SM-tauluammunta, yleiset luokat Kemi

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
Y 1 Sistonen Antero Sherwoodin Iloiset Veikot 627 313 314 6 6 6 7 6
Y 2 Pyylampi Tero Tampereen Jousiampujat 651 330 321 6 6 6 6 4
Y 3 Tekoniemi Antti Tampereen Jousiampujat 661 333 328 7 6 7 2 6
Y 4 Mäenpää Eero Porin Jousiampujat 605 300 305 6 7 7 3 0
Y 5 Nikkanen Markus Achilles 654 330 324 6 6 4
Y 6 Vikström Antti Oulun Jousimiehet 657 330 327 6 6 3
Y 7 Ronkanen Sampo Matias Tapanilan Erä 612 305 307 6 6 1
Y 8 Näsänen Arto Achilles 600 295 305 6 6 0
Y 9 Vikström Pentti Oulaisten Sulka 613 312 301 6 0
Y 9 Piippo Samuli Oulun Jousimiehet 647 329 318 6 5
Y 9 Ronkanen Perttu Kymen Jousi 602 300 302 6 4
Y 9 Markkanen Jari Pohjan Jousi 577 279 298 6 2
Y 9 Aartola Jouni Lapin Jousi 570 295 275 6 0
Y 9 Hatava Matti Tampereen Jousiampujat 624 307 317 6 3
Y 13 Mäki-Paavola Eetu Mikael Kurikan Ryhti 598 297 301
Y 15 Koskinen Kari Artemis 592 298 294
Y 16 Leikkola Markus Jousi-Jussit 579 288 291
Y 17 Pietikäinen Antti Tampereen Jousiampujat 532 270 262 0
Y 17 Siurumaa Juha Pohjan Jousi 542 281 261 5
Y 17 Kallatsa Jukka Lapin Jousi 546 285 261 4
Y 17 Smolander Lauri Pohjan Jousi 528 268 260 0
Y 17 Hepola Jaakko Pohjan Jousi 596 292 304 3
Y 17 Suontaka Pasi Tampereen Jousiampujat 514 262 252 1
Y 19 Vähälummukka Eetu Oulun Jousimiehet 563 275 288
Y 20 Rannikko Seppo Juhani Lapin Jousi 561 287 274
Y 22 Seppälä Sakari Pohjan Jousi 546 267 279
Y 24 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 538 280 258
Y 27 Aho Tuomo Pohjan Jousi 524 275 249
Y 28 Polo Esa Oulun Jousimiehet 522 255 267
Y 29 Nuuttila Arto Lahden Vasama 519 267 252
Y 30 Suomalainen Marko Länsirajan Jousiampujat 517 268 249
Y 31 Lehtomäki Esa Jyväs-Sulka 515 250 265
Y 33 Aula Ari Tornion Jousiampujat 510 247 263
Y 34 Varesvuo Esko Jyväs-Sulka 502 249 253
Y 35 Ritvanen Timo Jyväs-Sulka 464 234 230
Y 36 Hietamäki Ville Vaasan Diana-57 389 209 180
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
N 1 Kuoppa Taru Sherwoodin Iloiset Veikot 620 311 309 6 7 6 6
N 2 Lassila Ida-Lotta Amarco 558 296 262 6 7 6 0
N 3 Tukiainen Iida Wilhelm Tell 582 300 282 6 6 4 6
N 4 Tolsa Riitta Piili 561 279 282 6 6 0 2
N 5 Ruuskanen Aleksandra Sherwoodin Iloiset Veikot 569 280 289 6 4
N 6 Nisula Satu Amarco 544 285 259 3
N 7 Kukkohovi Heli Oulun Jousimiehet 616 307 309 6 3
N 8 Vikström Marjo Oulaisten Sulka 560 276 284 6 6 6 6
N 9 Nissinen Tiina Koillis-Savon Sulka 495 256 239 2
N 9 Helin Johanna Arcus 495 262 233 0
N 9 Bottinelli Gajane Tapanilan Erä 534 262 272 5
N 9 Matikainen Kristiina Elina Sherwoodin Iloiset Veikot 545 275 270 0
N 9 Perälä Laura Jousi-Jussit 536 268 268 4
N 13 Helin Susanna Arcus 504 254 250 4
N 16 Eerola Milla Piili 491 245 246
N 17 Horto Hanne Piili 455 249 206
N 18 Witick Fatima Artemis 387 198 189
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
YT 1 Peltoniemi Antti Robin Hood 677 341 336 137 135 135 139 139
YT 2 Laine Jere Tornion Jousiampujat 681 340 341 130 143 135 136 139
YT 3 Kangasmäki Arto Simo Matias Jyväs-Sulka 672 336 336 138 139 139 134 139
YT 4 Forsberg Jere Tapanilan Erä 683 346 337 138 140 134 131
YT 5 Rutonen Mika Tapani Varkauden Jousiampujat 671 341 330 136 134 137
YT 6 Juutilainen Mikko Juhani Wilhelm Tell 699 349 350 136 135
YT 7 Loitokari Pekka Riihi-Jouset 681 339 342 136 136 133
YT 8 Lehtonen Kaj Porin Jousiampujat 660 328 332 132 136 128
YT 9 Laakso Tuomo Riihi-Jouset 666 334 332 134 139
YT 9 Toivanen Vili Tapanilan Erä 681 343 338 128 134
YT 9 Tella Matti Robin Hood 688 342 346 136
YT 9 Lammi Mikko Wilhelm Tell 672 337 335 131 127
