Maastoammunnan SM

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
Y 1 Tekoniemi Antti Tampereen Jousiampujat 330 61 58
Y 2 Ronkanen Perttu Kymen Jousi 339 52 55
Y 3 Ekholm Pyry Robin Hood 331 48 56
Y 4 Huhtala Juuso Arcus 346 53 53
Y 5 Pyylampi Tero Tampereen Jousiampujat 325
Y 6 Mäenpää Eero Porin Jousiampujat 324
Y 7 Ronkanen Sampo Matias Tapanilan Erä 305
Y 8 Aho Vesa Pohjan Jousi 305
Y 9 Markkanen Mortti Arcus 286
Y 10 Mielonen Olli Saimaan Jousi 235
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
N 1 Kuoppa Taru Lahden Vasama 282
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
13 1 Schrader Leo Robin Hood 324
13 2 Keski-Hannula Jere Vaasan Diana-57 303
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
T15 1 Helin Susanna Arcus 309
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
T17 1 Aho Lotta Järvenpään Jousiampujat 302
T17 2 Ruuskanen Aleksandra Arcus 296
T17 3 Sorsa Elina Kymen Jousi 267
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
17 1 Holm Hugo Vaasan Diana-57 308
17 2 Leikkola Markus Jousi-Jussit 305
17 3 Salpaoja Rasmus Arcus 277
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
20 1 Mäki-Paavola Eetu Mikael Kurikan Ryhti 266
20 2 Meriaho Markku Kalevi Falcon 245
20 3 Garner Max Ekenäs Bågskyttar 200
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
50 1 Rantanen Timo Tapanilan Erä 323
50 2 Nevalainen Hannu Riihi-Jouset 317
50 3 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 300
50 4 Rautiainen Markku Ekenäs Bågskyttar 289
50 5 Särkilampi Jari Ramses 253
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
70 1 Raivio Kari Tapanilan Erä 193
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
YT 1 Hautamäki Juho Pohjan Jousi 378 63 69
YT 2 Järvenpää Marko Riihi-Jouset 376 58 68
YT 3 Loitokari Pekka Riihi-Jouset 389 59
YT 4 Haavisto Jari Porin Jousiampujat 403 58
YT 5 Rutonen Mika Tapani Puijon Jousi 376
YT 6 Peltoniemi Vesa Kurikan Ryhti 375
YT 7 Lehtonen Juha-Heikki Riihi-Jouset 374
YT 8 Laakso Tuomo Riihi-Jouset 367
YT 9 Kuusisto Kimmo Vaasan Diana-57 364
YT 10 Humalajoki Aulis Virtain Jousiampujat 355
YT 11 Ollila Marko Järvenpään Jousiampujat 350
YT 12 Vaajamäki Vesa Tuomas Riihi-Jouset 349
YT 13 Uusitupa Jonne Tampereen Jousiampujat 341
YT 14 Väyrynen Marko Ramses 316
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
NT 1 Lantee Anne Robin Hood 381 62 58
NT 2 Ollila Jaana Järvenpään Jousiampujat 340 62 56
NT 3 Laukkanen Saara Tampereen Jousiampujat 348 55 50
NT 4 Makkonen Susanna Järvenpään Jousiampujat 333 54 49
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
20T 1 Toivanen Vili Tapanilan Erä 343
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
50T 1 Juntunen Esa Riihi-Jouset 343
50T 2 Toivanen Martti Tapanilan Erä 342
50T 3 Lehtiniemi Jari Kurikan Ryhti 320
50T 4 Korhonen Seppo Lahden Vasama 320
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
70T 1 Saastamoinen Olli Wilhelm Tell 326
70T 2 Routamaa Hannu Äetsän Jousiampujat 313
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
YV 1 Leskinen Timo Vaasan Diana-57 333 52 54
YV 2 Ahjokivi Pasi Tapio Wilhelm Tell 302 46 49
YV 3 Raivio Pertti Robin Hood 314 44 49
YV 4 Rosendahl Juha-Pekka Robin Hood 295 43 46
YV 5 Lindberg Sune Falcon 286
YV 6 Pihlajaniemi Raimo Kurikan Ryhti 272
YV 7 Kari Hannu Robin Hood 270
YV 8 Helmiö Ari Robin Hood 263
YV 9 Jälkö Petri Falcon 258
YV 10 Kalliosalo Kari Pohjan Jousi 190
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
NV 1 Karhuneva Kaisa Järvenpään Jousiampujat 272 48 46
NV 2 Viljanen Anne Wilhelm Tell 278 39 43
NV 3 Harjunpää Päivi Äetsän Jousiampujat 134 13 22
NV 4 Lonka Pipsa Robin Hood 174 14 20
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
13V 1 Jälkö Casper Falcon 120
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
15V 1 Meriaho Jaakko Falcon 220
15V 2 Jälkö Lucas Sebastian Mikael Falcon 219
15V 3 Kankaala Samuel Falcon 213
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
17V 1 Posti Paavo Jousi-Jussit 271
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos semi finaali
20V 1 Lundström Jonathan Falcon 214