Tauluammunnan SM Tahko

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
Y 1 Vikström Antti Oulun Jousimiehet 646 317 329 6 6 6 7 6
Y 2 Piippo Samuli Oulun Jousimiehet 620 307 313 6 6 6 6 2
Y 3 Ratilainen Samuel Arcus 593 298 295 6 7 6 3 6
Y 4 Ronkanen Sampo Matias Tapanilan Erä 598 300 298 6 6 6 5 0
Y 5 Hatava Matti Tampereen Jousiampujat 624 318 306 7 6 5
Y 6 Pyylampi Tero Tampereen Jousiampujat 634 317 317 6 6 5
Y 7 Mäenpää Eero Porin Jousiampujat 634 312 322 6 6 4
Y 8 Huhtala Juuso Arcus 602 295 307 6 6 0
Y 9 Tekoniemi Antti Tampereen Jousiampujat 626 304 322 6 3
Y 9 Leijala Aku Veikkolan Veikot 599 291 308 6 4
Y 9 Lehtomäki Esa Jyväs-Sulka 576 288 288 7 0
Y 9 Leikkola Markus Jousi-Jussit 590 299 291 6 2
Y 9 Pietikäinen Antti Tampereen Jousiampujat 580 298 282 6 2
Y 9 Ronkanen Perttu Kymen Jousi 620 301 319 6 5
Y 9 Sistonen Antero Tapanilan Erä 612 313 299 6 4
Y 9 Aho Vesa Pohjan Jousi 594 291 303 6 2
Y 17 Pärnänen Jukka Arcus 511 267 244 0
Y 17 Tuononen Pekka Koillis-Savon Sulka 485 242 243 0
Y 17 Sorsa Mika Wilhelm Tell 546 274 272 2
Y 17 Suomalainen Marko Länsirajan Jousiampujat 514 246 268 0
Y 17 Kallatsa Jukka Lapin Jousi 496 234 262 0
Y 17 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 540 259 281 2
Y 17 Hepola Jaakko Pohjan Jousi 578 299 279 4
Y 17 Markkanen Jari Pohjan Jousi 586 289 297 3
Y 17 Näsänen Arto Achilles 535 268 267 2
Y 17 Miettinen Timo Robin Hood 526 266 260 0
Y 17 Kiviniemi Marko Achilles 523 256 267 0
Y 17 Aula Ari Tornion Jousiampujat 512 271 241 3
Y 17 Tanvel Priit Arcus 566 282 284 0
Y 17 Jenu Markku Robin Hood 558 284 274 0
Y 17 Koskinen Jarkko Tampereen Jousiampujat 513 257 256 0
Y 17 Siurumaa Juha Pohjan Jousi 505 261 244 0
Y 34 Litmanen Risto Puijon Jousi 426 194 232
Y 35 Suontaka Pasi Tampereen Jousiampujat 214 214 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
N 1 Kuoppa Taru Sherwoodin Iloiset Veikot 622 306 316 6 6 6 6
N 2 Kukkohovi Heli Oulun Jousimiehet 606 308 298 6 7 6 4
N 3 Perälä Laura Jousi-Jussit 571 285 286 6 6 0 6
N 4 Tolsa Riitta Piili 552 270 282 6 6 0 2
N 5 Nisula Satu Järvenpään Jousiampujat 562 288 274 6 5
N 6 Helin Susanna Arcus 536 251 285 7 3
N 7 Ruuskanen Aleksandra Sherwoodin Iloiset Veikot 594 304 290 6 2
N 8 Lassila Ida-Lotta Saimaan Jousi 542 251 291 6 2
N 9 Matikainen Kristiina Elina Sherwoodin Iloiset Veikot 532 268 264 5
N 9 Nissinen Tiina Koillis-Savon Sulka 491 232 259 0
N 9 Helin Johanna Arcus 512 266 246 5
N 9 Tukiainen Iida Wilhelm Tell 495 231 264 5
N 9 Bottinelli Gajane Tapanilan Erä 533 277 256 4
N 9 Biskop-Grahn Ann-Charlotte Achilles 551 278 273 3
N 9 Hommas Johanna Robin Hood 491 249 242 0
N 9 Rytky Johanna Puijon Jousi 538 253 285 4
N 17 Laamanen Susanna Artemis 453 235 218
N 18 Jakonen Mari Lapin Jousi 429 221 208
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
YT 1 Toivanen Vili Tapanilan Erä 679 334 345 145 144 141 145
YT 2 Juutilainen Mikko Juhani Wilhelm Tell 699 351 348 141 145 143 141
YT 3 Forsberg Jere Tapanilan Erä 690 343 347 147 148 141 146
YT 4 Haavisto Jari Porin Jousiampujat 682 341 341 145 142 142 142
YT 5 Tella Matti Robin Hood 677 342 335 145 142
YT 6 Rutonen Mika Tapani Varkauden Jousiampujat 682 336 346 143 141
YT 6 Hautamäki Juho Pohjan Jousi 688 343 345 143 141
