Itsenäisyyspäiväkilpailut

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
Y 1 Tekoniemi Antti Vaasan Diana-57 586 292 294 6 6
Y 2 Lindroos Tero Vaasan Diana-57 546 280 266 6 2
Y 3 Häggman Viktor Vaasan Diana-57 539 269 270 6 2 7
Y 4 Kukkohovi Heli Oulun Jousimiehet 545 276 269 6 0 3
Y 5 Kuivalainen Pentti Jousi-Jussit 542 274 268 4
Y 6 Lehtinen Matti Kalervo Himangan Roima 511 266 245 2
Y 7 Laurila Pentti Vaasan Diana-57 176 176 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N 1 Biskop-Grahn Ann-Charlotte Achilles 554 279 275 6 7
N 2 Tuokkola Mirjam Teuvan Jousiampujat 542 261 281 6 1
N 3 Kiviniemi Ulla-Maija Achilles 532 271 261 4 6
N 4 Uitto Sari Vaasan Diana-57 500 250 250 0 2
N 5 Kiviniemi Venla Achilles 473 233 240
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
11 1 Smeds Ylva Vaasan Diana-57 501 251 250
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
13 1 Panttila Miska Kurikan Ryhti 526 250 276 6 6
13 2 Holm Hugo Vaasan Diana-57 516 253 263 7 2
13 3 Penttinen Kalle Teuvan Jousiampujat 500 242 258 5 6
13 4 Leppänen Wenla Vaasan Diana-57 432 210 222 0 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15 1 Smeds Oskar Vaasan Diana-57 565 284 281 6 6 6
15 2 Mäki-Paavola Eetu Mikael Kurikan Ryhti 560 277 283 6 6 0
15 3 Lehtomäki Hanna Vaasan Diana-57 541 273 268 6 2 6
15 4 Höglund Dominik Vaasan Diana-57 513 258 255 6 0 2
15 5 Koivisto Jasmin Vaasan Diana-57 511 257 254 0
15 6 Ketelä Tommi Vaasan Diana-57 505 252 253 0
15 7 Huhtanen Marja Kurikan Ryhti 473 252 221 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17 1 Lillvik Jonatan Achilles 452 224 228
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N50 1 Vainionpää Raili Kurikan Ryhti 337 163 174
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
50 1 Tuokkola Rauno Kurikan Ryhti 514 250 264
50 2 Harjunpää Isto Äetsän Jousiampujat 511 251 260
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
60 1 Myllykangas Teuvo Achilles 478 246 232 6 6
60 2 Haapaniemi Matti Achilles 466 231 235 6 2
60 3 Kankaanpää Heikki Kurikan Ryhti 495 249 246 0 6
60 4 Pienimäki Antti Achilles 496 251 245 4 0
60 5 Vainionpää Elias Kurikan Ryhti 443 218 225
60 6 Mäki-Leppilampi Aarno Achilles 442 222 220
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YT 1 Kiviniemi Ari-Pekka Achilles 575 285 290 144 148
YT 2 Mäki Jyrki Tapio Jousi-Jussit 560 277 283 137 141
YT 3 Mäki Juuso Jousi-Jussit 569 281 288 136 139
YT 4 Lehtiniemi Jari Kurikan Ryhti 556 280 276 134 133
YT 5 Pylkkä Juha Vaasan Diana-57 552 275 277
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YV 1 Leskinen Timo Vaasan Diana-57 556 276 280 6 6
YV 2 Laurila Aila Vaasan Diana-57 459 233 226 0 0
YV 3 Laurila Olavi Vaasan Diana-57 424 221 203 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
11V 1 Järnefelt Matias Vaasan Diana-57 450 234 216

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
TeamY 1 Diana-57 Tekoniemi A. Häggman V. Lindroos T. Vaasan Diana-57 1664 841 823
TeamN 1 ACH Biskop-Grahn A. Kiviniemi V. Kiviniemi U. Achilles 1559 783 776
Team15 1 Diana-57 Smeds O. Lehtomäki H. Höglund D. Vaasan Diana-57 1619 815 804
TeamY60 1 ACH Pienimäki A. Myllykangas T. Haapaniemi M. Achilles 1440 728 712
TeamYV 1 Diana-57 Leskinen T. Laurila A. Laurila O. Vaasan Diana-57 1439 730 709