Juniorien sisäammunnan SM

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
11 1 Penttinen Ville Teuvan Jousiampujat 438 208 230 6 7
11 2 Limingoja Inka Pohjan Jousi 411 212 199 6 1
11 3 Kuusisto Eelis Oulun Jousimiehet 363 185 178 0 6
11 4 Niemenmaa Aapeli Pohjan Jousi 377 203 174 0 2
11 5 Heikkilä Eeli Artemis 300 170 130
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
13 1 Schrader Leo Robin Hood 523 255 268 6 6 6
13 2 Ojala Milja Porin Jousiampujat 507 258 249 6 6 0
13 3 Ojala Meri Porin Jousiampujat 475 225 250 6 0 6
13 4 Åkerblom Ronja Achilles 439 206 233 6 0 0
13 5 MONTONEN JANNE Puijon Jousi 485 236 249 5
13 6 Nevalainen Joanna Arcus 427 207 220 4
13 7 Keski-Hannula Jere Vaasan Diana-57 453 219 234 2
13 8 Kankkonen Casimir Achilles 423 213 210 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T15 1 Helin Susanna Arcus 561 278 283 6 6
T15 2 Mäkiranta Ella Vaasan Diana-57 526 267 259 7 0
T15 3 Smeds Ylva Vaasan Diana-57 497 251 246 3 6
T15 4 Sarakangas Netta Lahden Vasama 460 242 218 0 6
T15 5 Podlesna Magdalena Kurikan Ryhti 412 205 207
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15 1 Penttinen Kalle Teuvan Jousiampujat 558 279 279 6 7 7
15 2 Vuorinen Verne Robin Hood 541 273 268 7 6 1
15 3 Ruuskanen Niilo Juhani Puijon Jousi 550 269 281 6 5 6
15 4 Lasén Adrian Vaasan Diana-57 526 266 260 6 3 0
15 5 Seppänen Pyry Puijon Jousi 521 261 260 3
15 6 Salminen Jaakko Vaasan Diana-57 534 274 260 2
15 7 Kostiander Kaapo Sakari Pohjan Jousi 508 252 256 0
15 8 Wilhelmi Eetu Arcus 487 233 254 0
15 9 Jäntti Paavo Lahden Vasama 389 186 203
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T17 1 Lehtomäki Hanna Vaasan Diana-57 543 268 275 6 6 6
T17 2 Ruuskanen Aleksandra Arcus 559 285 274 6 6 0
T17 3 Aho Lotta Järvenpään Jousiampujat 551 274 277 6 0 6
T17 4 Kostiander Senja Emilia Pohjan Jousi 508 249 259 7 0 0
T17 5 Polo Vilma Oulun Jousimiehet 483 252 231 1
T17 6 Huhtanen Marja Kurikan Ryhti 471 249 222 0
T17 7 Sorsa Elina Kymen Jousi 454 210 244 0
T17 8 Tuomaala Tiia Lahden Vasama 314 145 169 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17 1 Smeds Oskar Vaasan Diana-57 536 271 265 6 6 6
17 2 Holm Hugo Vaasan Diana-57 539 269 270 6 6 2
17 3 Pallonen Lauri Robin Hood 527 263 264 6 4 7
17 4 Leikkola Markus Jousi-Jussit 534 276 258 6 2 1
17 5 Smolander Lauri Pohjan Jousi 512 256 256 5
17 6 Panttila Miska Kurikan Ryhti 464 236 228 4
17 7 Ketelä Tommi Vaasan Diana-57 472 242 230 4
17 8 Salpaoja Rasmus Arcus 406 214 192 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N20 1 Tuokkola Mirjam Teuvan Jousiampujat 561 280 281 6
N20 2 Aaltonen Anna-Sofia Matintytär Arcus 538 267 271 6 2
N20 3 Helin Johanna Arcus 509 268 241 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
20 1 Markkanen Mortti Arcus 537 267 270
20 2 Mäki-Paavola Eetu Mikael Kurikan Ryhti 489 247 242
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
13T 1 Rajahuhta Eetu Wilhelm Tell 474 232 242
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15T 1 Törölä Roni Tapanilan Erä 551 273 278
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T17T 1 Hokkanen Henna Varkauden Jousiampujat 508 251 257
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17T 1 Kalliomäki Kalle Archery Club Ulvila 561 279 282
17T 2 Aho Akseli Pohjan Jousi 554 277 277
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
20T 1 Toivanen Vili Tapanilan Erä 581 291 290
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
13V 1 Mikkilä Petteri Teuvan Jousiampujat 470 249 221
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15V 1 Meriaho Jaakko Falcon 484 237 247 6 6
15V 2 Jälkö Lucas Sebastian Mikael Falcon 434 216 218 6 0
15V 3 Runsala Kim Teuvan Jousiampujat 435 213 222 2 6
15V 4 Sarakangas Samuel Lahden Vasama 306 158 148 0 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T17V 1 Ketola Sofia Vaasan Diana-57 449 233 216
T17V 2 Heikkilä Isabella Robin Hood 419 205 214
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17V 1 Rannikko Teemu Lapin Jousi 457 236 221 6 6
17V 2 Posti Paavo Jousi-Jussit 489 248 241 0
17V 3 Saranpää Aleksi Oulun Jousimiehet 394 198 196 2

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
Mixed15 1 Diana2 Smeds Y. Lasén A. . Vaasan Diana-57 1023 517 506 6 5 5
Mixed15 2 Diana1 Mäkiranta E. Salminen J. . Vaasan Diana-57 1060 541 519 6 4
Mixed15 3 TeJa/Arcus Nevalainen J. Penttinen K. . 985 486 499 6 2 6
Mixed15 4 Arcus Helin S. Wilhelmi E. . Arcus 1048 511 537 3 2
Mixed15 5 Achilles Åkerblom R. Kankkonen C. . Achilles 862 419 443 0
Mixed15 6 La-Va Sarakangas N. Jäntti P. . Lahden Vasama 849 428 421 0
Mixed17 1 Diana1 Lehtomäki H. Holm H. . Vaasan Diana-57 1082 537 545 5 6 5
Mixed17 2 PoJo Smolander L. Kostiander S. . Pohjan Jousi 1020 505 515 5 6 3
Mixed17 3 Diana2 Smeds O. Ketola S. . Vaasan Diana-57 985 504 481 6 0 6
Mixed17 4 Jo-Ju/JJA Aho L. Posti P. . 1040 522 518 4 0 2
Mixed17 5 Hood/OJM Pallonen L. Polo V. . 1010 515 495 2
Mixed17 6 Jo-Ju/KyJo Leikkola M. Sorsa E. . 988 486 502 4
Mixed17 7 Arcus Salpaoja R. Ruuskanen A. . Arcus 965 499 466 0
Mixed17 8 KuRy Panttila M. Huhtanen M. . 935 485 450 4