YT 8 Haavisto Nico Porin Jousiampujat 678 334 344 143 140
YT 9 Salomaa Ahti Wilhelm Tell 673 334 339 143
YT 9 Kangasmäki Arto Simo Matias Jyväs-Sulka 670 334 336 140
YT 9 Immonen Jari Varkauden Jousiampujat 663 336 327 137
YT 9 Laakso Tuomo Riihi-Jouset 660 332 328 139
YT 9 Järvenpää Marko Riihi-Jouset 676 342 334 142
YT 9 Simula Rauno Pohjan Jousi 672 338 334 143
YT 9 Ollila Marko Järvenpään Jousiampujat 664 334 330 139
YT 9 Pekander Jouni Piili 667 333 334 140
YT 17 Loitokari Pekka Riihi-Jouset 659 319 340
YT 18 Hiltunen Lasse Pohjan Jousi 654 326 328
YT 19 Pajunen Anssi Tapanilan Erä 652 317 335
YT 20 Kiviniemi Ari-Pekka Achilles 648 322 326
YT 21 Lehtonen Kaj Porin Jousiampujat 647 314 333
YT 22 Toivanen Martti Tapanilan Erä 631 311 320
YT 23 Nissinen Juha Koillis-Savon Sulka 619 304 315
YT 24 Väyrynen Marko Ramses 616 299 317
YT 25 Korhonen Seppo Lahden Vasama 595 293 302
YT 26 Juutilainen Timo Varkauden Jousiampujat 62 15 47
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
NT 1 Raunio Heli Arcus 651 322 329 139 140 136
NT 2 Ollila Jaana Järvenpään Jousiampujat 665 335 330 140 139 136
NT 3 Lantee Anne Robin Hood 664 334 330 137 136 144
NT 4 Kärkkäinen Tiina Oulun Jousimiehet 635 309 326 135 137 134
NT 5 Makkonen Susanna Järvenpään Jousiampujat 589 294 295 133
NT 6 Rytky Merja Tornion Jousiampujat 621 309 312 131
NT 7 Järvenpää Erja Riihi-Jouset 615 311 304 127
NT 8 Hokkanen Henna Varkauden Jousiampujat 560 297 263 125
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
YV 1 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 562 296 266 6 6 6
YV 2 Kinnunen Asko Arcus 602 301 301 6 7 2
YV 3 Ahjokivi Pasi Tapio Wilhelm Tell 607 301 306 6 4 6
YV 4 Kalliosalo Kari Pohjan Jousi 598 299 299 6 3 0
YV 5 Pihlajaniemi Raimo Kurikan Ryhti 591 294 297 2
YV 5 Rauhala Timo Inarinjärven Jouset 559 276 283 2
YV 7 Olkkonen Arto Jyväs-Sulka 545 278 267 0
YV 7 Viitanen Timo Kurikan Ryhti 554 289 265 0
YV 9 Hepola Esa Pohjan Jousi 543 280 263
YV 10 Ketelä Tommi Vaasan Diana-57 535 287 248
YV 11 Roini Markku Robin Hood 524 256 268
YV 12 Posti Paavo Jousi-Jussit 496 243 253
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
NV 1 Karhuneva Kaisa Järvenpään Jousiampujat 380 214 166

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
TeamY 1 TJA Hatava M. Pyylampi T. Tekoniemi A. Tampereen Jousiampujat 1884 None None 6 5 6
TeamY 2 SIV Kuoppa T. Ruuskanen A. Sistonen A. Sherwoodin Iloiset Veikot 1828 None None 6 5 0
TeamY 3 OJM Kukkohovi H. Piippo S. Vikström A. Oulun Jousimiehet 1872 None None 6 1 6
TeamY 4 Arcus Huhtala J. Ratilainen S. Tanvel P. Arcus 1761 None None 5 1 0
TeamY 5 JoJu Kuivalainen P. Leikkola M. Perälä L. Jousi-Jussit 1701 None None 2
TeamY 6 PoJo Aho V. Hepola J. Markkanen J. Pohjan Jousi 1758 None None 1
TeamY 7 Ach Biskop-Grahn A. Kiviniemi M. Näsänen A. Achilles 1609 None None 0
TeamY 8 Arcus 2 Helin J. Helin S. Pärnänen J. Arcus 1559 None None 0
TeamYT 1 Erä Forsberg J. Pajunen A. Toivanen V. Tapanilan Erä 2021 None None 223 224
TeamYT 2 RiJo Järvenpää M. Ollila J. Ollila M. Riihi-Jouset 2005 None None 224 214
TeamYT 3 PoJo Hautamäki J. Hiltunen L. Simula R. Pohjan Jousi 2014 None None 208 218
TeamYT 4 VJA Immonen J. Hokkanen H. Rutonen M. Varkauden Jousiampujat 1905 None None 209 215