Seniorien sisäammunnan SM

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
N50 1 Myllylahti Sirpa Pohjan Jousi 527 257 270 6 6
N50 2 Backman Anne Riihi-Jouset 544 271 273 0
N50 3 Huikari-Roivas Kirsi Iitin Jousiampujat 513 241 272 4
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
50 1 Rautiainen Markku Ekenäs Bågskyttar 547 273 274 6 6 6 7
50 2 Alanko Jukka Porin Jousiampujat 565 289 276 6 6 7 3
50 3 Kiviniemi Marko Achilles 540 264 276 6 6 5 6
50 4 Pirttioja Ari-Pekka Achilles 515 258 257 7 6 1 4
50 5 Rannikko Seppo Juhani Lapin Jousi 541 268 273 6 4
50 6 Soppela Mikael Oulaisten Sulka 515 258 257 6 4
50 7 Nahkiaisoja Tuomo Pohjan Jousi 527 260 267 7 2
50 8 Kuitunen Seppo Riihi-Jouset 525 260 265 6 0
50 9 Sipola Heikki Oulun Jousimiehet 522 261 261 1
50 9 Smolander Tommi Pohjan Jousi 522 257 265 2
50 9 Suomalainen Marko Länsirajan Jousiampujat 520 260 260 0
50 9 Pärnänen Jukka Arcus 515 261 254 5
50 9 Oikarinen Simo Tapani Jyväs-Sulka 513 252 261 2
50 9 Harjunpää Isto Äetsän Jousiampujat 514 263 251 2
50 9 Aho Tuomo Pohjan Jousi 542 263 279 1
50 9 Lehtomäki Esa Jyväs-Sulka 545 275 270 3
50 17 Rantanen Timo Tapanilan Erä 512 257 255
50 18 Rossi Hannu Äetsän Jousiampujat 512 243 269
50 19 Järventausta Jukka Arcus 511 263 248
50 20 Varesvuo Esko Jyväs-Sulka 508 262 246
50 21 Litmanen Risto Puijon Jousi 503 250 253
50 22 Ratia Petri-Mikko Riihi-Jouset 496 238 258
50 23 Möttönen Juhani Oulaisten Sulka 491 236 255
50 24 Tuokkola Rauno Kurikan Ryhti 460 232 228
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
N60 1 Saarikangas Soili Jousi-Jussit 486 231 255 6 6 6
N60 2 Kourula Tuire Pohjan Jousi 491 248 243 6 0
N60 3 Kovalainen Hilkka Oulun Jousimiehet 486 243 243 6 0 6
N60 4 Holappa Irma Pyhäjärven Pohti 486 245 241 6 5 2
N60 5 Pollari Kerttu Jousi-Jussit 345 168 177 2
N60 6 Martikainen Kristiina Puijon Jousi 383 193 190 0
N60 7 Paakkolanvaara Irma Achilles 399 207 192 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
60 1 Nevalainen Hannu Riihi-Jouset 547 276 271 6 6 6 6
60 2 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 545 278 267 6 6 6 5
60 3 Leino Jussi Pohjan Jousi 529 265 264 6 6 2 6
60 4 Ollakka Teuvo Lapin Jousi 526 260 266 7 6 2 5
60 5 Laakso Arto Kymen Jousi 523 253 270 6 4
60 6 Simanainen Jarmo Pohjan Jousi 513 255 258 6 4
60 7 Aaltonen Tapio Jyväs-Sulka 519 255 264 7 0
60 8 Valkama Juha Tampereen Jousiampujat 521 263 258 6 0
60 9 Parviainen Markku Tampereen Jousiampujat 478 232 246 3
60 9 Pennanen Reijo Pyhäjärven Pohti 489 251 238 2
60 9 Tuononen Pekka Koillis-Savon Sulka 509 251 258 0
60 9 Kangas Tapani Länsirajan Jousiampujat 493 244 249 0
60 9 Nevalainen Jukka Kymen Jousi 477 226 251 2
60 9 Maunula Ilkka Koillis-Savon Sulka 472 229 243 0
60 9 Leino Ilmo Jousi-Jussit 504 257 247 3
60 9 Haapaniemi Matti Achilles 466 234 232 0
