Sisäammunnan SM-kilpailut, yleiset luokat

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
Y 1 Tekoniemi Antti Vaasan Diana-57 579 289 290 6 6 6 6
Y 2 Piippo Samuli Oulun Jousimiehet 575 286 289 6 7 6 4
Y 3 Nikkanen Markus Achilles 575 285 290 6 6 6 2 6
Y 4 Hatava Matti Tampereen Jousiampujat 570 285 285 6 6 6 4 0
Y 5 Heikkinen Reko Porin Jousiampujat 560 282 278 6 6 5
Y 6 Lindroos Tero Vaasan Diana-57 565 279 286 6 6 3
Y 7 Laurila Pentti Vaasan Diana-57 546 269 277 6 6 2
Y 8 Pyylampi Tero Tampereen Jousiampujat 566 285 281 6 6 0
Y 9 Ihanus Petri Jyväs-Sulka 567 287 280 6 5
Y 9 Ekholm Pyry Robin Hood 556 276 280 6 2
Y 9 Vikström Antti Oulun Jousimiehet 574 287 287 6 5
Y 9 Mäenpää Eero Porin Jousiampujat 564 281 283 6 5
Y 9 Huhtala Juuso Arcus 575 288 287 6 2
Y 9 Tojkander Niko Iitin Jousiampujat 552 277 275 6 0
Y 9 Juusola Janne Pohjan Jousi 549 277 272 6 0
Y 9 Hepola Jaakko Pohjan Jousi 568 282 286 7 0
Y 17 Kiviniemi Marko Achilles 552 275 277 2
Y 17 Lehtinen Matti Kalervo Himangan Roima 505 238 267 0
Y 17 Aho Tuomo Pohjan Jousi 509 247 262 0
Y 17 Riikonen Esa Tapanilan Erä 525 266 259 0
Y 17 Ronkanen Sampo Matias Tapanilan Erä 536 261 275 3
Y 17 Sävel Miika Porin Jousiampujat 538 264 274 2
Y 17 Mäki-Paavola Eetu Mikael Kurikan Ryhti 539 270 269 0
Y 17 Pirttioja Ari-Pekka Himangan Roima 542 276 266 2
Y 17 Jokinen Petri Äetsän Jousiampujat 546 273 273 0
Y 17 Alanko Jukka Porin Jousiampujat 562 280 282 4
Y 17 Ronkanen Perttu Kymen Jousi 563 289 274 5
Y 17 Häggman Viktor Vaasan Diana-57 549 272 277 5
Y 17 Ratilainen Samuel Arcus 551 285 266 5
Y 17 Forsström Aku-Paavo Porin Jousiampujat 521 261 260 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
N 1 Valentini Francesca Wilhelm Tell 560 278 282 6 6 6 7
N 2 Kourula Laura Tampereen Jousiampujat 551 273 278 6 6 6 3
N 3 Tuokkola Mirjam Teuvan Jousiampujat 539 271 268 7 6 5 6
N 4 Tiitinen Meri Kajaanin Jousiampujat 556 281 275 6 7 0 0
N 5 Backman Anne Riihi-Jouset 542 275 267 6 5
N 6 Raivio Jonna Tapanilan Erä 532 259 273 6 5
N 7 Perälä Laura Jousi-Jussit 520 263 257 6 4
N 8 Kukkohovi Heli Oulun Jousimiehet 560 278 282 6 0
N 9 Huikari-Roivas Kirsi Iitin Jousiampujat 512 262 250 3
N 9 Kuoppa Taru Lahden Vasama 547 280 267 4
N 9 Kiviniemi Venla Achilles 503 243 260 0
N 9 Biskop-Grahn Ann-Charlotte Achilles 540 273 267 2
N 9 Aaltonen Anna-Sofia Matintytär Arcus 527 252 275 2
N 9 Kiviniemi Ulla-Maija Achilles 514 259 255 0
N 9 Rytky Johanna Tornion Jousiampujat 503 272 231 0
N 9 Helin Johanna Arcus 536 275 261 1
N 17 Lehto Arja Iitin Jousiampujat 496 230 266
N 18 Ketola Juuli Jousi-Jussit 493 245 248
N 19 Aho Maria Pohjan Jousi 479 234 245
N 20 Uitto Sari Vaasan Diana-57 466 246 220
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
YT 1 Kokkoniemi Seppo Oulun Jousimiehet 582 292 290 145 146 145 146
YT 2 Hautamäki Juho Pohjan Jousi 595 299 296 147 146 148 143
YT 3 Juusola Toni Pohjan Jousi 576 285 291 147 145 143 143
YT 4 Kuusisto Kimmo Vaasan Diana-57 573 283 290 146 144 141 138
YT 5 Järvenpää Marko Riihi-Jouset 578 286 292 141 146
YT 6 Juutilainen Mikko Juhani Tapanilan Erä 584 291 293 143 144
YT 7 Simula Rauno Pohjan Jousi 581 293 288 144 144
YT 8 Laine Jere Tornion Jousiampujat 576 287 289 145 142
YT 9 Pakkala Juhani Vaasan Diana-57 578 290 288 140
YT 9 Kokkila Henri Tornion Jousiampujat 571 287 284 143
