaana Järvenpään Jousiampujat 565 286 279 141 141
NT 4 Kärkkäinen Tiina Oulun Jousimiehet 554 274 280 137 139 140
NT 5 Makkonen Susanna Järvenpään Jousiampujat 554 276 278 137
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
YV 1 Leskinen Timo Vaasan Diana-57 547 270 277 7 7 6
YV 2 Raivio Pertti Robin Hood 520 258 262 6 6 2
YV 3 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 497 244 253 6 6 0 6
YV 4 Kalliosalo Kari Pohjan Jousi 505 256 249 6 6 3 4
YV 5 Ahjokivi Pasi Tapio Wilhelm Tell 519 266 253 5
YV 6 Rosendahl Juha-Pekka Robin Hood 500 245 255 6 2
YV 7 Hepola Esa Pohjan Jousi 484 244 240 6 1
YV 8 Pihlajaniemi Raimo Kurikan Ryhti 477 229 248 6 0
YV 9 Mattsson Oskar Sipoon Jouset 463 235 228 5
YV 9 Roini Markku Robin Hood 493 249 244 4
YV 9 Saari Petteri Järvenpään Jousiampujat 347 158 189 0
YV 9 Posti Paavo Jousi-Jussit 415 205 210 0
YV 9 LAHTI ARTO Järvenpään Jousiampujat 483 244 239 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
NV 1 Karhuneva Kaisa Järvenpään Jousiampujat 474 236 238 6 6
NV 2 Ketola Sofia Vaasan Diana-57 481 238 243 6 4
NV 3 Vollar Jessica Järvenpään Jousiampujat 420 201 219 2 6
NV 4 Laurila Aila Vaasan Diana-57 383 197 186 2 5

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
TeamY 1 Arcus Helin S. _Ruuskanen_ A. Tanvel P. Arcus 1639 None None 5 4 5
TeamY 2 OJM Kuusisto K. Piippo S. Vikström A. Oulun Jousimiehet 1676 None None 6 6 4
TeamY 3 Jo-Ju Kuivalainen P. Leikkola M. Perälä L. Jousi-Jussit 1621 None None 5 0 5
TeamY 4 Achilles Biskop-Grahn A. Näsänen A. Nikkanen M. Achilles 1589 None None 5 2 4
TeamY 5 PJA Kurkio C. Mäenpää E. Sävel M. Porin Jousiampujat 1636 None None 4
TeamY 6 Hood Ekholm P. Matikainen K. Raivio P. Robin Hood 1596 None None 4
TeamY 7 PoJo Aho V. Hepola J. Markkanen J. Pohjan Jousi 1644 None None 3
TeamY 8 JJA Aho L. LAHTI A. Nisula S. Järvenpään Jousiampujat 1512 None None 0
TeamYT 1 PoJo Hautamäki J. Jäärni A. Simula R. Pohjan Jousi 1708 None None 229 230
TeamYT 2 PJA Erkkilä T. Haavisto J. Lehtonen K. Porin Jousiampujat 1726 None None 226 224
TeamYT 3 Ri-Jo Järvenpää M. Laakso T. Loitokari P. Riihi-Jouset 1706 None None 225 228
TeamYT 4 JJA Makkonen S. Ollila J. Ollila M. Järvenpään Jousiampujat 1684 None None 222 210
TeamYT 5 TJA Mäkinen T. Paavola A. Verho H. Tampereen Jousiampujat 1663 None None