60 17 Myllykangas Teuvo Achilles 465 234 231
60 18 Martikainen Pertti Puijon Jousi 452 230 222
60 19 Issakainen Hannu Puijon Jousi 448 227 221
60 20 Vuorinen Pekka Järvenpään Jousiampujat 444 214 230
60 21 Vainionpää Elias Kurikan Ryhti 440 213 227
60 22 Isopahkala Veijo Achilles 416 199 217
60 23 Pulkkinen Markku Koillis-Savon Sulka 412 203 209
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
N70 1 Inkeri Pirkko Wilhelm Tell 462 234 228
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
70 1 Färm Erkki Oulaisten Sulka 511 256 255 6 6 7
70 2 Juhanka Olavi Tampereen Jousiampujat 471 246 225 6 7 3
70 3 Pollari Seppo Jousi-Jussit 482 237 245 6 2 7
70 4 Norha Kari Arcus 492 238 254 6 1 3
70 5 Mäki-Leppilampi Aarno Achilles 463 236 227 5
70 6 Inkeri Jukka Wilhelm Tell 490 238 252 2
70 7 Kankaanpää Heikki Kurikan Ryhti 465 248 217 2
70 8 Raivio Kari Tapanilan Erä 479 236 243 0
70 9 Hallenberg Ilkka Järvenpään Jousiampujat 460 226 234
70 10 Pentinsaari Pekka Oulun Jousimiehet 456 224 232
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
N50T 1 Ketelä Tuula Vaasan Diana-57 572 287 285 141
N50T 2 Järvenpää Erja Riihi-Jouset 559 283 276 140 140
N50T 3 Rytky Merja Tornion Jousiampujat 559 281 278 139
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
50T 1 Järvenpää Marko Riihi-Jouset 578 291 287 144 145 145
50T 2 Kiviniemi Ari-Pekka Achilles 574 284 290 146 143 142
50T 3 Toivanen Martti Tapanilan Erä 565 284 281 140 142 141 140
50T 4 Pekander Jouni Piili 564 282 282 139 143 138 140
50T 5 Antonios Jean-Pierre Arcus 560 280 280 140 142
50T 6 Pajunen Anssi Tapanilan Erä 573 289 284 142 141
50T 7 Kuznetsov Boris Piili 567 285 282 141 139
50T 8 Savolainen Pertti Varkauden Jousiampujat 558 279 279 138 135
50T 9 Verho Harri Tampereen Jousiampujat 552 272 280 135
50T 9 Rantanen Pertti Arcus 551 275 276 138
50T 9 Pursiainen Hannu Varkauden Jousiampujat 494 243 251 135
50T 9 Peuramäki Pertti Äetsän Jousiampujat 534 259 275 136
50T 9 Lehtiniemi Jari Kurikan Ryhti 542 265 277 134
50T 9 Juutilainen Timo Varkauden Jousiampujat 477 254 223
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
N60T 1 Sokka-Matikainen Sirkka Wilhelm Tell 556 275 281 140
N60T 2 Kleemola Raija Arcus 481 247 234 130 93
N60T 3 Tikkanen Seija Varkauden Jousiampujat 406 209 197 109
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
60T 1 Rytky Lauri Tornion Jousiampujat 578 290 288 144 145
60T 2 Peltola Jukka Kymen Jousi 571 285 286 142 145
60T 3 Hiltunen Lasse Pohjan Jousi 559 282 277 143 138 143
60T 4 Pylkkä Urpo Vaasan Diana-57 549 275 274 135 139 135
60T 5 Ahvenainen Heimo Äetsän Jousiampujat 517 266 251 134
60T 6 Virnes Raino Puijon Jousi 544 271 273 129
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
70T 1 Julkunen Risto Lahden Vasama 548 281 267 139 139
