Itsenäisyyspäivän kisa

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
Y 1 Piippo Samuli Oulun Jousimiehet 580 291 289 7 6
Y 2 Leikkola Markus Jousi-Jussit 549 274 275 6 2
Y 3 Laurila Pentti Vaasan Diana-57 533 269 264 4 6
Y 4 Salminen Jaakko Vaasan Diana-57 532 270 262 1 5
Y 5 Perälä Laura Jousi-Jussit 511 254 257
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
N 1 Saarikangas Soili Jousi-Jussit 510 257 253
N 2 Suojoki Jaana Kaarina Jousi-Jussit 340 218 122
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
11 1 Penttinen Lauri Teuvan Jousiampujat 494 257 237
11 2 Kuusela-Opas Tuuli Kurikan Ryhti 450 216 234
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
13 1 Limingoja Inka Pohjan Jousi 541 278 263 7 6
13 2 Penttinen Ville Teuvan Jousiampujat 530 262 268 7 0
13 3 Kormano Luukas Teuvan Jousiampujat 511 261 250 3 6
13 4 Niemi Inkeri Vaasan Diana-57 501 251 250 1 0
13 5 Westerlund Inna Vaasan Diana-57 383 192 191
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
T15 1 Smeds Ylva Vaasan Diana-57 557 272 285
T15 2 Mäkiranta Ella Vaasan Diana-57 550 274 276
T15 3 Kaari Emilia Teuvan Jousiampujat 541 270 271
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
50 1 Lumiainen Timo Äetsän Jousiampujat 374 186 188
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
60 1 Nevalainen Jukka Kymen Jousi 515 263 252 6 6
60 2 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 503 254 249 6 5
60 3 Pienimäki Antti Achilles 523 263 260 2 7
60 4 Leino Ilmo Jousi-Jussit 503 259 244 2 1
60 5 Pylkkä Urpo Vaasan Diana-57 484 258 226
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
70 1 Haikonen Arimo Vaasan Diana-57 472 229 243
70 2 Myllykangas Teuvo Achilles 468 238 230
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
YT 1 Peltoniemi Vesa Kurikan Ryhti 572 285 287
YT 2 Ketelä Tuula Vaasan Diana-57 554 274 280
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
T15T 1 Tuokkola Ruut Teuvan Jousiampujat 539 265 274
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
20T 1 Ketelä Tommi Vaasan Diana-57 543 267 276
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
YV 1 Runsala Kim Teuvan Jousiampujat 475 234 241
YV 2 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 469 238 231
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
NV 1 Ketola Sofia Vaasan Diana-57 484 232 252
NV 2 Laurila Aila Vaasan Diana-57 382 193 189
NV 3 Lindholm Charlotta Teuvan Jousiampujat 362 184 178
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
13V 1 Rahkonen Johanna Himangan Roima 431 225 206 6 6
13V 2 Prittinen Riina Himangan Roima 323 156 167 6 0
13V 3 Kurikkala Netta Himangan Roima 318 166 152 0 6
13V 4 Korpi Kristiina Himangan Roima 77 77 0 0 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 semi finaali
60V 1 Laurila Olavi Vaasan Diana-57 428 203 225
60V 2 Päällysaho Mikko Vaasan Diana-57 401 206 195

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
Team13V 1 Team13V Prittinen R. Kurikkala N. Rahkonen J. Himangan Roima 1072 547 525