YT 9 Mäki Juuso Jousi-Jussit 572 286 286 140
YT 9 Erkkilä Toni Porin Jousiampujat 572 285 287 142
YT 9 Rantanen Janne Archery Club Ulvila 573 284 289 142
YT 9 Kiviniemi Ari-Pekka Achilles 573 288 285 140
YT 9 Simula Jouko Pohjan Jousi 577 289 288 142
YT 9 Lehtonen Kaj Porin Jousiampujat 577 286 291 143
YT 17 Rytky Lauri Tornion Jousiampujat 571 283 288
YT 18 Vannekari Markku Porin Jousiampujat 569 283 286
YT 19 Mäki Jyrki Tapio Jousi-Jussit 569 284 285
YT 20 Lammela Marko Oulun Jousimiehet 569 286 283
YT 21 Loitokari Pekka Riihi-Jouset 567 286 281
YT 22 Korpihuhta Harri Riihi-Jouset 563 286 277
YT 23 Kokkila Lauri Tornion Jousiampujat 562 281 281
YT 24 Lehtiniemi Jari Kurikan Ryhti 548 274 274
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
NT 1 Lantee Anne Robin Hood 567 285 282 142 141
NT 2 Kärkkäinen Tiina Oulun Jousimiehet 571 284 287 144 139
NT 3 Saarinen Noora Oulun Jousimiehet 573 288 285 144 143
NT 4 Järvenpää Erja Riihi-Jouset 574 289 285 141 138
NT 5 Mäenpää Leila Porin Jousiampujat 546 275 271
NT 6 Ketelä Tuula Vaasan Diana-57 538 266 272
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
YV 1 Ahjokivi Pasi Tapio Tapanilan Erä 497 254 243 6 6 6
YV 2 Leskinen Timo Vaasan Diana-57 555 278 277 6 6 4
YV 3 Pihlajaniemi Raimo Kurikan Ryhti 502 247 255 6 0 7
YV 4 Raivio Pertti Robin Hood 490 251 239 6 0 3
YV 5 Kari Hannu Robin Hood 472 230 242 5
YV 6 Olkkonen Arto Jyväs-Sulka 453 223 230 2
YV 7 Hepola Esa Pohjan Jousi 457 229 228 2
YV 8 Ketelä Tapio Vaasan Diana-57 465 237 228 2
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/16 1/8 1/4 semi finaali
NV 1 Karhuneva Kaisa Järvenpään Jousiampujat 495 250 245 6 6
NV 2 Vollar Jessica Järvenpään Jousiampujat 429 200 229 6 5
NV 3 Laurila Aila Vaasan Diana-57 419 210 209 2 6
NV 4 Harjunpää Päivi Äetsän Jousiampujat 362 177 185 0 5

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/8 1/4 semi finaali
TeamY 1 TJA Hatava M. Pyylampi T. Kourula L. Tampereen Jousiampujat 841 283 283 5 5 5
TeamY 2 Arcus Huhtala J. Ratilainen S. Helin J. Arcus 834 287 278 5 5 1
TeamY 3 OJM Vikström A. Piippo S. Kukkohovi H. Oulun Jousimiehet 869 292 291 6 4 6
TeamY 4 Diana 1 Tekoniemi A. Leskinen T. Lindroos T. Vaasan Diana-57 841 292 280 5 1 2
TeamY 5 Achilles Biskop-Grahn A. Nikkanen M. Kiviniemi M. Achilles 837 291 278 3
TeamY 6 PJA Alanko J. Heikkinen R. Mäenpää E. Porin Jousiampujat 827 277 277 6 1
TeamY 7 PoJo Hepola J. Juusola J. Aho T. Pohjan Jousi 832 285 274 6 1
TeamY 8 Hi-Ro Pirttioja A. Lehtinen M. Nikkari J. Himangan Roima 754 271 257 5 0
TeamY 9 TeJa Tuokkola M. Martola J. Penttinen K. Teuvan Jousiampujat 736 278 234 3
TeamY 10 Diana 2 Häggman V. Matalamäki M. Laurila P. Vaasan Diana-57 707 244 243 2
TeamY 11 IJA Tojkander N. Huikari-Roivas K. Lehto A. Iitin Jousiampujat 730 259 253 0
TeamYT 1 OJM Kokkoniemi S. Kärkkäinen T. Saarinen N. Oulun Jousimiehet 854 287 286 234 227 225
TeamYT 2 PoJo Simula R. Simula J. Hautamäki J. Pohjan Jousi 875 296 291 229 224
TeamYT 3 PJA Lehtonen K. Erkkilä T. Vannekari M. Porin Jousiampujat 855 289 287 224 221 230
TeamYT 4 ToJa Laine J. Kokkila H. Rytky L. Tornion Jousiampujat 865 293 288 225 229
TeamYT 5 Riihi-Jouset Järvenpää M. Loitokari P. Järvenpää E. Riihi-Jouset 862 290 287 225
TeamYT 6 Diana Kuusisto K. Pakkala J. Pylkkä J. Vaasan Diana-57 856 291 290 222