Juniorien sisäammunnan SM

Henkilökohtainen kilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
11 1 Keski-Hannula Jere Vaasan Diana-57 495 241 254
11 2 Järnefelt Elias Vaasan Diana-57 251 107 144
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
13 1 Helin Susanna Arcus 561 283 278 6 6 6
13 2 Lasén Adrian Vaasan Diana-57 515 259 256 6 6 2
13 3 Penttinen Kalle Teuvan Jousiampujat 526 268 258 6 0 6
13 4 Karlsson Otto Vaasan Diana-57 501 248 253 6 0 0
13 5 Salminen Jaakko Vaasan Diana-57 501 248 253 4
13 6 Smeds Ylva Vaasan Diana-57 467 212 255 2
13 7 Leppänen Wenla Vaasan Diana-57 470 224 246 0
13 8 Uusitalo Miia Achilles 418 221 197 0
13 9 Juntunen Antti Oskari Vaasan Diana-57 331 190 141
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T15 1 Aho Lotta Järvenpään Jousiampujat 574 291 283 6 6 6
T15 2 Lehtomäki Hanna Vaasan Diana-57 565 283 282 7 6 5
T15 3 Sorsa Elina Kymen Jousi 558 277 281 6 5 6
T15 4 Ruuskanen Aleksandra Arcus 546 274 272 6 2 2
T15 5 Uusitalo Karla Viivikka Porin Jousiampujat 530 267 263 2
T15 6 Koivisto Jasmin Vaasan Diana-57 535 276 259 2
T15 7 Kostiander Senja Emilia Pohjan Jousi 530 259 271 1
T15 8 Salpaoja Cecilia Arcus 523 266 257 0
T15 9 Huhtanen Marja Kurikan Ryhti 522 259 263
T15 10 Johansson Evelina Achilles 347 258 89
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15 1 Smeds Oskar Vaasan Diana-57 564 280 284 6 6 7
15 2 Salpaoja Rasmus Arcus 530 254 276 6 6 1
15 3 Leikkola Markus Jousi-Jussit 541 268 273 6 2 6
15 4 Holm Hugo Vaasan Diana-57 535 266 269 6 2 0
15 5 Ketelä Tommi Vaasan Diana-57 540 276 264 5
15 6 Smolander Lauri Pohjan Jousi 531 265 266 5
15 7 Aho Akseli Pohjan Jousi 544 273 271 0
15 8 Panttila Miska Kurikan Ryhti 516 253 263 0
15 9 Halmekangas Mikael Achilles 252 121 131
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T17 1 Tiitinen Meri Kajaanin Jousiampujat 529 267 262 6 6
T17 2 Helin Johanna Arcus 537 269 268 6 5
T17 3 Leppänen Wilma Vaasan Diana-57 515 256 259 0 6
T17 4 Hämäläinen Iines Anna Sofia Vaasan Diana-57 477 238 239 4 2
T17 5 Smolander Mari Pohjan Jousi 492 241 251
T17 6 Yli-Torvi Juulia Himangan Roima 376 196 180
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17 1 Pöyhtäri Rasmus Antti Matias Himangan Roima 495 236 259 6 6 6
17 2 Jäärni Aleksi Tornion Jousiampujat 528 264 264 6 7 2
17 3 Mäki-Paavola Eetu Mikael Kurikan Ryhti 542 275 267 2 6
17 4 Markkanen Mortti Arcus 511 261 250 6 3 5
17 5 Nikkari Janne Himangan Roima 472 237 235 2
17 6 Lillvik Jonatan Achilles 472 230 242 2
17 7 Höglund Dominik Vaasan Diana-57 467 233 234 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
N20 1 Tuokkola Mirjam Teuvan Jousiampujat 554 276 278 6 7 7
N20 2 Aaltonen Anna-Sofia Matintytär Arcus 533 265 268 6 6 1
N20 3 Rytky Johanna Tornion Jousiampujat 523 262 261 6 3 6
N20 4 Ketola Juuli Jousi-Jussit 524 265 259 6 4 2
N20 5 Heikkilä Julianna Arcus 497 254 243 5
N20 6 Kiviniemi Venla Achilles 446 220 226 4
N20 7 Keskimäki Ida Porin Jousiampujat 473 239 234 2
N20 8 Kronqvist Sandra Achilles 356 200 156 0
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
20 1 Nikkanen Markus Achilles 567 284 283 7 6
20 2 Häggman Viktor Vaasan Diana-57 555 280 275 6 2
20 3 Mäenpää Eero Porin Jousiampujat 549 266 283 3 6
20 4 Ratilainen Samuel Arcus 560 281 279 2 0
20 5 Koivisto Oliver Johannes Vaasan Diana-57 543 262 281
20 6 Tolppi Aleksi Länsirajan Jousiampujat 272 129 143
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15T 1 Kokkila Lauri Tornion Jousiampujat 570 285 285
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
20T 1 Laine Jere Tornion Jousiampujat 562 282 280 143 145
20T 2 Juusola Toni Pohjan Jousi 592 297 295 145 141
20T 3 Saarinen Noora Oulun Jousimiehet 569 283 286 141 142
20T 4 Laine Tuomas Tornion Jousiampujat 555 278 277 135 139
20T 5 Witick Patrick Achilles 527 258 269
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
13V 1 Järnefelt Matias Vaasan Diana-57 440 219 221
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
T15V 1 Miia Tuura Himangan Roima 315 144 171
T15V 2 Finnilä Oona Himangan Roima 198 116 82
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
15V 1 Posti Paavo Jousi-Jussit 496 248 248
15V 2 Piikkilä Ville Teuvan Jousiampujat 359 197 162
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
17V 1 Härmänmaa Saima Teuvan Jousiampujat 422 216 206
Sarja Sijoitus Nimi Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
20V 1 Aho Anssi Pohjan Jousi 480 238 242

