Juhlakarhu III (Marraskarhu)

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
Y 1 Tukiainen Iida Wilhelm Tell 556 275 281 6 6 6
Y 2 Pyylampi Tero Tampereen Jousiampujat 576 287 289 7 7 4
Y 3 Salminen Jaakko Vaasan Diana-57 533 268 265 6 0 6
Y 4 Vuorinen Verne Robin Hood 549 273 276 6 3 5
Y 5 Ojala Mikko Porin Jousiampujat 553 276 277 4
Y 6 Heikkinen Reko Porin Jousiampujat 540 277 263 2
Y 7 Forsström Aku-Paavo Porin Jousiampujat 521 265 256 2
Y 8 Sävel Miika Porin Jousiampujat 517 267 250 1
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
N 1 Helin Susanna Arcus 540 269 271 6 6
N 2 Helin Johanna Arcus 504 258 246 6 4
N 3 Jaakonsaari Aurora Sinisulat 481 235 246 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
11 1 Penttinen Lauri Teuvan Jousiampujat 466 231 235
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
13 1 Kaari Emilia Teuvan Jousiampujat 562 283 279 6 6 6
13 2 Kormano Luukas Teuvan Jousiampujat 544 271 273 7 6 2
13 3 Ojala Meri Porin Jousiampujat 547 272 275 6 4 7
13 4 Penttinen Ville Teuvan Jousiampujat 525 256 269 6 4 1
13 5 Lampinen Miiko Teuvan Jousiampujat 509 249 260 0
13 6 Petäjä Aleksi Robin Hood 506 254 252 3
13 7 Niemi Inkeri Vaasan Diana-57 497 259 238 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
T15 1 Smeds Ylva Vaasan Diana-57 558 282 276
T15 2 Ala-Aho Emmi Porin Jousiampujat 420 200 220
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
15 1 Petäjä Niko Robin Hood 556 282 274
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
T17 1 Mäkiranta Ella Vaasan Diana-57 533 255 278 6 7
T17 2 Salo Eveliina Porin Jousiampujat 485 247 238 6 3
T17 3 Mäkelä Noora Äetsän Jousiampujat 487 250 237 4
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
50 1 Backman Anne Riihi-Jouset 512 258 254 6 6 6
50 2 Harjunpää Isto Äetsän Jousiampujat 490 242 248 6 6 4
50 3 Alanko Jukka Porin Jousiampujat 523 250 273 6 2 6
50 4 Pärnänen Jukka Arcus 498 253 245 6 0 5
50 5 Rossi Hannu Äetsän Jousiampujat 496 243 253 2
50 6 Koskinen Jarkko Tampereen Jousiampujat 477 229 248 2
50 7 West Urpo Nuoli-Haukat 476 242 234 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
60 1 Valkama Juha Tampereen Jousiampujat 538 269 269
60 2 Juhala Lasse Porin Jousiampujat 475 245 230
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
70 1 Inkeri Jukka Wilhelm Tell 499 248 251 6 6
70 2 Parviainen Markku Tampereen Jousiampujat 517 253 264 6 0
70 3 Inkeri Pirkko Wilhelm Tell 413 200 213 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
YT 1 Haavisto Jari Porin Jousiampujat 579 291 288 0 146 140 143
YT 2 Ollila Jaana Riihi-Jouset 568 284 284 143 143 143 139
YT 3 Ollila Marko Riihi-Jouset 573 286 287 141 143 138 140
YT 4 Kalliomäki Kalle Archery Club Ulvila 573 287 286 141 143 137 139
YT 5 Raunio Heli Arcus 574 286 288 0 141
YT 6 Lehtonen Kaj Porin Jousiampujat 572 286 286 143 141
YT 7 Järvenpää Marko Riihi-Jouset 570 285 285 141 141
YT 8 Erkkilä Toni Porin Jousiampujat 564 282 282 144 144
YT 9 Korhonen Markus Kristian Ascella 553 274 279 139
YT 10 Järvenpää Erja Riihi-Jouset 548 272 276 140
YT 11 Penttilä Kari Markus Tampereen Jousiampujat 546 267 279 139
YT 12 Katila Johanna Kaarina Järvenpään Jousiampujat 543 269 274 135
YT 13 Pitkänen Tommi Archery Club Ulvila 530 264 266 127
YT 14 Alm Matti Archery Club Ulvila 527 273 254 135
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
11T 1 Penttilä Pinja Tampereen Jousiampujat 534 259 275
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
13T 1 Riippi Joonas Teuvan Jousiampujat 545 271 274
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
T15T 1 Tuokkola Ruut Teuvan Jousiampujat 523 259 264
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
50T 1 Lindroos Mika Äetsän Jousiampujat 542 272 270 138 137
50T 2 Vannekari Markku Porin Jousiampujat 561 280 281 0 137
50T 3 Ahvenainen Heimo Äetsän Jousiampujat 505 259 246 133
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
70T 1 Routamaa Hannu Äetsän Jousiampujat 562 282 280 0 139
70T 2 Alava Jyrki Äetsän Jousiampujat 536 271 265 136 136
70T 3 Alho Reino Porin Jousiampujat 494 234 260 127
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
YV 1 Runsala Kim Teuvan Jousiampujat 467 216 251 6 6 6
YV 2 Pihlajaniemi Raimo Kurikan Ryhti 482 238 244 6 6 4
YV 3 Harjunpää Päivi Äetsän Jousiampujat 403 206 197 6 0 6
YV 4 Tuokkola Ari Teuvan Jousiampujat 371 193 178 6 0 2
YV 5 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 460 225 235 4
YV 6 Makkonen Susanna Järvenpään Jousiampujat 393 194 199 2