Juniorien tauluammunnan SM

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
11 1 Penttinen Ville Teuvan Jousiampujat 624 313 311 6 6 7
11 2 Limingoja Inka Pohjan Jousi 662 330 332 6 7 3
11 3 Lampinen Miiko Teuvan Jousiampujat 622 317 305 6 4 6
11 4 Niemenmaa Aapeli Pohjan Jousi 608 301 307 7 1 0
11 5 Heikkilä Eeli Artemis 542 258 284 4
11 6 Miettinen Ebba Robin Hood 599 297 302 3
11 7 Kuusisto Eelis Oulun Jousimiehet 570 292 278 2
11 8 Niskanen Mikko Aleksi Iitin Jousiampujat 509 244 265 6 0
11 9 Vahter Konsta Matias Iitin Jousiampujat 437 232 205 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
13 1 MONTONEN JANNE Puijon Jousi 638 318 320 6 6 6
13 2 Schrader Leo Robin Hood 666 334 332 7 6 0
13 3 Ojala Meri Porin Jousiampujat 586 281 305 6 0 6
13 4 Ojala Milja Porin Jousiampujat 622 314 308 6 4 5
13 5 Nevalainen Joanna Arcus 596 303 293 5
13 6 Kankkonen Casimir Achilles 548 263 285 3
13 7 Kaari Emilia Teuvan Jousiampujat 565 281 284 0
13 8 Kormano Luukas Teuvan Jousiampujat 564 276 288 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
T15 1 Helin Susanna Arcus 601 289 312 6
T15 2 Smeds Ylva Vaasan Diana-57 542 276 266 6 0
T15 3 Mäkiranta Ella Vaasan Diana-57 431 193 238 0 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
15 1 Ruuskanen Niilo Juhani Puijon Jousi 624 307 317 6 6 6
15 2 Salminen Jaakko Vaasan Diana-57 603 291 312 6 6 0
15 3 Penttinen Kalle Teuvan Jousiampujat 604 307 297 6 4 7
15 4 Vuorinen Verne Robin Hood 597 297 300 6 0 3
15 5 Martola Jussi Teuvan Jousiampujat 559 281 278 4
15 6 Petäjä Niko Robin Hood 492 232 260 2
15 7 Lasén Adrian Vaasan Diana-57 512 266 246 0
15 8 Wilhelmi Eetu Arcus 411 211 200 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
T17 1 _Ruuskanen_ Aleksandra Arcus 598 298 300 6 6
T17 2 Koivisto Jasmin Vaasan Diana-57 566 295 271 6 2
T17 3 Lehtomäki Hanna Vaasan Diana-57 593 291 302 4 6
T17 4 Aho Lotta Järvenpään Jousiampujat 543 278 265 6 4 2
T17 5 Sorsa Elina Kymen Jousi 538 251 287 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
17 1 Smeds Oskar Vaasan Diana-57 592 290 302 7 6 6
17 2 Pallonen Lauri Robin Hood 602 303 299 6 0
17 3 Holm Hugo Vaasan Diana-57 566 293 273 6 0 6
17 4 Leikkola Markus Jousi-Jussit 596 304 292 6 2 0
17 5 Salpaoja Rasmus Arcus 549 276 273 4
17 6 Nissinen Pyry Rasmus Joonatan Jyväs-Sulka 518 249 269 3
17 7 Panttila Miska Kurikan Ryhti 469 245 224 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
N20 1 Aaltonen Anna-Sofia Matintytär Arcus 535 249 286 6 6
N20 2 Tuokkola Mirjam Teuvan Jousiampujat 538 266 272 7 5
N20 3 Ketola Juuli Jousi-Jussit 555 288 267 2 6
N20 4 Helin Johanna Arcus 537 272 265 3 4
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
20 1 Markkanen Mortti Arcus 567 272 295 6 6
20 2 Mäki-Paavola Eetu Mikael Kurikan Ryhti 593 285 308 0
20 3 Meriaho Markku Kalevi Falcon 445 229 216 0 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
13T 1 Björklund Aku Vaasan Diana-57 527 271 256
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
15T 1 Törölä Roni Tapanilan Erä 637 323 314
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
17T 1 Aho Akseli Pohjan Jousi 626 314 312
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
20T 1 Toivanen Vili Tapanilan Erä 676 343 333 141 141
20T 2 Kalliomäki Kalle Archery Club Ulvila 651 319 332 140 138
20T 3 Numminen Kalle Robin Hood 667 331 336 139 139
20T 4 Pitkänen Tommi Archery Club Ulvila 567 280 287 126 130
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
11V 1 Karlsson Sanna Teuvan Jousiampujat 561 280 281
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
13V 1 Mikkilä Petteri Teuvan Jousiampujat 542 267 275
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
15V 1 Runsala Kim Teuvan Jousiampujat 541 256 285 6 6
15V 2 Jälkö Lucas Sebastian Mikael Falcon 447 245 202 6 2
15V 3 Meriaho Jaakko Falcon 383 184 199 0 6
15V 4 Kangosjärvi Sakari Länsirajan Jousiampujat 457 208 249 5 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
17V 1 Rannikko Teemu Lapin Jousi 589 286 303 6
17V 2 Ketelä Tommi Vaasan Diana-57 562 272 290 6 2
17V 3 Posti Paavo Jousi-Jussit 464 235 229 0 0

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 semi finaali
Mixed15 1 Diana-57 1 Salminen J. Smeds Y. . Vaasan Diana-57 1145 None None 4
Mixed15 2 Diana-57 2 Lasén A. Mäkiranta E. . Vaasan Diana-57 943 None None 4 4
Mixed15 3 Arcus Helin S. Wilhelmi E. . Arcus 1012 None None 4
Mixed17 1 Diana-57 1 Lehtomäki H. Smeds O. . Vaasan Diana-57 1185 None None 6
Mixed17 2 Diana-57 2 Holm H. Koivisto J. . Vaasan Diana-57 1132 None None 4 2
Mixed17 3 Arcus Ruuskanen A. Salpaoja R. . Arcus 1147 None None 4