Kemi-kisa/Jari Lipponen Open

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
Y 1 Piippo Samuli Oulun Jousimiehet 557 277 280 6 7 6
Y 2 Jäärni Aleksi Tornion Jousiampujat 548 271 277 6 6 0
Y 3 Vikström Antti Oulun Jousimiehet 557 276 281 7 3 6
Y 4 Hautamäki Juho Pohjan Jousi 558 283 275 7 4 4
Y 5 Hepola Jaakko Pohjan Jousi 543 278 265 4
Y 6 Aho Akseli Pohjan Jousi 501 242 259 3
Y 7 Aho Tuomo Pohjan Jousi 511 262 249 2
Y 8 Markkanen Jari Pohjan Jousi 513 257 256 1
Y 9 Suomalainen Marko Länsirajan Jousiampujat 489 238 251
Y 10 Rousu Sakari Länsirajan Jousiampujat 454 242 212
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N 1 Rytky Johanna Tornion Jousiampujat 541 270 271 6
N 2 Pyörre Päivi Pohjan Jousi 514 249 265 6 2
N 3 Aho Maria Pohjan Jousi 514 260 254 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15 1 Kostiander Senja Emilia Pohjan Jousi 502 248 254 6 6
15 2 Smolander Lauri Pohjan Jousi 550 274 276 5
15 3 Hovila Juho Antero Himangan Roima 518 264 254 4
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17 1 Pöyhtäri Rasmus Antti Matias Himangan Roima 483 238 245
17 2 Nikkari Janne Himangan Roima 445 219 226
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
50 1 Myllylahti Sirpa Pohjan Jousi 522 260 262 7 6
50 2 Möttönen Juhani Oulaisten Sulka 512 250 262 6 2
50 3 Soppela Mikael Oulaisten Sulka 501 253 248 1 6
50 4 Nahkiaisoja Tuomo Pohjan Jousi 514 261 253 5 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
60 1 Leino Jussi Pohjan Jousi 537 269 268 6 6 6
60 2 Valtonen Jouni Kajaanin Jousiampujat 499 247 252 6 6 2
60 3 Kourula Tuire Pohjan Jousi 501 245 256 7 0 6
60 4 Simanainen Jarmo Pohjan Jousi 538 273 265 6 0 5
60 5 Färm Erkki Oulaisten Sulka 498 257 241 5
60 6 Pentinsaari Pekka Oulun Jousimiehet 486 251 235 3
60 7 Myllykangas Teuvo Achilles 456 236 220 0
60 8 Heikkinen Esko Himangan Roima 441 222 219 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
70 1 Kinnunen Markku Pohjan Jousi 490 249 241
70 2 Kärkkäinen Teuvo Pohjan Jousi 413 202 211
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YT 1 Simula Jouko Pohjan Jousi 574 287 287 141 145 146
YT 2 Kokkoniemi Seppo Oulun Jousimiehet 575 286 289 145 144 140
YT 3 Kärkkäinen Tiina Oulun Jousimiehet 568 283 285 146 144 143
YT 4 Rytky Lauri Tornion Jousiampujat 572 283 289 144 142 141
YT 5 Simula Rauno Pohjan Jousi 567 282 285 143
YT 6 Kokkila Lauri Tornion Jousiampujat 566 282 284 141
YT 7 Hiltunen Lasse Pohjan Jousi 568 284 284 140
YT 8 Tamminen Eero Pohjan Jousi 558 275 283 139
YT 9 Nevalainen Vesa-Ville Oulun Jousimiehet 552 276 276
YT 10 LEHTINEN VALTTERI JANNE Himangan Roima 545 274 271
YT 11 Heikurainen Aleksi Länsirajan Jousiampujat 544 270 274
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
YV 1 Aho Vesa Pohjan Jousi 535 265 270 6 6 6
YV 2 Hepola Esa Pohjan Jousi 473 246 227 6 6 0
YV 3 Keränen Matias Pohjan Jousi 459 222 237 7 2 6
YV 4 Jalkanen Pekka Länsirajan Jousiampujat 445 224 221 7 0 0
YV 5 Aho Anssi Pohjan Jousi 408 188 220 4
YV 6 Hotti Juhani Lapin Jousi 414 209 205 1
YV 7 Vierikko Lassi Länsirajan Jousiampujat 415 196 219 1
YV 8 Kaartinen Sari Oulun Jousimiehet 390 194 196 0
YV 9 Åman Mauri Lapin Jousi 376 180 196
YV 10 Jääskeläinen Katariina Lapin Jousi 280 140 140

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
TeamY 1 Pohjan Jousi Hautamäki J. Hepola J. Markkanen J. Pohjan Jousi 1614 558 543
TeamY60 1 Pohjan Jousi Leino J. Kourula T. Simanainen J. Pohjan Jousi 1576 537 501
TeamYT 1 Pohjan Jousi Simula J. Hiltunen L. Simula R. Pohjan Jousi 1709 574 568
TeamYT 2 Oulun Jousimiehet Kokkoniemi S. Nevalainen V. Kärkkäinen T. Oulun Jousimiehet 1695 575 552
TeamYV 1 Pohjan Jousi Aho V. Hepola E. Keränen M. Pohjan Jousi 1467 535 473
TeamYV 2 Lapin Jousi Hotti J. Åman M. Jääskeläinen K. Lapin Jousi 1070 414 376