70T 2 Rantanen Pauli Tapanilan Erä 545 271 274 139 134
70T 3 Arbelius Teuvo Oulun Jousimiehet 541 270 271 136 138
70T 4 Saastamoinen Olli Wilhelm Tell 519 261 258 137 137
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
N50V 1 Kaartinen Sari Oulun Jousimiehet 360 171 189 6 6
N50V 2 Laurila Aila Vaasan Diana-57 398 174 224 6 2
N50V 4 Harjunpää Päivi Äetsän Jousiampujat 380 201 179 0 3
N50V 4 Podlesna Aleksandra Kurikan Ryhti 215 90 125 0 7
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
50V 1 Leskinen Timo Vaasan Diana-57 564 278 286 6 6
50V 2 Roini Markku Robin Hood 496 251 245 6 6 0
50V 3 Hepola Esa Pohjan Jousi 446 220 226 6 4 6
50V 4 Vierikko Lassi Länsirajan Jousiampujat 464 240 224 6 0 2
50V 5 Wilhelmi Rolf Arcus 463 225 238 4
50V 6 Tuhkanen Jarmo Puijon Jousi 363 188 175 2
50V 7 LAHTI ARTO Järvenpään Jousiampujat 467 233 234 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
60V 1 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 501 250 251 7 6
60V 2 Pihlajaniemi Raimo Kurikan Ryhti 511 249 262 6 2
60V 3 Olkkonen Arto Jyväs-Sulka 501 245 256 1 6
60V 4 Lustig Jaakko Puijon Jousi 398 183 215 0 2
60V 5 Åman Mauri Lapin Jousi 377 188 189
60V 6 Heiskanen Mauri Varkauden Jousiampujat 342 171 171
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
N70V 1 Vahtera Marja Varkauden Jousiampujat 323 168 155
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
70V 1 Laurila Olavi Vaasan Diana-57 454 208 246 6
70V 2 Hotti Juhani Lapin Jousi 433 201 232 6 0
70V 3 Ojala Jouko Lapin Jousi 442 227 215 4

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
TeamY 1 RiJo Backman A. Kuitunen S. Nevalainen H. Riihi-Jouset 1616 None None
TeamY 2 PoJo1 Aho T. Leino J. Nahkiaisoja T. Pohjan Jousi 1598 None None
TeamY 3 JySu Aaltonen T. Lehtomäki E. Oikarinen S. Jyväs-Sulka 1577 None None
TeamY 4 PoJo2 Myllylahti S. Simanainen J. Smolander T. Pohjan Jousi 1562 None None
TeamY 5 Jo-Ju Kuivalainen P. Leino I. Saarikangas S. Jousi-Jussit 1535 None None
TeamY 6 ACH Haapaniemi M. Kiviniemi M. Pirttioja A. Achilles 1521 None None
TeamY 7 Arcus Järventausta J. Norha K. Pärnänen J. Arcus 1518 None None
TeamY 8 Sulka Färm E. Möttönen J. Soppela M. Oulaisten Sulka 1517 None None
TeamY 9 Ku-ry Kankaanpää H. Pihlajaniemi R. Tuokkola R. Kurikan Ryhti 1436 None None
TeamY 10 PuJo1 Issakainen H. Litmanen R. Martikainen P. Puijon Jousi 1403 None None
TeamY 11 Ko-Su Maunula I. Pulkkinen M. Tuononen P. Koillis-Savon Sulka 1393 None None
TeamY 12 PuJo2 Lustig J. Martikainen K. Tuhkanen J. Puijon Jousi 1144 None None
TeamYT 1 Erä Pajunen A. Rantanen P. Toivanen M. Tapanilan Erä 1683 None None
TeamYT 2 Arcus Antonios J. Kleemola R. Rantanen P. Arcus 1592 None None
TeamYT 3 VJA Pursiainen H. Savolainen P. Tikkanen S. Varkauden Jousiampujat 1458 None None