SM-tauluammunta, Juniorit Kemi

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
11 1 Niskanen Mikko Aleksi Iitin Jousiampujat 675 338 337 6 6
11 2 Kuusisto Eelis Oulun Jousimiehet 647 328 319 7 4
11 3 Penttinen Lauri Teuvan Jousiampujat 631 305 326 0 6
11 4 Aula Sanni Tornion Jousiampujat 649 318 331 1 4
11 5 Väinämö Urho Pohjan Jousi 614 303 311
11 6 Kuusela-Opas Inka Kurikan Ryhti 540 277 263
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
13 1 Penttinen Ville Teuvan Jousiampujat 659 331 328 6 7 7
13 2 Limingoja Inka Pohjan Jousi 663 330 333 5 6 3
13 3 Petäjä Aleksi Robin Hood 660 333 327 6 3 6
13 4 Lampinen Miiko Teuvan Jousiampujat 624 305 319 6 0 2
13 5 Lassila Milja Pohjan Jousi 560 269 291 2
13 6 Kuusela-Opas Tuuli Kurikan Ryhti 606 315 291 2
13 7 Auvinen Juuso Pohjan Jousi 537 265 272 1
13 9 Seppälä Eelis Pohjan Jousi 531 268 263
13 12 Kivinen Arttu Kurikan Ryhti 443 218 225
13 13 Niemenmaa Aapeli Pohjan Jousi 406 195 211
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
T15 1 Ojala Milja Porin Jousiampujat 623 308 315 6 6
T15 2 Kaari Emilia Teuvan Jousiampujat 630 314 316 6 4
T15 3 Ojala Meri Porin Jousiampujat 594 298 296 2 7
T15 4 Kujari Aino Arcus 576 296 280 2 3
T15 5 Niemi Inkeri Vaasan Diana-57 503 236 267
T15 6 Matinlassi Suvi Pohjan Jousi 473 243 230
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
15 1 Vähälummukka Eetu Oulun Jousimiehet 602 300 302
15 2 Kormano Luukas Teuvan Jousiampujat 585 303 282
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
T17 1 Helin Susanna Arcus 584 294 290 6
T17 2 Mäkiranta Ella Vaasan Diana-57 494 246 248 6 0
T17 3 Smeds Ylva Vaasan Diana-57 541 272 269 4 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
17 1 Ruuskanen Niilo Juhani Puijon Jousi 636 312 324 6 6
17 2 Vuorinen Verne Robin Hood 610 308 302 7 0
17 3 Petäjä Niko Robin Hood 564 288 276 1 6
17 4 Salminen Jaakko Vaasan Diana-57 490 244 246 2 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
N20 1 Horto Hanne Piili 508 248 260
N20 2 Eerola Milla Piili 482 217 265
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
20 1 Mäki-Paavola Eetu Mikael Kurikan Ryhti 603 301 302
20 2 Leikkola Markus Jousi-Jussit 584 303 281
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
13T 1 Riippi Joonas Teuvan Jousiampujat 652 331 321
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
15T 1 Montonen Janne Koillis-Savon Sulka 658 332 326
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
T17T 1 Mäkelä Noora Äetsän Jousiampujat 339 179 160
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
17T 1 Törölä Roni Tapanilan Erä 656 330 326
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
20T 1 Jäärni Aleksi Pohjan Jousi 660 334 326
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
11V 1 Korkalainen Eetu Koillis-Savon Sulka 609 296 313 7
11V 2 Korhonen Aarni Koillis-Savon Sulka 605 303 302 7 3
11V 3 Korhonen Oskari Koillis-Savon Sulka 524 259 265 1 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
13V 1 Portti Viivi Inarinjärven Jouset 536 274 262
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
T15V 1 Rahkonen Johanna Himangan Roima 483 231 252
T15V 2 Kurikkala Netta Himangan Roima 239 138 101
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
17V 1 Runsala Kim Teuvan Jousiampujat 427 188 239

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 semi finaali
Mixed13 2 Pohjan Jousi Lassila M. Auvinen J. . Pohjan Jousi 1097 560 537 0
Mixed13 4 Kurikan Ryhti Kuusela-Opas I. Kivinen A. . Kurikan Ryhti 1049 606 443 0 0