Joukkuekilpailu

Sarja Sijoitus Nimi Jäsenet Seura Alkukilpailutulos 18m/1 18m/2 1/4 semi finaali
Mixed15 1 Diana-57 Smeds O. Lehtomäki H. . Vaasan Diana-57 1129 564 565 6 5 5
Mixed15 2 PoJo/JJA Smolander L. Aho L. . 1105 531 574 6 6 3
Mixed15 3 Arcus Salpaoja R. Helin S. . Arcus 1091 530 561 6 1 5
Mixed15 4 JoJu/KyJo Leikkola M. Sorsa E. . 1099 541 558 6 2 3
Mixed15 5 PoJo Aho A. Kostiander S. . Pohjan Jousi 1074 544 530 4
Mixed15 6 Diana-57 Ketelä T. Koivisto J. . Vaasan Diana-57 1075 540 535 2
Mixed15 7 Diana-57 Holm H. Smeds Y. . Vaasan Diana-57 1002 535 467 2
Mixed15 8 KU-RY Panttila M. Huhtanen M. . Kurikan Ryhti 1038 516 522 2
Mixed17 1 Arcus Markkanen M. Helin J. . Arcus 1048 511 537 6 6
Mixed17 2 KU-RY/PoJo Mäki-Paavola E. Smolander M. . 1034 542 492 5 0
Mixed17 3 ACH/Diana Lillvik J. Leppänen W. . 987 472 515 3 6
Mixed17 4 Hi-Ro Pöyhtäri R. Yli-Torvi J. . Himangan Roima 871 495 376 0 0
Mixed20 1 Diana/Arcus Häggman V. Heikkilä J. . 1052 555 497 6 6 6
Mixed20 2 Arcus Ratilainen S. Aaltonen A. . Arcus 1093 560 533 5 4
Mixed20 3 Diana/JoJu Koivisto O. Ketola J. . 1067 543 524 4 6
Mixed20 4 PoJo/TeJa Aho A. Tuokkola M. . 1034 480 554 6 2 0
Mixed20 5 ToJa Jäärni A. Rytky J. . Tornion Jousiampujat 1051 528 523 2
Mixed20 6 ACH Nikkanen M. Kiviniemi V. . Achilles 1013 567 446 2