Riihi-Jouset Super Weekend osa 1

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
Y 1 Mäenpää Eero Porin Jousiampujat 576 286 290
Y 2 Ronkanen Sampo Matias Tapanilan Erä 568 282 286
Y 3 Pyylampi Tero Tampereen Jousiampujat 558 276 282
Y 4 Kivilo Karl Viro 549 266 283
Y 5 Kalli Hannu Piili 538 276 262
Y 6 Raita Riku Iitin Jousiampujat 523 269 254
Y 7 Leijala Aku Veikkolan Veikot 487 249 238
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
N 1 Lilienthal Triinu Viro 570 285 285
N 2 Horto Hanne Piili 545 271 274
N 3 Matikainen Kristiina Elina Sherwoodin Iloiset Veikot 541 270 271
N 4 Lassila Ida-Lotta Amarco 540 271 269
N 5 Jaakonsaari Aurora Tapanilan Erä 533 275 258
N 6 Leivonen Sanna Ascella 523 265 258
N 7 Loukusa Eeva Wilhelm Tell 499 246 253
N 8 Eerola Milla Piili 487 248 239
N 9 Koivisto Saara Nuoli-Haukat 456 238 218
N 10 Haakana Siiri Piili 441 222 219
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
11 1 Karlström Anton Artemis 513 255 258
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
15 1 Kaari Emilia Teuvan Jousiampujat 544 274 270
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
17 1 Schrader Leo Robin Hood 534 265 269
17 2 Petäjä Niko Robin Hood 511 254 257
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
N50 1 Huikari-Roivas Kirsi Iitin Jousiampujat 524 259 265
N50 2 Aho Johanna Tapanilan Erä 482 256 226
N50 3 Witick Fatima Artemis 451 221 230
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
50 1 Nuuttila Arto Lahden Vasama 534 270 264
50 2 Koskinen Kari Artemis 523 246 277
50 3 Nouko Mika Ilvesnuoli 521 258 263
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
60 1 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 535 276 259
60 2 Laakso Arto Kymen Jousi 528 267 261
60 3 Larm Kari Ilvesnuoli 523 258 265
60 4 Nevalainen Hannu Riihi-Jouset 503 263 240
60 5 Nevalainen Jukka Kymen Jousi 481 245 236
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
70 1 Inkeri Pirkko Wilhelm Tell 496 246 250
70 2 Inkeri Jukka Wilhelm Tell 485 241 244
70 3 Lyytikäinen Seppo Iitin Jousiampujat 412 199 213
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
YT 1 Juutilainen Mikko Juhani Wilhelm Tell 585 292 293
YT 2 Loitokari Pekka Riihi-Jouset 582 289 293
YT 3 Ressar Evert Viro 579 290 289
YT 3 Rutonen Mika Tapani Varkauden Jousiampujat 579 287 292
YT 5 Kangasmäki Arto Simo Matias Jyväs-Sulka 576 288 288
YT 5 Tella Matti Robin Hood 576 286 290
YT 7 Salomaa Ahti Wilhelm Tell 575 288 287
YT 8 Laakso Tuomo Riihi-Jouset 572 286 286
YT 9 Wahlroos Mikael Robin Hood 570 283 287
YT 10 Nikander Lauri Riihi-Jouset 569 285 284
YT 11 Lantee Anne Robin Hood 568 284 284
YT 12 Nisula Satu Amarco 567 285 282
YT 13 Ollila Jaana Riihi-Jouset 563 277 286
YT 14 Laaksonen Timo Riihi-Jouset 560 280 280
YT 15 Lindström Patrik Riihi-Jouset 557 277 280
YT 16 Ahlgren Ville Kurikan Ryhti 552 278 274
YT 17 Gardemeister Johanna Kymen Jousi 543 268 275
YT 18 Pasanen Jukka Ascella 539 288 251
YT 19 Uusitupa Jonne Tampereen Jousiampujat 522 261 261
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
50T 1 Järvenpää Marko Riihi-Jouset 576 288 288
50T 2 Pajunen Anssi Riihi-Jouset 571 285 286
50T 3 Ollila Marko Riihi-Jouset 569 284 285
50T 4 Olli Vesa Kymen Jousi 569 285 284
50T 5 Vainio Reima Sinisulat 562 283 279
50T 6 Jalkanen Satu Länsirajan Jousiampujat 540 269 271
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
70T 1 Rautio Hannu Sinisulat 545 273 272
70T 2 Julkunen Risto Lahden Vasama 541 263 278
70T 3 Korhonen Seppo Lahden Vasama 535 269 266
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
YV 1 Jälkö Petri Falcon 520 258 262
YV 2 Kinnunen Asko Arcus 515 252 263
YV 3 Viitanen Timo Kurikan Ryhti 500 246 254
YV 4 Raivio Pertti Robin Hood 499 249 250
YV 5 Viljanen Anne Wilhelm Tell 495 239 256
YV 6 Andersson Riku Wilhelm Tell 486 243 243
YV 7 Mattsson Oskar Sinisulat 478 240 238
YV 8 Roini Markku Robin Hood 477 236 241
YV 9 Kiviniemi Pasi Nuoli-Haukat 453 239 214
YV 10 Vollar Jessica Järvenpään Jousiampujat 437 211 226
YV 11 Makkonen Susanna Sinisulat 436 228 208
YV 12 Eerikäinen Mikko Lahden Vasama 414 211 203
YV 13 Mustonen Veli-Pekka Wilhelm Tell 394 198 196
YV 14 Andström Kirsi Wilhelm Tell 389 188 201
YV 15 Korhonen Markus Kristian Ascella 384 195 189
YV 16 Harjunpää Päivi Äetsän Jousiampujat 379 184 195
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
YLB 1 Jalkanen Pekka Länsirajan Jousiampujat 441 220 221
YLB 2 Helmiö Ari Robin Hood 384 201 183
YLB 3 Juvani Juha Eero Saimaan Jousi 369 197 172