Juniorien halli-SM

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
11 1 Niskanen Mikko Aleksi Iitin Jousiampujat 547 274 273 6 6
11 2 Penttinen Lauri Teuvan Jousiampujat 526 262 264 6 2
11 3 Miettinen Mette Robin Hood 530 263 267 2 7
11 4 Kuusisto Eelis Oulun Jousimiehet 525 265 260 0 1
11 5 Kauppi Niila Oulun Jousimiehet 496 262 234
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
13 1 Petäjä Aleksi Robin Hood 531 266 265 7 6 6
13 2 Penttinen Ville Teuvan Jousiampujat 549 275 274 6 7 2
13 3 Jaakonsaari Aurora Tapanilan Erä 561 283 278 6 4 7
13 4 Limingoja Inka Pohjan Jousi 558 283 275 6 3 1
13 5 Lampinen Miiko Teuvan Jousiampujat 517 258 259 3
13 6 Heikkilä Eeli Artemis 455 231 224 0
13 7 Kuusela-Opas Tuuli Kurikan Ryhti 445 226 219 0
13 8 Byström Elin Achilles 453 235 218 0
13 9 Tergujeff Anju Robin Hood 379 187 192
13 10 Kotka Oona Robin Hood 343 170 173
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T15 1 Nevalainen Joanna Arcus 566 287 279 6 6 6
T15 2 Kaari Emilia Teuvan Jousiampujat 551 275 276 6 6 0
T15 3 Ojala Milja Porin Jousiampujat 545 273 272 6 4 6
T15 4 Ojala Meri Porin Jousiampujat 513 259 254 6 2 2
T15 5 Niemi Inkeri Vaasan Diana-57 509 253 256 4
T15 6 Kujari Aino Arcus 507 248 259 2
T15 7 Wang Lilian Robin Hood 504 260 244 0
T15 8 Åkerblom Ronja Achilles 483 233 250 0
T15 9 Mäki Ronja Artemis 432 208 224
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15 1 Kankkonen Casimir Achilles 515 267 248 6 6
15 2 Schrader Leo Robin Hood 528 264 264 6 2
15 3 Vähälummukka Eetu Oulun Jousimiehet 546 262 284 4 7
15 4 Kormano Luukas Teuvan Jousiampujat 542 267 275 4 3
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T17 1 Mäkiranta Ella Vaasan Diana-57 509 251 258 6 7
T17 2 Smeds Ylva Vaasan Diana-57 516 260 256 7 3
T17 3 Helin Susanna Arcus 515 257 258 4 6
T17 4 Mäkelä Noora Äetsän Jousiampujat 477 225 252 3 0
T17 5 Podlesna Magdalena Kurikan Ryhti 358 193 165
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17 1 Ruuskanen Niilo Juhani Puijon Jousi 528 269 259 6 6
17 2 Vuorinen Verne Robin Hood 539 274 265 6 4
17 3 Salminen Jaakko Vaasan Diana-57 464 218 246 0 6
17 4 Petäjä Niko Robin Hood 518 265 253 2 4
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N20 1 Eerola Milla Piili 504 254 250 6 6
N20 2 Lehtomäki Hanna Vaasan Diana-57 525 269 256 6 4
N20 3 Horto Hanne Piili 453 197 256 2 6
N20 4 Salo Eveliina Porin Jousiampujat 485 235 250 5 5
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
20 1 Mäki-Paavola Eetu Mikael Kurikan Ryhti 555 278 277
20 2 Leikkola Markus Jousi-Jussit 547 280 267
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
11T 1 Kiviniemi Verneri Nuoli-Haukat 483 246 237
11T 2 Penttilä Pinja Tampereen Jousiampujat 475 225 250
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
13T 1 Riippi Joonas Teuvan Jousiampujat 540 267 273
13T 2 Kiviniemi Eemeli Nuoli-Haukat 427 219 208
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15T 1 Montonen Janne Koillis-Savon Sulka 564 279 285 139
15T 2 Järvenpää Alec Vaasan Diana-57 539 273 266 137 133
15T 3 Sederholm Henri Robin Hood 484 225 259 127
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T17T 1 Tuokkola Ruut Teuvan Jousiampujat 486 249 237
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17T 1 Törölä Roni Tapanilan Erä 563 284 279
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
20T 1 Numminen Kalle Robin Hood 592 298 294 149 147
20T 2 Kalliomäki Kalle Archery Club Ulvila 570 285 285 146 141
20T 3 Ketelä Tommi Vaasan Diana-57 555 279 276 132 134
20T 4 Pitkänen Tommi Archery Club Ulvila 532 267 265 136 130
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
11V 1 Lilja Tuomas Robin Hood 464 227 237 6 6
11V 2 Korkalainen Eetu Koillis-Savon Sulka 410 203 207 6 0
11V 3 Korhonen Oskari Koillis-Savon Sulka 396 183 213 0 6
11V 4 Korhonen Aarni Koillis-Savon Sulka 373 188 185 4 4
11V 5 Korhonen Roope Koillis-Savon Sulka 360 184 176
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
13V 1 Backman Colin Robin Hood 320 162 158
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T15V 1 Rahkonen Johanna Himangan Roima 464 224 240 6
T15V 2 Prittinen Riina Himangan Roima 315 147 168 6 0
T15V 3 Kurikkala Netta Himangan Roima 298 146 152 4
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15V 1 Hellsten Jan Robin Hood 484 243 241
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17V 1 Runsala Kim Teuvan Jousiampujat 401 200 201
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N20V 1 Ketola Sofia Vaasan Diana-57 490 237 253
N20V 2 Lindholm Charlotta Teuvan Jousiampujat 432 212 220

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
Mixed15 1 TeJa 1 Kaari E. Kormano L. . 1093 551 542 6 5 6
Mixed15 2 PJA/Hood Ojala M. Petäjä A. . 1076 545 531 5 5 0
Mixed15 3 PoJo/OJM Limingoja I. Vähälummukka E. . 1104 558 546 6 3 6
Mixed15 4 Erä/Hood Jaakonsaari A. Schrader L. . 1089 561 528 5 4 0
Mixed15 5 Arcus/TeJa Nevalainen J. Lampinen M. . 1083 566 517 4
Mixed15 6 PJA/TeJa Ojala M. Penttinen V. . 1062 513 549 3
Mixed15 7 ACH 1 Byström E. Kankkonen C. . 998 483 515 6 0
Mixed15 8 ART 1 Mäki R. Heikkilä E. . 887 432 455 6 0
Mixed15 9 HiRo/Hood Rahkonen J. Hellsten J. . 948 464 484 2
Mixed15 10 Hood 1 Tergujeff A. Backman C. . 699 379 320 2
Mixed20 1 Arcus/JoJu Helin S. Leikkola M. . 1062 515 547 5 6
Mixed20 2 PJA/KuRy Salo E. Mäki-Paavola E. . 1040 485 555 6 6 0
Mixed20 3 Piili/PuJo Eerola M. Ruuskanen N. . 1032 504 528 6 4 6
Mixed20 4 Diana 1 Mäkiranta E. Salminen J. . 973 509 464 6 2 0
Mixed20 5 Piili/Hood Horto H. Vuorinen V. . 992 453 539 2
Mixed20 6 Diana/Hood Smeds Y. Petäjä N. . 1034 516 518 0
Mixed20 7 TeJa 1 Lindholm C. Runsala K. . 833 432 401 0