SM-tauluammunta, Seniorit Kemi

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
N50 4 Huikari-Roivas Kirsi Iitin Jousiampujat 538 264 274 7 0 2
N50 5 Suojoki Jaana Kaarina Jousi-Jussit 466 255 211 5
N50 6 Myllylahti Sirpa Pohjan Jousi 558 287 271 4
N50 7 Issakainen Eeva Puijon Jousi 450 187 263 2
N50 8 Biskop-Grahn Ann-Charlotte Achilles 557 277 280 1
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
50 1 Nuuttila Arto Lahden Vasama 599 297 302 6 7 7 6
50 2 Polo Esa Oulun Jousimiehet 582 284 298 6 6 6 2
50 3 Seppälä Sakari Pohjan Jousi 570 284 286 7 7 4 6
50 4 Pihlajaniemi Raimo Kurikan Ryhti 571 281 290 6 6 3 5
50 5 Koskinen Kari Artemis 616 308 308 7 4
50 6 Rannikko Seppo Juhani Lapin Jousi 586 293 293 6 2
50 7 Soppela Mikael Oulaisten Sulka 555 279 276 6 1
50 8 Kuitunen Seppo Riihi-Jouset 499 247 252 6 1
50 9 Kiviniemi Marko Achilles 568 290 278 3
50 9 Tarhala Vesa Kymen Jousi 556 295 261 2
50 9 Lehtomäki Esa Jyväs-Sulka 621 308 313 0
50 9 Koskinen Jarkko Tampereen Jousiampujat 573 293 280 0
50 9 Harjunpää Isto Äetsän Jousiampujat 551 276 275 0
50 12 Aho Tuomo Pohjan Jousi 551 277 274
50 14 Varesvuo Esko Jyväs-Sulka 543 280 263
50 15 Suomalainen Marko Länsirajan Jousiampujat 535 267 268
50 17 Lehtinen Matti Kalervo Himangan Roima 467 277 190
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
N60 1 Lehto Arja Iitin Jousiampujat 525 255 270
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
60 1 Vikström Pentti Oulaisten Sulka 616 309 307 6 6 6
60 2 Nevalainen Jukka Kymen Jousi 547 276 271 6 6 6 0
60 3 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 567 284 283 6 6 0 6
60 4 Laakso Arto Kymen Jousi 536 261 275 6 6 0 4
60 5 Martikainen Pertti Puijon Jousi 580 288 292 7 5
60 6 Issakainen Hannu Puijon Jousi 532 254 278 6 5
60 7 Hietanen Heikki Artemis 558 281 277 6 4
60 8 Valkama Juha Tampereen Jousiampujat 579 286 293 6 2
60 9 Pienimäki Antti Achilles 504 253 251 4
60 9 Möttönen Juhani Oulaisten Sulka 470 250 220 1
60 9 Tauriainen Jorma Fiskarin Urheilijat -47 523 262 261 2
60 9 Sunnari Matti Oulun Jousimiehet 506 253 253 2
60 9 Tuononen Pekka Koillis-Savon Sulka 476 247 229 4
60 9 Litmanen Risto Puijon Jousi 517 242 275 2
60 9 Leino Jussi Pohjan Jousi 503 246 257 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
N70 1 Inkeri Pirkko Wilhelm Tell 510 258 252
N70 2 Peuranen Hilkka Pohjan Jousi 424 210 214
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
70 1 Färm Erkki Oulaisten Sulka 580 293 287 6 6 6
70 2 Raivio Kari Järvenpään Jousiampujat 581 289 292 6 6 5
70 3 Inkeri Jukka Wilhelm Tell 564 278 286 6 5 6
70 4 Kankaanpää Heikki Kurikan Ryhti 570 287 283 6 0 0
70 5 Simanainen Jarmo Pohjan Jousi 557 278 279 5
70 6 Salminen Esko Järvenpään Jousiampujat 492 250 242 2
70 7 Hallenberg Ilkka Järvenpään Jousiampujat 513 274 239 2
70 8 Vuorinen Pekka Järvenpään Jousiampujat 491 252 239 0
70 9 Myllykangas Teuvo Achilles 471 229 242
70 10 Pentinsaari Pekka Pohjan Jousi 458 247 211
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
N50T 1 Rytky Merja Tornion Jousiampujat 631 316 315 129
N50T 1 Ketelä Tuula Vaasan Diana-57 627 308 319 138 131
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
