Seniorien SM-kilpailut 18m

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
N50 1 Myllylahti Sirpa Pohjan Jousi 540 270 270 6 6
N50 2 Wirkkala Elisa Oulun Jousimiehet 552 270 282 6 4
N50 3 Saarikangas Soili Jousi-Jussit 516 261 255 0 6
N50 4 Huikari-Roivas Kirsi Iitin Jousiampujat 531 261 270 0 0
N50 5 Mattila Minna Oulaisten Sulka 482 237 245
N50 6 Suojoki Jaana Kaarina Jousi-Jussit 427 214 213
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
50 1 Hartikainen Pekka Lapin Jousi 530 263 267 6 7 7
50 2 Laakso Arto Riihi-Jouset 537 277 260 6 7 1
50 3 Nahkiaisoja Tuomo Pohjan Jousi 492 244 248 6 3 6
50 4 Lehtinen Matti Kalervo Himangan Roima 501 242 259 6 3 4
50 5 Soppela Mikael Oulaisten Sulka 488 251 237 5
50 6 Harjunpää Isto Äetsän Jousiampujat 467 235 232 4
50 7 Möttönen Juhani Oulaisten Sulka 493 238 255 4
50 8 Kuitunen Seppo Riihi-Jouset 520 261 259 2
50 9 Rossi Hannu Äetsän Jousiampujat 464 223 241
50 10 Manninen Erkki Pyhäjärven Pohti 456 227 229
50 11 Tuokkola Rauno Kurikan Ryhti 453 222 231
50 12 Roivas Antero Iitin Jousiampujat 447 221 226
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
N60 1 Kourula Tuire Pohjan Jousi 523 258 265 6 6
N60 2 Lehto Arja Iitin Jousiampujat 536 268 268 6 4
N60 3 Inkeri Pirkko Wilhelm Tell 496 253 243 0 6
N60 4 Holappa Irma Pyhäjärven Pohti 501 246 255 4 4
N60 5 Paakkolanvaara Irma Achilles 384 186 198
N60 6 Pollari Kerttu Jousi-Jussit 263 122 141
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
60 1 Nevalainen Hannu Riihi-Jouset 541 275 266 6 6 6 6
60 2 Valkama Juha Tampereen Jousiampujat 517 253 264 6 7 6 2
60 3 Leino Jussi Pohjan Jousi 551 280 271 6 6 2 6
60 4 Pollari Seppo Jousi-Jussit 507 261 246 6 6 2 2
60 5 Simanainen Jarmo Pohjan Jousi 523 266 257 7 3
60 6 Leino Ilmo Jousi-Jussit 536 263 273 7 0
60 7 Tuononen Pekka Koillis-Savon Sulka 500 264 236 7 0
60 8 Pennanen Reijo Pyhäjärven Pohti 506 254 252 6 0
60 9 Inkeri Jukka Wilhelm Tell 492 247 245 2
60 9 Kankaanpää Heikki Kurikan Ryhti 462 231 231 2
60 9 Myllykangas Teuvo Achilles 440 225 215 0
60 9 Närä Tapani Pohjan Jousi 475 234 241 2
60 9 Pienimäki Antti Achilles 454 221 233 3
60 9 Vainionpää Elias Kurikan Ryhti 443 226 217 0
60 9 Hallenberg Ilkka Järvenpään Jousiampujat 452 225 227 1
60 9 Haapaniemi Matti Achilles 498 247 251 0
60 17 Isopahkala Veijo Achilles 436 224 212
60 18 Rinne Veikko Jousi-Jussit 414 191 223
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
70 1 Färm Erkki Oulaisten Sulka 520 268 252 6 6 7
70 2 Norha Kari Arcus 501 255 246 6 6 1
70 3 Pentinsaari Pekka Oulun Jousimiehet 490 248 242 6 0 6
70 4 Kinnunen Markku Pohjan Jousi 474 242 232 6 0 5
70 5 Rautio Toimi Lapin Jousi 440 225 215 2
70 6 Kärkkäinen Teuvo Pohjan Jousi 465 227 238 2
70 7 Mäki-Leppilampi Aarno Achilles 449 222 227 0
70 8 Raivio Kari Tapanilan Erä 461 235 226 0
70 9 Hakanen Jouko Oulun Jousimiehet 406 215 191
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
50T 1 Rytky Lauri Tornion Jousiampujat 573 286 287 141 145 144
50T 2 Simula Rauno Pohjan Jousi 568 285 283 142 146 142
50T 3 Humalajoki Aulis Virtain Jousiampujat 575 288 287 145 141 147