YT 9 Hautamäki Juho Pohjan Jousi 672 337 335 138 137
YT 13 Jäärni Aleksi Pohjan Jousi 666 332 334
YT 15 Simula Rauno Pohjan Jousi 662 333 329
YT 16 Pajunen Anssi Tapanilan Erä 661 334 327
YT 17 Simula Jouko Pohjan Jousi 661 323 338
YT 17 Nevalainen Vesa-Ville Oulun Jousimiehet 650 322 328 123
YT 17 Nissinen Juha Koillis-Savon Sulka 631 318 313 96
YT 17 Helske Kalle Pohjan Jousi 597 297 300 124
YT 17 Lammela Marko Oulun Jousimiehet 662 329 333 123
YT 19 Pekander Jouni Piili 660 338 322
YT 20 Alava Jyrki Äetsän Jousiampujat 654 332 322
YT 21 Rytky Lauri Tornion Jousiampujat 654 331 323
YT 23 Hiltunen Lasse Pohjan Jousi 649 327 322
YT 24 Törölä Roni Tapanilan Erä 647 329 318
YT 25 Montonen Janne Koillis-Savon Sulka 635 323 312
YT 27 Vannekari Markku Porin Jousiampujat 631 315 316
YT 29 Sumen Kari Junani Tornion Jousiampujat 581 286 295
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
NT 1 Raunio Heli Arcus 661 335 326 130 127
NT 2 Lantee Anne Robin Hood 652 330 322 128 121
NT 3 Ketelä Tuula Vaasan Diana-57 615 311 304 122 130
NT 4 Rytky Merja Tornion Jousiampujat 626 315 311 119 129
NT 5 Pölkki Annika Robin Hood 604 308 296
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
YV 1 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 592 298 294 6 6 6
YV 2 Kyrö Tarmo Inarinjärven Jouset 538 276 262 6 6 6 2
YV 3 Hepola Esa Pohjan Jousi 562 268 294 6 6 4 6
YV 4 Taikina-aho Antero Inarinjärven Jouset 556 287 269 6 2 4
YV 5 Kinnunen Asko Arcus 590 289 301 6 4
YV 6 Kalliosalo Kari Pohjan Jousi 537 269 268 6 2
YV 7 Aho Vesa Pohjan Jousi 591 295 296 0
YV 8 Viitanen Timo Kurikan Ryhti 570 292 278 6 0
YV 9 Alakylmänen Matti Järvenpään Jousiampujat 514 264 250 0
YV 10 Kotikangas Antti Inarinjärven Jouset 476 224 252 0
YV 11 Kotikangas Markku Inarinjärven Jouset 516 251 265 2
YV 12 Olkkonen Arto Jyväs-Sulka 443 242 201 4
YV 13 Rauhala Timo Inarinjärven Jouset 520 261 259 2
YV 14 Vierikko Lassi Länsirajan Jousiampujat 425 215 210
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
NV 1 Wirkkala Elisa Oulun Jousimiehet 567 284 283 6 6
NV 2 Kaartinen Sari Oulun Jousimiehet 449 228 221 4 0
NV 3 Haapala Virpi Pohjan Jousi 507 241 266 2 6
NV 4 Vanker Heidi Kurikan Ryhti 194 96 98 0 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
YI 1 Jokinen Jarkko Puijon Jousi 341 167 174

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 70m/1 70m/2 1/4 semi finaali
TeamY 1 Oulun Jousimiehet Piippo S. Kukkohovi H. Vikström A. Oulun Jousimiehet 1920 647 616 4 5 5
TeamY 2 Tampereen Jousiampujat Hatava M. Pyylampi T. Tekoniemi A. Tampereen Jousiampujat 1936 624 651 6 6 4
TeamY 3 Sherwoodin Iloiset Veikot Kuoppa T. Ruuskanen A. Sistonen A. Sherwoodin Iloiset Veikot 1816 620 569 5 1 6
TeamY 4 Pohjan Jousi Hepola J. Markkanen J. Rannikko S. Pohjan Jousi 1719 596 577 5 0 0
TeamY 6 Jousi-Jussit Perälä L. Kuivalainen P. Seppälä S. Jousi-Jussit 1653 536 538 1
TeamY 7 Jyväs-Sulka Lehtomäki E. Ritvanen T. Varesvuo E. Jyväs-Sulka 1481 515 464 0
TeamY 8 Piili Eerola M. Horto H. Tolsa R. Piili 1507 491 455 0
TeamYT 1 Robin Hood Peltoniemi A. Forsberg J. Tella M. Robin Hood 2048 677 683 228 220
TeamYT 2 Pohjan Jousi Hautamäki J. Jäärni A. Simula R. Pohjan Jousi 2000 672 666 223 221 211
TeamYT 3 Riihi-Jouset Laakso T. Loitokari P. Pajunen A. Riihi-Jouset 2008 666 681 218 213
TeamYT 4 Tornion Jousiampujat Laine J. Rytky L. Sumen K. Tornion Jousiampujat 1961 681 626 205 198 207
TeamYT 5 Pohjan Jousi (2) Helske K. Hiltunen L. Simula J. Pohjan Jousi 1907 597 649 203
TeamYT 6 Porin Jousiampujat Alava J. Lehtonen K. Vannekari M. Porin Jousiampujat 1945 654 660 202