50T 1 Simula Rauno Pohjan Jousi 651 323 328 133 133 139
50T 2 Humalajoki Aulis Virtain Jousiampujat 669 328 341 140 141 139
50T 3 Antonios Jean-Pierre Arcus 646 330 316 135 135 140
50T 4 Simula Jouko Pohjan Jousi 677 336 341 138 130 139
50T 5 Pajunen Anssi Tapanilan Erä 660 328 332 133
50T 6 Olli Vesa Kymen Jousi 639 317 322 131
50T 7 Pekander Jouni Piili 659 336 323 131
50T 8 Lindroos Mika Äetsän Jousiampujat 597 296 301 128
50T 9 Nahkiaisoja Tuomo Pohjan Jousi 590 301 289
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
60T 1 Rytky Lauri Tornion Jousiampujat 656 326 330 137 140
60T 2 Hiltunen Lasse Pohjan Jousi 658 333 325 135 137
60T 3 Vannekari Markku Porin Jousiampujat 602 304 298 127 131
60T 4 Sumen Kari Junani Tornion Jousiampujat 604 302 302 115 130
60T 5 Ahvenainen Heimo Äetsän Jousiampujat 564 273 291
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
70T 1 Peltola Jukka Kymen Jousi 657 332 325 136 135
70T 2 Saastamoinen Olli Wilhelm Tell 613 301 312 132 127
70T 3 Alava Jyrki Äetsän Jousiampujat 626 317 309 122 132
70T 4 Arbelius Teuvo Oulun Jousimiehet 609 293 316 117 127
70T 5 Rautio Hannu Sinisulat 607 309 298
70T 6 Arffman Veikko Sakari Inarinjärven Jouset 580 288 292
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
N50V 1 Wirkkala Elisa Oulun Jousimiehet 557 276 281 6
N50V 2 Laurila Aila Vaasan Diana-57 400 207 193 6 0
N50V 2 Kaartinen Sari Oulun Jousimiehet 412 211 201 4
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
50V 1 Viitanen Timo Kurikan Ryhti 565 286 279 6 6 6
50V 2 Aho Vesa Pohjan Jousi 590 299 291 6 2
50V 3 Kyrö Tarmo Inarinjärven Jouset 460 243 217 6 2 7
50V 4 Hepola Esa Pohjan Jousi 558 277 281 6 2 1
50V 5 Rauhala Timo Inarinjärven Jouset 537 267 270 4
50V 6 Alakylmänen Matti Järvenpään Jousiampujat 564 286 278 2
50V 7 Vierikko Lassi Länsirajan Jousiampujat 375 187 188 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
60V 1 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 551 284 267 6 6
60V 2 Olkkonen Arto Jyväs-Sulka 494 246 248 6 2
60V 3 Korpi Mauri Teuvan Jousiampujat 450 235 215 0 6
60V 4 Åman Mauri Länsirajan Jousiampujat 303 146 157 0 4
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/8 1/4 semi finaali
70V 1 Haikonen Arimo Vaasan Diana-57 493 249 244 6 6
70V 2 Laurila Olavi Vaasan Diana-57 497 235 262 4 4
70V 3 Ojala Jouko Pohjan Jousi 466 249 217 4 6
70V 4 Hotti Juhani Lapin Jousi 395 205 190 2 4

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2
Teamsentäh 1 Oulaisten Sulka Vikström P. Vikström M. Soppela M. Oulaisten Sulka 1760 616 589
Teamsentäh 2 Artemis Witick F. Hietanen H. Koskinen K. Artemis 1679 505 558
Teamsentäh 3 Pohjan Jousi Myllylahti S. Aho T. Seppälä S. Pohjan Jousi 1679 558 551
Teamsentäh 4 Kymen Jousi Laakso A. Nevalainen J. Tarhala V. Kymen Jousi 1639 536 547
Teamsentäh 5 Puijon Jousi Issakainen H. Litmanen R. Martikainen P. Puijon Jousi 1629 532 517
Teamsentäh 6 Achilles Biskop-Grahn A. Kiviniemi M. Pienimäki A. Achilles 1629 557 568
Teamsental 1 Pohjan Jousi Hiltunen L. Simula J. Simula R. Pohjan Jousi 1986 658 677
Teamsental 2 Tornion Jousiampujat Rytky M. Rytky L. Sumen K. Tornion Jousiampujat 1891 631 656