50T 4 Kiviniemi Ari-Pekka Achilles 576 289 287 142 141 143
50T 5 Savola Erkki Jousi-Jussit 541 273 268 141
50T 6 Petäjä Jukka Virtain Jousiampujat 563 285 278 139
50T 7 Piippo Jorma Raahen Teräs-Jouset 548 273 275 133
50T 8 Savolainen Pertti Varkauden Jousiampujat 544 274 270 131
50T 9 Lehtiniemi Jari Kurikan Ryhti 540 271 269
50T 10 Pursiainen Hannu Varkauden Jousiampujat 478 244 234
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
60T 1 Hiltunen Lasse Pohjan Jousi 558 278 280 143 139
60T 2 Ollakka Teuvo Lapin Jousi 561 285 276 140 138
60T 3 Tamminen Eero Pohjan Jousi 557 280 277 139 139
60T 4 Routamaa Hannu Äetsän Jousiampujat 556 277 279 139 139
60T 5 Ahvenainen Heimo Äetsän Jousiampujat 521 261 260
60T 6 Suopelto Mikko Virtain Jousiampujat 512 254 258
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
70T 1 Sepponen Jaakko Raahen Teräs-Jouset 564 285 279 138 142
70T 2 Julkunen Risto Lahden Vasama 566 284 282 142 140
70T 3 Arbelius Teuvo Oulun Jousimiehet 541 283 258 139 137
70T 4 Rautio Hannu Sinisulat 549 274 275 138 135
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
N50V 1 Kaartinen Sari Oulun Jousimiehet 437 211 226
N50V 2 Harjunpää Päivi Äetsän Jousiampujat 355 186 169
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
50V 1 Lautiainen Pasi Oulun Jousimiehet 433 214 219
50V 2 Vierikko Lassi Länsirajan Jousiampujat 265 145 120
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
60V 1 Ojala Jouko Lapin Jousi 454 216 238
60V 2 Åman Mauri Lapin Jousi 388 197 191
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
70V 1 Hotti Juhani Lapin Jousi 442 222 220

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2
TeamY50 1 Pohjan Jousi I Leino J. Myllylahti S. Kourula T. Pohjan Jousi 1614 551 540
TeamY50 2 Riihi-Jouset Kuitunen S. Nevalainen H. Laakso A. Riihi-Jouset 1598 520 541
TeamY50 3 Jousi-Jussit I Pollari S. Leino I. Saarikangas S. Jousi-Jussit 1559 507 536
TeamY50 4 Iitin Jousiampujat Huikari-Roivas K. Lehto A. Roivas A. Iitin Jousiampujat 1514 531 536
TeamY50 5 Sulka Färm E. Möttönen J. Soppela M. Oulaisten Sulka 1501 520 493
TeamY50 6 Pohjan Jousi II Simanainen J. Nahkiaisoja T. Närä T. Pohjan Jousi 1490 523 492
TeamY50 7 Oulun Jousimiehet Wirkkala E. Pentinsaari P. Kaartinen S. Oulun Jousimiehet 1479 552 490
TeamY50 8 Pohdin Nuolet Pennanen R. Holappa I. Manninen E. Pyhäjärven Pohti 1463 506 501
TeamY50 9 Lapin Jousi Hartikainen P. Ojala J. Hotti J. Lapin Jousi 1426 530 454
TeamY50 10 Achilles I Haapaniemi M. Mäki-Leppilampi A. Pienimäki A. Achilles 1401 498 449
TeamY50 11 Kurikan Ryhti Kankaanpää H. Tuokkola R. Vainionpää E. Kurikan Ryhti 1358 462 453
TeamY50 12 Äetsän Jousiampujat Harjunpää I. Rossi H. Harjunpää P. Äetsän Jousiampujat 1286 467 464
TeamY50 13 Achilles II Myllykangas T. Isopahkala V. Paakkolanvaara I. Achilles 1260 440 436
TeamY50 14 Jousi-Jussit II Suojoki J. Pollari K. Rinne V. Jousi-Jussit 1104 427 263
TeamY50T 1 Pohjan Jousi Hiltunen L. Tamminen E. Simula R. Pohjan Jousi 1683 558 557
TeamY50T 2 Virtain Jousiampujat Humalajoki A. Petäjä J. Suopelto M. Virtain Jousiampujat 1650 575 563